Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért remegek mindig mikor...

Miért remegek mindig mikor telefonon beszélek valakivel vagy találkoznom kéne valakivel?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Bármikor mikor telefonon hívnak engem vagy nekem kell hívnom valakit akkor azt veszem észre, hogy rendesen remegek, főleg a kezeim de mindenem is.

Máskor meg amikor találkoznom kell valakivel, legyen barátnő, ismerkedés miatt vagy akár családból is mindig 2x átgondolom a dolgokat mielőtt elindulnék és 1000 jelenet fut le bennem, van hogy meggondolom magam meg inkább lemondom a találkát valami hazugsággal ami miatt meg bűntudatom van.

Régóta van ez, talán kiskorom óta.

Mindig is félős voltam, főleg az új helyzetektől, új emberektől.

Meg bármikor megyek valahova akár bevásárolni, vagy ügyet intézni akkor is sokszor nagy erő löket kell, mielőtt elindulok.

Minden elindulás előtt bárhova megyek lezuhanyzok gyorsan, mert attól is fóbiám van, hogy ne adj isten büdös vagyok és emiatt néznének rám az emberek, sajnos kicsivel több a folyásom és emiatt betét kell de ezt is vagy 10x le ellenőrzöm mielőtt elindulok nehogy annyira folyjon, hogy átázzak és emiatt cikizzenek..

Buszon is ha valaki rámnéz akkor minden lehetséges okon gondolkodok, miért néz épp rám mert nem festem a hajam amiért feltűnő lennék, nem hordok extravagáns felszerelést. Tök átlagos vagyok szerintem, de mégis néha úgy néznek rám sokszor majdnem fél percig szinte, viszont ekkor ha rájuk nézek én is akkor elnéznek ez fura.

Miért van ez nálam?

Iskolában értek szekálások, lógtam is meg ilyenek, munkából is sokszor lógtam régebben meg hülyeségeket csináltam amiket nagyon bánok, nem szoktam meg még ezt az új felnőtt életet és a vele járójukat.

Lesz új munkám elvileg, ha sikerül a meghallgatás és onnantól szeretnék ezeken változtatni, főleg a munkakerülést akarom megölni, idáig nagyon bután halogattam a dolgot, elején nyári szünet feeling volt de most már mindent megadnék egy munkáért és a pénzéért.

Meg rettenetesen félek valamiért az új kollégáktól és azért,hogy sikeresen beilleszkedjek közéjük., félek ha valami negatívat tapasztalok akkor megint lemondom a munkát.

Ma is sikeresen beszélgettem egy sráccal akivel egyeztetünk a dolgokról és nem volt gond ahogy beszéltem csak utána rendesen remegtem.

Hogyan változtathatok ezeken?

25 vagyok lány..



2021. febr. 22. 06:35
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ez szociális fóbia.
2021. febr. 22. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi, minden második ember így van ezzel, köztük én is.

Én sem szeretek telefonon beszélni, több ezer évig nem is volt divat, csak az utóbbi pár 10 évben... :D

Egy pszichológus segíthet ezen, de segíthetsz magadon is. Nekem nagyjából sikerült, de aki szorongó típus, az mindig az marad. Mindig arra gondolj, hogy: indulj ki magadból. Téged érdekel, mit csinál a másik, hogy néz ki, mit mond, stb, stb, reggel, a buszon, vagy a postán? Naná, hogy nem! Az embereket sem érdekli, ha összeesnél, se venné észre a nagy része.

Az meg normális, ha az ember fél a beilleszkedéstől, nem mindenki ide nekem egy jéghegyet is típus. Aki szeret, az így is szeret, aki meg nem, az le van szarva. Próbálj meg ne azzal foglalkozni, mit gondolnak mások, magaddal foglalkozz.

2021. febr. 22. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nincs minden második ember így ezzel, ne higgy a másodiknak.

Az igaz, hogy sokaknak vannak problémái ezekkel a dolgokkal, de a legtöbb embernek nem ilyen mértékben. Ez szociális fóbia ahogy az első mondja, mindenképp pszichológus segítségét kérném a helyedben.

2021. febr. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Utálok telefonon beszélni.
2021. febr. 22. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!