Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki fizikai munkat vegez,...

Aki fizikai munkat vegez, mennyit eszik egy nap?

Figyelt kérdés

En is fizikai munkat vegzek, raktarban rohangaszok egesz nap, 22 ezer lepes, 14-17 km, neha nehez dolgok.

Mindig hallom, hogy aki fizikai melot vegez, annak sokat kell ennie, marmint ezt altalaban sajat magukra ertik az emberek, ezzel magyarazzak a zabalasukat :D

En altalaban melo kozben nem eszem egyaltalan, vagy maximum veszek egy kis csokit (Mars vagy hasonlo), es azzal elvagyok, egyebkent csak kavezom es vizet iszom. Itthon eszem, mikor hazaerek, egy normalis tanyer etelt, de van hogy ilyenkor is csak szendvicsezek, vagy ilyesmi. A zsiros, nehez eteleket nem szeretem, de ez inkabb izles kerdese, ketlem, hogy munkakorfuggo lenne.

De ismerek olyat, aki azzal magyarazza, hogy folyton ehes (ja es muszaj minden kajaban husnak lennie) stb hogy neki kell a melo miatt az energia. Gondolom en akkor fennyel toltodok fel vagy nem tudom.

(Amugy nem fogyozom, normalis alkatom van, 170/64 kg es mindig teli vagyok energiaval🤷🏼‍♀️)

Mas mennyit eszik, aki barmilyen jellegu fizikai melot vegez?


2021. febr. 20. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

5000kcal/nap.


190cm/70kg


20/F

2021. febr. 20. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Kedvtől is függ, meg hogy mikor, mennyi a fizikai meló, télen vagy nyáron. Ha túl sok, akkor még azt a három háziszalámival vagy kolbásszal megtöltött zsömlét se tudom megenni, csak nagy ímmel-ámmal. Ha nincs nagy hajtás, normális tempó elég, akkor jobb az étvágyam. Viszont nyáron a melegben, rakodómunkásként a ponyva alatt egyszerűen annyira rosszul leszek már a munka végére, hogy kajára rá se tudok nézni, csak vizet iszok. Ez elég jó fogyózásnak egyébként, mondjuk nekem a 188 centimhez lehet, hogy a 82 kiló is kevés. Nekem inkább az alvással szoktak problémáim lenni, mikor délutános vagyok és pénteken hazaérek este 10-re, elalszok éjfélkor, de már 4:30-kor fent esz a fene és az istenért se tudok visszaaludni, pedig rohadt fáradt vagyok.
2021. febr. 20. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Régen bányász voltam.

Eszméletlen sokat zabáltam, kalóriát nem számolgattam, de reggelire 6-8 tojásos rántotta szalonnával, kolbásszal, hozzá 3 szelet vastag kenyér.

Melóban ebédszünetben hideg kaja, fél szál kolbászok, szintén vagy 3-4 szelet kenyér.

Hazaérve második ebéd, akkor meleg kaja, leves, főétel, ami épp volt otthon ugye, pörkölt, sült oldalas, ilyesmik, de bazinagy adagok.

Vacsorára is valami brutál kaja.

5-6000 kalória biztosan megvolt naponta.

2021. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

2# Igen, egy lazabb, unalmas napon en is tobbet eszek, pedig az energia elvileg pont maskor kene. De en itthon is foleg unalombol eszem, ha nincs kedvem semmihez, csak dogleni valami sorozat elott, akkor tuti kajalok, nasizok. Ha belemerulok valamibe, vagy maszkalunk napkozben, akkor nem eszem, neha akkor sem, ha megehezem, mert hat mas dolgom van, ilyenkor arra gondolok, hogy majd eszem kesobb, aztan eltelik fel nap.

Az alvassal szerencsere nincs gondom, delelottos heten felkelek 2:30-3:10 kozott, amilyen kedvem van epp, aztan hetvegen 7-9 kozott altalaban, delutanos heten pedig 8-9 kozott. Elaludni pedig barmikor el tudok munkanapokon, befejezem munka utan amit itthon epp csinalni akarok, aztan alszom. Neha vannak napok, amikor semmit nem csinalok mert faradt vagyok, csak zuhany, valami gyors kaja es alvas. De en szerencsere nem erzem semmi hatranyat ilyen szempontbol a valtott muszaknak.

2021. febr. 20. 19:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!