Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem akarok senkit megbántani,...

Nem akarok senkit megbántani, de: ti nem sajnáljátok azokat az állatokat, akiket megeszünk?

Figyelt kérdés

Nyugtathatjuk magunkat, hogy ők eleve erre lettek tenyésztve, de ez csak még szomorúbbá teszi a helyzetet.


Egy gondolat Plutarkhosztól:

"Valóban azt kérdezed, mi oka volt Pithagorasznak arra, hogy nem fogyasztott húst? Én részemről azon csodálkozom,hogy milyen véletlen folytán, és milyen elmeállapotban érinthette szájához az első ember az alvadt vért, és vehette ajkaihoz egy halott teremtmény húsát, és hogyan rakhatott az asztalra halott, áporodott testeket, és hogy merészelte élelemnek

és táplálónak nevezni azt, ami kis idővel azelőtt még bőgött, kiáltozott, mozgott és

élt. Hogyan képes egy személy kibírni azt a

látványt, mikor torkokat metszenek el, bőrt nyúznak le és végtagokat tépnek ki testből? Hogyan képes orra a bűzt elviselni? Hogyan nem undorodott meg attól a szennyeződéstől, ami salakkal való érintkezés, és az ebből a sebekből

származó nedvek és váladékok magába szívása eredményezett? Minden bizonnyal nem oroszlánokat és farkasokat eszünk meg önvédelem céljából, hanem éppen ellenkezőleg, ezekkel nem törődünk, viszont az ártalmatlan és szelíd állatokat lemészároljuk, akiknek nincs fullánkjuk,

vagy veszedelmes fogsoruk, amivel bánthatnának minket. Egy kevés hús kedvéért megfosztjuk őket a naptól, a fénytől és életüktől, melyhez joguk van,

születésüknél és létüknél fogva."

Kérem, mindenki maradjon higgadt, és ne mocskolódjunk. Köszönöm!


2014. nov. 18. 19:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
45%

Az az orrcsavaró bűz, nagyon finom hmmm nyam nyam.

Szerintem bűn megfosztani egy embert egy rántotthús élményétől.

A hús Finom és Tápláló

2014. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
44%
Már komoly bocsánatkéréssel tartozom annak a több ezer csirkének és pulykának, akiket elfogyasztottam az utóbbi hónapokban. Pedig már az ízüket sem élvezem:D
2014. nov. 18. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
nem
2014. nov. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:

A húsra, ugyanúgy, ahogy gyümölcsökre, zöldségekre és szénhidrátokra, szükségünk van. Szükségünk. Van, akinek kevésbé, van, akinek jobban. Szép és dolog védeni az állatokat, de miért ne kapcsoljuk össze a jót a hasznossal?


Egyébként kis túlzással csak olyan állatokat eszünk, melyekből nincs hiány.

2014. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
Én eszek húst, de amúgy sajnálom őket.
2014. nov. 18. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:

Érdekes felvetés. Szerintem ha a sok húsevőnek saját magának kellene lemészárolni feldolgozni a megevésre szánt jószágot ,akkor hirtelen sokkal több lenne a vega ...persze van rengeteg akit nem zavarna a dolog mint ahogy faluhelyt ez teljesen természetes és nem is értik a "városi puhányokat" ha elkezdenek ezen értetlenkedni.


Engem spec nem nagyon zavar hogy az a hús a tányéron nemrég még kapirgált, bár a nagyüzemi futószalag állattartás ellen vagyok, mert nem is az a baj hogy végül levágják ezeket az állatokat ,hanem ,hogy előtte kegyetlen rossz életük van, kínozzák őket kis helyen, durván szállítják őket stb.


Az ember nem növényevő de nem is ragadozó, hanem mindenevő, a fogazat mindent elárul. Már a majmok is ettek húst és vadásztak, nem az ember "tévedt meg" Kénytelen is volt húsra áttérni ha meg akart hódítani olyan helyeket ahol ehető növény nincs, vagy olyan korlátozott számban és idény jelleggel megtalálható ,hogy nem alkalmas a létfenntartásra. Vegetáriánus eszkimó pl elég hamar elpatkolna.

2014. nov. 18. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
91%
De. De az ember mindenevő, a húsban értékes tápanyagok vannak. A róka is megeszi a csirkét a táplálék miatt. A bajok ott kezdődnek, amikor valaki a húst nem tiszteli, és teljesen természetesnek veszi.
2014. nov. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
Nem sajnálom őket. Mivel nem magam nevelem az ételem, ezért nem kényszerülök arra, hogy a szemébe nézzek. De ha meg én nevelném, akkor valószínűleg szeretném, hogy hasznom is legyen belőle, ha nem kevés időt, energiát és pénzt fektettem a nevelésébe.
2014. nov. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 I.B.T. ***** válasza:

Az embernek nem létszükséglete a húsevés viszont erősen javasolt. Tápértéke nagyobb mint a gyümölcsé/zöldségé, sok vitamin csak zsírban oldódik (jó... növényi zsír...), stb. Tudod kedves kérdező régebben az ősember nem mondhatta azt (az idézetre reagálva írom),hogy "fújj vér meg zsír... ezt nem eszem meg". Ha túl akart élni akkor meg kellett enni. Undorral vagy anélkül. Csak a mai (modern) világ emberei látják bele a bestializmust. Ha normálisan, kíméletesen öljük meg az állatot akkor az nem bűn (mondjuk úgy se ha...).

Sajnálni valamelyest sajnálom azt a disznót, amit levágunk de egy nincs miatta lelkiismeret furdalásom. Mi etettük, mi neveltük, mi öltük meg. Haszonállat mely a szabadban nem lenne képes életben maradni vagy legalábbis nem lenne egészséges.

Nekünk egy 150-200 kilós disznó elég több hónapra. Ha úgy nézed egy évben megölünk 3-at.

Az evolúció során nem egy nem két állatot öltünk meg, irtottunk ki. A kiirtással nem értek egyet de ha választani kell köztem (éhezés) vagy egy haszonállat élete (húsa) közt akkor magamat választom.

Egyébként szerinted mit csinálnak a ragadozók, akik csak húst esznek? Azok különbek lennének? NEM!!!

2014. nov. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:
8-as, van kutyád vagy macskád? Belőle is hasznot húzol? Szerintem egy kismalac vagy egy bárány ugyanúgy adhat szeretetet, lehet őt simagotni, szeretgetni, mint egy kutyust.
2014. nov. 18. 19:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!