Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit lehetne tenni a sok...

Mit lehetne tenni a sok energiavámpírral?

Figyelt kérdés
Munkahelyen eddig csak átlagosan dolgoztam, ami néha nem tetszett a közvetlen lány (ezeket nem nevezem nőnek) munkatársaimnak. Ahogy a főnöknek sem. Csak néha panaszkodott, de ha mindent jól csináltam, akkor csak szimplán nem mondott rá semmit. Úgy átlagban nem volt baj a munkámmal. Na, kb 2 hónapja egy férfi munkatársam a szárnyai alá vett, és segített nekem, hogy még jobban dolgozzak. Mostmár kb mindent tökéletesen csinálok. De a többi liba mindig azt veszi észre, amit kihagytam vagy nem volt időm megcsinálni... Ami amúgy nem hiba.. A főnököm is dettó ugyanez, a legjelentéktelenebb hibát is felhozza nekem, vagy kilesi a legapróbb részleteket is, és ha felfedez egy icipici minimális hibát, már szóváteszi. Csak hogy nehogymár jól csináljak valamit.. Mit tegyek velük? 25N
2021. febr. 19. 06:40
 1/5 A kérdező kommentje:
Rossz kategória, bocsánat..
2021. febr. 19. 06:40
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
B4zd le őket. A főnököt is. Én is azt szoktam csinálni, ha felbosszantanak. Jól meg kell mondani nekik a magadét, aztán 1 hónapra el felejtenek. Vagy 6-ra, attól függ mikor felejtik el, hogy hol a helyük. Akkor meg kell ismételni, és ezt minden ciklus végén meg kell ismételni. Nekem eddig bevált.
2021. febr. 19. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
74%

Valamiért nem vagy nekik szimpatikus, és nem is leszel, ha megfeszulelsz sem. Hiszen a kapcsolat eleje így indult, nem tetszett a kolleganomnek és a főnöknek sem a munkád.


Mostmár jól csinálod, de valami miatt mégsem nyerted el a bizalmukat, azaz nem fogadtak be maguk közé.


Sajnálom, én tavaly októberben jártam dettó ugyanígy. Új helyre kerültem cégen belül decemberben, itt pedig minden nagyon jó.


Próbálj meg váltani akár cégen belül, akár kívül.

2021. febr. 19. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A váltás valóban jó gondolat.


Amennyiben érzed azt, hogy panasz érkezik a munkádra, abban az esetben vegyél egy nagy levegőt és próbálj nagyon higgadt maradni, ezután kezd el kérdezni, hogy szerinted mit kellene jobban csinálni? Milyen megoldásokat látsz, amennyiben olyan válaszok érkeznek, hogy hát ez elrontottad, meg ehhez hasonló leszólások, abban az esetben mondd meg ezt neki egyenesen, hogy azt érzem, hogy konkrétum nem hangzott el, hogy mivel van a probléma és nem érzem jogosnak a feltevésedet, úgy érzem, hogy csupán leszólod a munkámat.


Kommunikáció szempontjából érdemes lehet asszertívnak lenni, mert így felismered, hogy valóban arról van-e szó, hogy csak leszól, túlmenőleg még megfelelően tudsz is reagálni és számodra kedvezően fogsz a dologból kijönni.

Megfelelni ne próbálj nekik, mert csak mélyre fogsz süllyedni és rosszul jössz ki, csupán a munkádra figyelj, ismerd fel azt, hogy mi mindent jól csináltál. Ha piszkál és elmondja, hogy ez rossz, meg az rossz és leszól, ne hagyd! Kezdd el azt mondani, hogy ezt is meg azt is jól csináltad.

Állj ki magadért, mert azért piszkálnak, mert hiányzik belőled az önszeretet, ha tiszteled magadat abban az esetben magadért kiállsz.

Kerner Tibornak van egy könyve - Sziklaszilárd önbecsülés, ebben van szó a nehéz emberekről, ezt javaslom, hogy olvasdd el.


Ez csak egy link, javaslom, hogy ne innen szerezd be, mert drága, a könyvet nem olvastam, de azt hallom, hogy valóban jó, érdemes lehet ebből is meríteni, ha van ncoreod akkor talán megtalálható ott is és nem kell érteni fizetned sem.

[link]

2021. febr. 19. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ők nem energiavámpírok, szimplán csak megkeseredettek az életüktől.
2021. febr. 23. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!