Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem sajnáljátok a cigányokat?

Nem sajnáljátok a cigányokat?

Figyelt kérdés
Először is,nem rasszista kérdést szeretnék indítani,de megfordult a fejemben,hogy milyen sokan elítélik a cigányokat,úgy,hogy nem is ismerik őket.Nyilván nem alaptalanak a "félelmek" velük kapcsolatban,de azért mert vannak köztük nagyon rossz emberek,még nem kellene mindenkit kollektíven elítélni (szerintem).Mert ha akar dolgozni,sem biztos,hogy kap munkát,mert biztosan ellopja majd a cuccokat,meg csődbe viszi a vállalkozást...Nyilván ez is megtörténhet,de mi a biztosíték arra,hogy nem egy magyar fogja megtenni ezt?A magyarok nem lehetnek rossz emberek,nem lophatnak?A cigány meg lehetséges,hogy kiváló munkaerő lett volna...Ezzel,hogy nem kapnak munkát,pedig valamit neki is ennie kell...Meg a cigánygyereket az iskolában.Ha a szülei nem tudják taníttatni,mert nincs pénzük,akkor a gyerek sem fog előrébb jutni az életben.Pedig szerintem közük is vannak nagyon okosak,de ha nincs lehetőségük tanulni,akkor minden hiába..Én ezt így látom.Ti?

2021. febr. 19. 20:42
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Reggelente látom a buszon, hogy a gyerekek is minden egyes nap úgy akarnak fellógni, hogy nincs jegyük. Van néhány sofőr, aki már csak elől engedi fel őket, ha vesznek jegyet, de sokan inkább emiatt nem szállnak fel. Szüleiknél ugyanez.. Más meg veszi drágán a bérletet.

Volt olyan néhány éve, hogy a buszon nekemállt az egyik, hogy a busz végében ülő néninek adjam át a helyet, mit képzelek magamról, hogy ülök. A busz elejében ültem, kifogott magának. Megszólalni nem mertem. Szemetelnek, káromkodnak. A 3 éves gyerek olyanokat mondott, hogy "megbszlak" és mindenki ezen nevetett. Ütik egymást a buszon. Volt mikor felszálltak, és a magyarok inkább felálltak a helyükről, mert kezdték a balhét a cigányok. Plusz lehetne sorolni. Szóval nem..nem sajnálom őket. A gyereket se. Otthon látja a gyönyörű viselkedést, amivel aztán az iskolában megfélemlíti a többieket.

2021. febr. 19. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"sokan elítélik a cigányokat,úgy,hogy nem is ismerik őket"

- hogy ne ismernénk őket, én pl. olyan faluban nőttem fel, ahol rengeteg cigány van, egyre több. Addig laktunk ott, amíg a közvetlen szomszédba nem költözött egy. Állandóan rendőrt kellett hívnunk, éjjel átjártak hozzánk lopni (kamera felvette), nappal mulattak, ordított a zene, a kutyáik az utcákat járták, persze, minden nekik állt feljebb, halálosan megfenyegettek minket, miután a rendőr elment. A házat sem tudtuk eladni normál áron, mert cigányok laktak a szomszédba, persze csak be kellett nézni az udvarukba, egyből kiderült.

Engem és a családomat ugye most sajnálsz emiatt, vagy szegény cigánycsaládot sajnálod, akik megloptak minket és halálosan megfenyegettek?

2021. febr. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
NEM.
2021. febr. 20. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Hát kurvára nem. Én is csak az elméleti tudásom miatt tudom hogy van rendes cigány. Élőben sosem láttam még.
2021. febr. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim válasza:
100%

Hát, általában a minél nagyobb a kisebbség egy régióban, annál nagyobb a rasszizmus a térségben, ami hát fordítva kéne hogy legyen, mert abban a régióban kellene egymáshoz szokni és megtanulni együtt élni.

Gondolom ez nem ok nélkül van. Nyilván vannak rendes romák, magam is ismerek többet is, sajnos ezeknek ők isszák meg a levét néha, de ennek a néhány ismerősnek is rendes munkája van és normális életet élnek, úgyhogy a lehetőség ott van mindenki előtt.


A népesség 10%-át alkotva a bűnözések harmadát követik el, nyilván szkeptikus leszel, ha választani kell, hogy melyik lenne a megbízhatóbb munkaerő, de szerintem szükség se lenne erre a statisztikára, elég a zömének az iskolázottságára és értelmességére tekinteni. Magyarból is lesz hülye baromarc, de nem mindegy hogy 10-ből mennyi. A munkaerőpiac nem arról szól, hogy milyen színű vagy, hanem hogy mit vagy képes kihozni, ha a fajtád nagy része erre nem alkalmas, arról nem a munkaadó tehet, az ő érdeke a haszon, nem hogy megfeleljen a liberális normáknak.


Magam nem vagyok rasszista ember, én első benyomás alapján ítélek, de sajnos kiemelkedően több negatív tapasztalatom van romákkal, mint akármelyik más népcsoporttal, és ha normális emberként beszél velem, akkor elérte hogy én is normális emberként tekintsek rá, fordítva ez igaz egy magyarra is. Lehet mutogatni rasszistákra, sajnálni akármelyik népcsoportot, de el kell rajta gondolkodni, hogy minek/kinek köszönhető ez a probléma.

2021. febr. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy sajnálom. Rühellem őket, mi tartjuk el az összeset. Dolgozni egy sem akar, sorra szülik a kölyköket, akik természetesen 12 évesen terhesek az első pulyával. Kéregetnek, segélyekből élnek.
2021. márc. 4. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy normális. Inkább épeszű ember a saját társadalmát sajnálja, mert ezeket a nyomorultakat mi tartjuk el, kétszer meggondoljuk, szüljünk -e gyereket, ezek a szemétládák meg 12 éves koruktól mást se csinálnak, csak potyogtatják a sok zabigyereket és megélnek a segélyből. Ezekből a kis nyomorult férgekből újabb bűnözök, sertések lesznek ès csak szaporodnak. Îrni, olvasni nem tudnak, buták, akár a föld és belédkötnek a nyílt utcán a retek férgek.
2021. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
*Seftesek
2021. márc. 5. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom sajnálni őket, maguk választották ezt a sorsot.
2021. ápr. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!