Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem sajnáljátok, hogy felnőtte...

Nem sajnáljátok, hogy felnőttetek? Szoktatok ezen filózni?

Figyelt kérdés

én állandóan..

úgy érzem, egy felnőtt testébe zárt gyerek vagyok, néha nehéz elviselni a tényeket :s... (26vagyok)


2015. márc. 4. 14:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Én nem, nem vágyódom vissza a suliba. :-)
2015. márc. 4. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Richard Linklater szerint az élet egyik nagy titka az, hogy senki sem érzi magát felnőttnek, mindenki csak úgy tesz, mintha magabiztos felnőtt lenne. Szerintem ez a modern társadalmakra igaz. Én is sokat filózom ezen.


Szerintem akkor fogod elfogadni ezt az állapotot, ha mindent felteszel arra, hogy a gyerekkori álmaid megvalósítsd. Képezd magad tovább, akár szabadidődben, és ne mások elvárásaihoz igazodj, hanem próbálj olyan munkát, kapcsolatot, barátokat és otthont találni, amiről álmodtál. Ne adj lejjebb az igényeidből. Ha ehhez el kell hagynod a járt utat (a jelenlegi munkád, az országot stb.), akkor tedd meg. A felnőttkor összes kellemetlenségét feledtetni fogja veled.


Bátorságot hozzá!

2015. márc. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Szia!

Nem feltétlenül baj ez :)

Én pl nem szeretem a komoly embereket, semmi lazaság nincs bennük. Szerencsémre környezetemben is olyan emberek vesznek körül akik "40" fölött járnak és még picit gyerekek.

Ahogy múlik az idő ez változik pl családod lesz vagy bekerülsz egy olyan közegbe ahol "komoly" emberek vannak.

Szóval nyugi :) (26F)

2015. márc. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

nem emlékszik milyen álmokat kergettem gyerekként.de most azzal foglalkozom,amit szeretek.királylány meg úgysem lehetek:)

sokszor hallom,hogy 'dejóneked'.

és tényleg...abszolút elégedett vagyok az életemmel,ha külső szemmel nézem-tökéletes.

de gyakran összezuhanok.mennyivel jobb volt anyám szoknyája mellett,mégsem használtam ki egy csomó lehetőséget. (a sulit én is utáltam)

2015. márc. 4. 15:08
 5/9 anonim ***** válasza:

Óóó. dehogyisnem! :D

Óvodában dolgozok és sokszor amikor látom, hogy a kiscsoportosokat még, hogy babusgatják az óvónők, akkor elfog egy kis keserű érzés, miszerint de lennék még egyszer ugyanilyen pici! Akkoriban (ahogy a legtöbb ember) én se szerettem, ha túl sokat anyáskodtak felettem, mert hát ugye nekem is mindig bizonyítanom kellett, hogy én már mennyire nagy vagyok! :D Ma viszont már szívesen visszamennék az akkori testembe a mostani tudatommal. Igen, tudom, hogy ez kissé nem normális dolog :D

De mondjuk olyan 13-14 éves korba is szívesen visszamennék, mert akkoriban eléggé különc srác voltam, kevés baráttal és szinte sehová nem járhattam el szórakozni, mert a szüleim elég szigorúan fogtak. Ezek miatt úgy érzem, hogy elég sok olyan dologból kimaradtam, amiket felnőttként már nem tudok ugyanúgy átélni, mint ahogy tiniként tudtam volna. Persze tudom, hogy rajtam is ugyanúgy múlt volna a változás, de a körülmények is szinte mindig gátoltak engem.

Máig fáj a szívem, hogy ezeket az éveket már nem tudom pótolni, de ugye az élet nem állt meg, szóval még próbálom menteni a menthetőt! :D

21/F

2015. márc. 4. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

de a rosszból is kimaradtál,lehet,hogyha nem lettek volna szigorúak a szüleid,most azon bánkódnál,miért kellett annyi hülyeségbe belemenni,mert a többiek is.

alig vártam,hogy legyek már önálló,aztán nem is olyan nagy buli :D

én is gyerekekkel foglalkozom egyébként:))

valahogy velük jobban kijövök,tőlük nem félek,'felnőttektől' mindig tartok egy kicsit,legyen szó bármilyen szituációról

2015. márc. 4. 16:23
 7/9 anonim ***** válasza:

Talán igazad van, de nekem megérte volna a kockázatot, mert így viszont kissé gátlásos lettem. Annyira nem, hogy ne tudjak emberi kapcsolatokat kialakítani, mert mára azért jóval több haverom, barátom van, mint egykor, de azért én érzem magamban mindig a félénkséget és a zárkózottságot, még ha ezt tök jól leplezem is.


Azt én nem mondanám, hogy a gyerekekkel jobban kijövök, mint a felnőttekkel, de az tény, hogy nagyon szeretek velük lenni és bolondozni, mert olyankor én is "megfiatalodva" érzem magam :D Mindig azt szoktam magamról mondani, hogy én nem a szigorú apaszerepet próbálom nekik nyújtani az óvodában, hanem inkább a jófej báty szerepét :)

2015. márc. 4. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A kenyelem es a kevesebb felelosseg miatt neha jobb lenne gyereknek lenni.

De felnottnek lenni sokkal jobb,mert elkezdheted megvalositani azt, amit gyerekkent akartal. Mar akinek sikerul elkerulnie a szurke, hetkoznapi mokuskereket.


En probalom megorizni a gyermeki enemet, aki nyitott a vilagra, hisz az almaiban es tesz is erte, hogy elerje.

Sokszor nagyon nehez a hetkoznapi terhek alatt, de buszke vagyok magamra, hogy 26 eves letemre, meg mindig elenken el bennem. Sosem akarom elveszteni. Persze emelett ott a felnott enem is, aki viszont teszi a dolgat es ezt is szeretem. :)


Szoval szerintem orulj neki, amig benned van es ne erezd magad rosszul tole. :)

2015. márc. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azt nem sajnálom, hogy én dönthetem el, mikor mit csinálok, de azt nagyon, hogy most csak ritkán sikerül úgy belefeledkeznem a pillanatba, mint gyerekkoromban. Nekem összességében most sokkal jobb az életem, mint gyerekkoromban volt, akkor mégis sok nagyon boldog pillanatom volt, mert akkor nem aggódtam a jövő miatt és nem rágódtam a múlton sem. De ez rajtam múlik, próbálok változtatni ezen és csak a pillanattal törüdni, hiszen most is érezhetném éppen olyan önfeledt boldognak magam, mint gyerekként. Persze olyat nem fogok csinálni, amit később megbánok.
2015. márc. 4. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!