Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van olyan helyzet, amikor...

Van olyan helyzet, amikor érvényesen lehet arra hivatkozni, hogy de a másiknak is ilyen meg olyan?

Figyelt kérdés
Pl. ne panaszkodjunk, hogy nincs két autónk, amikor Afrikában meg éhezés van. Vagy hogy most nem kaptam ötöst, de senki más nem kapott ötöst a dolgozatra.
2021. febr. 21. 21:18
 1/3 DeMoR ***** válasza:
70%

Hello^^/


[link]

[link]

[link]

[link]


Ezek jutottak eszembe erről :D


De én úgy gondolom, ha valaki a másikra vagy egy másik dologra hivatkozik, akkor csupán mentegetőzik, menekül, védekezik. Így próbálja "jól megmagyarázni" miért is van NEKI igaza.


Gyerekkoromban én is csináltam ilyet, de hát nah, az akkori gyermeki ártatlanságom "megvédett" attól, hogy fel lehessen róni ma nekem :D

2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Rosszak az utak, de Romániában rosszabbak. Oké, de Németországban jobbak. És? Ki vagyunk azzal segítve hogy máshol mi van? Ha én két kocsival érezném beteljesedettnek az eletem, azon nem változtat hogy vannak éhezők. Szerintem (nem tudom ilyen érvelési hiba létezik-e), de két olyan dolgot ne kössünk össze aminek nincs köze egymáshoz. Mindig lehet jobb és rosszabb is , vannak nálam szebbek és csúnyábbak, okosabbak és butábbak, gazdagabbak és szegényebbek, nehezebb sorsúak és szerencsésebbek is. Ez az én életemen nem változtat. Ha én szeretnék 10 millió forintos vagyont, semmit nem jelent hogy másnak 10 forintja vagy 10 milliárdja van.
2021. febr. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
68%

Mondjuk vannak olyan tanárok, akik kijelentik, hogy azért nem kaphat nála senki ötöst, mert ötösre ő tudja, de ilyenről csak felsőoktatásban hallottam.

Középiskolában volt két rossz tanárom, az egyik pszichés beteg volt, és ez már olyan szinten leamortizálta, hogy a munkájában is akadályozta, az osztály legjobb tanulója sem kapott jó jegyet, a másik tanár meg cikizte a diákokat, meg nem a tananyagról beszélt órán. Mindkettőt jeleztük az igazgatónak és kirúgták őket, a beteg tanárt sajnálom, mert a betegségről nem tehet, a másik szimplán gyökér volt. Náluk pl lehetett ilyen eset, amiről írsz. Akiket utánuk kaptunk, náluk látványosan javultak az osztályzatok is, jó tanárok voltak.

2021. febr. 21. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!