Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A mai tinik ennyire élhetetlenek?

A mai tinik ennyire élhetetlenek?

Figyelt kérdés

Leszögezném az elején, hogy vannak kivételek, de nem sokat ismerek én se (pedig 19 vagyok). Olvasgatom itt a gyik-et is és látom, hogy ez a 17-25 éves korosztály mennyire élettelen. Hihetetlen... hogy tudott ennyire elcsúszni a világ?:D Fennakadni azon, hogy valaki nyilvánosra rakta az insta fiókját... vagy mert anyuék hangosan el akarok költözni na de miből is?! Én az összes kapott pénzemet évek óta félrerakom. Ha akarok valami nagyobb összegű dolgot akkor előveszem a pénzem és abból megveszem. Egyetem mellett sportolok és eljárok dolgozni. De hogy miért? Mert van egy célom, hogy nem akarok ilyen retardált lenni.

Azt is látom, hogy a neten nagy pénzek mennek pl egy influencer együttműködésbe (tudom, mert ennek én is tagja vagyok) viszont nem az egész napomat meg életemet ennek szentelem :D

Meg fog változni ezeknek az embereknek a hozzáállásuk? Vagy mi lesz velük később?

Baráti körömben is olyanok vannak, hogy tök mindegy milyen csúnya a srác vagy idióta... összejön vele mert van pénze aztán hónapokig utána zaklatja🤦🏻‍♀️

A szülők nem nevelték meg a gyereket vagy a társadalom nagy rétegéhez tartozva ez vitte el így a gondolkodásukat az embereknek?


2021. febr. 19. 08:53
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Társadalom és szülők. Minden kornak megvoltak a sajátos debilségei. Most ez megy, meg miegymás.

Engedd el, a lényeg hogy a normálisabbjabis vállaljon gyereket, hogy ne szűnjön meg az értelemnaz emberiségben.

2021. febr. 19. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
#1 ezt is hallottam egy csomó ismerőstől, hogy neki nem kell gyerek.. valóban rájöttem, hogy aki ilyen hülye az ne is szaporodjon :D
2021. febr. 19. 08:59
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
Tehát magyarul instán árulod magad, és lenézel mindenki mást. Ezt kérem nárcizmusnak nevezik, és egészen undorító viselkedés. Nem vagy jobb, mint a társaid
2021. febr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Miért is árulom magam?😂
2021. febr. 19. 09:49
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
Én is sportoltam, dolgoztam fősuli alatt és mégis életképtelen vagyok/voltam. Nekem mindig is mentális gondjaim voltak, nem nevelés a tesom teljesen normális. Amikor kicsit voltam majdnem meghaltam, később volt egy komoly balesetem, illetve egyszer megtámadtak. Természetesen orvoshoz nem vittek el, így nem tudtam feldolgozni. Gyerekes voltam mindig is, megpróbáltam “normális lenni” elvégeztem a fősulit, van családom, meló, de látszik rajtam, hogy nem vagyok százas.. (Sírok gyakran, félénk vagyok, mindent túlreagálok). Az emberek mások, van aki erős, céltudatos, van aki félénk, visszahúzódó. Egyébként tapasztalat, hogy legrosszabb ha a szülő támogatja a félénk gyereket, ez az amikor 18 évesen még mindig szülővel megy orvoshoz, vagy 5 évvel az egyetem után még mindig otthon él, munka nélkül. Ilyenkor könnyű a kényelmes megoldást választani..
2021. febr. 19. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 GretaThunberg ***** válasza:
67%
Bazmeg 19 éves és úgy beszél mint egy vén fac
2021. febr. 19. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Metionin ***** válasza:
83%
Én pont azt tapasztaltam hogy nem, talpraesettebbek, határozottabbak mint anno mi voltunk. Persze mindig van aki élelmesebb, van aki visszahúzódóbb de úgy összességében sokkal tájékozottabbak mint 20 évvel ezelőtt a kortársaim. Ilyen tinis hülyeségek meg mindig voltak csak 15-20 éve nem más insta fotóján akadtak fenn hanem azon ami akkor elérhető volt, kinél milyen kazettát láttak meg ki mit játszik a gépén ha volt neki egyáltalán. Ha akkor is meglett volna a mostani technika, ugyanúgy rácuppantak volna a tinik az instára meg a tiktokra meg a többi hasonlóra.
2021. febr. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Húha... értem amit mondasz, de ne tekintsd magad ennyire felsőbbrendűnek, legyél nyitottabb, nézd meg a másik oldalt.

Nem létezik "majifijatalok". A kamaszok/fiatal felnőttek mindig ugyanolyanok voltak. Emberi, fejlődéspszichológiai állomásoknak tekinthető viselkedésminták vannak. Ilyen a divatkövetés (régen babos kendő, rádió, ma insta, tiktok, boyfriend hoodie, ...). Ilyen minta önmagad megtalalása is. Ha te szerencsés vagy, tudod a céljaid. De rengeteg fiatalnak nincs elég rálátása a világra, burokban nevelkedtek, mérgező szülőkkel, a divatkövetés miatt nem talalták meg önmagulat hanem mindenkinek meg akarnak felelni, a lexikális tudásra építő oktatás miatt nem látnak bele szakmákba, karrierekbe.

Én is kerestem anno egyetemet, négyből három szakot ki kellett gugliznom mert életemben nem hallottam még róla. Régen még nagyjából meg lehetett határozni, hogy hogy lehet jó életed. Manapság viszont milliónyi lehetőség van, lehet hogy egy 2 éves okj-vel többet fogsz keresni mint más az 5 éves egyetemi képzésével. Rengeteg szempontot kell figyelembe venni pályaválasztásnál, úgy, hogy a legtöbb szakmát nem is ismered... és akkor döntsd el, hogy mi az amihez van tehetséged, szívből csinálnád, de meg is élnél belőle, bírod pszichésen és fizikailag, tudsz benne fejlődni, stb. Mindezt úgy, hogy sem a szüleidtől, sem az iskolától nem kapsz támogatást.

Úgy megtalalni magad, hogy konkrétan "egyedül a világban", úgy hogy be akarsz illeszkedni, megfelelni másnak, ugyanakkor a saját utadat is járni, kialakítani a személyiséged, nagyon nagyon nehéz, és évekbe telik.

Ha te megtaláltad, akkor legyél nagyon büszke magadra. De ne nézz le mást, mert neki még nem sikerült.

2021. febr. 19. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért, mert "influencerkedsz". Magyarul, pénzért árulod a véleményed. Szánalmas, és ilyen köpködi a fiatalokat, hát ez frenetikus komolyan
2021. febr. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!