Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Külföldön boldogabbnak éreztem...

Külföldön boldogabbnak éreztem magam?

Figyelt kérdés

Világ életemben vonzott az USA, California. 3 évvel ezelött összejött annyi pénz, hogy 3 hónapig ott lakhattam, 1 hónapot turistaként, 2 hónapot szinte helyiként. Akkor voltunk kint amikor felmondtam a munkehelyemen, így volt idönk. Az egyik szállásadónk kiderült hogy erdélyi magyar aki ott él 20 éve és ö ajánlotta fel, hogy a szállásért cserébe intézzem az ügyeit. Szálláskiadással foglalkozik, így szerelni, takarítani, kertészkedni kellett menni a házaihoz. Itthon irodában dolgoztunk így a párom megijedt, hogy életünk végéig takarítók maradnánk, ráadásul engedélyek nélkül, így hazajöttünk inkább. Ott éreztem magam életemben elöször igazán boldognak, én erre a kamu jópofizásra vágytam mindig is, elegem van a magyar búskomorságból meg abból hogy még az ember szomszédai sem köszönnek vissza sokszor, sok ember bunkó.

Sokszor gondolok rá milyen jó lett volna ott maradni. Szerintetek van értelme a barátnöm akarata ellenére megpróbálni kijutni? Sokkal boldogabb voltam karbantartó-takarítóként diplomásként, mint itthon irodistaként. Az se érdekelt hogy rosszabbul éltem ott mert úgy éreztem ott nincs ez a nagy megfelelési kényszer mint itthon. Tisztességes embernek kezeltek. Amikor itthon jártam füvetnyírni gyerekként, egy csicska rabszolgának kezeltek. Párom is volt takarítónö ausztriában, ott egy senkinek kezelték, egy nem létezö embernek. USA-ban tisztelettel kezeltek, mert ott nem szégyen a munka. Pl egyik munkatársamat elbocsátották, futárnak kellett állnia. Most mesélte milyen jó ez a maszkhordás, mert nem ismerik fel az ismerösei, volt ügyfelei ha csomagot visz nekik. Mert mit szólnának? Szégyelli!


2021. febr. 23. 08:36
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Menj.
2021. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2021. febr. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 7 évet éltem kint. Életem egyik legrosszabb döntése volt hogy hazaköltöztem...
2021. febr. 23. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked az a vágyad, hogy ott élj, akkor ne a barátnöd miatt maradj MO-on, mert a legtöbb barátnö pár év után ex lesz, föleg, ha más elképzeléseitek vannak a jövöröl.

Másrészt egy szállóban/panzióban az ilyen munka nem "takarító", legalábbis ott nem lenézett ember, aki a házmesteri teendöket végzi, hanem megbecsült valaki.


De amire nem gondolsz: három hónap alatt nagyon nem lehet megisnermi egy országot, az embereket, lehetséges, hogy hosszabb idö - egy-két év - után egész más lesz a véleményed az ottani helyzetröl meg az ottani emberekröl.

Ezt csak akkor tudod kideríteni, ha belevágsz és kipróbálod, viszont nem igazán jó feketén dolgozni, mert ha rájönnek, igen hamar kitiltanak, és még büntetést is fizethetsz.


Nem írtad, milyen idös vagy, de én a helyedben belevágnék, ha végképp nem úgy sül el, ahogy gondolod, vissza még mindig tudsz jönni, vagy másfelé próbálkozni.

2021. febr. 23. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
És a vízum, bevándorlás? Illegálisan?
2021. febr. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Legálisan akarnék kimenni ... van most vízumos munkalehetöség.
2021. febr. 23. 09:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én 2 éve kint élek Ausztriában, kintre adózok, kint van biztosításom, mindenem. Életem egyik legjobb döntése volt és soha a büdös életben nem mennék haza, max látogatóba szoktunk, félévente.


Szóval én azt mondom ha ennyire jól érezted magad, akkor menj!

2021. febr. 23. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 évet voltam Németországban, nagy csalódás volt haza jönnöm...
2021. febr. 23. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha legalis, es eleg a fizetes arra, hogy ott kenyelmesen megelj, akkor menj. Jo lehetoseg.
2021. febr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!