Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Stílus keveredés?

Stílus keveredés?

Figyelt kérdés

Haliho! Szóval 17 éves vagyok, és az a helyzet hogy régen mindig próbáltam egyféle stílusba illeszteni magam. Nincs sok barátom, suliban van egy társaság akikkel az időm nagy részét töltöm. Pár éve kezdtem el metál/rock felé érdeklődni (a sulis barátaim is ezt a stílust követik).

Tehát öltözködésben néha metál/rock, de kicsit minimalista is, aztán ez keveredik a dark academiával meg az emoval. A szobám inkább vintage. A zenéket meg már el se kezdeném ott is van minden rock, metál, alter, kicsit country jellegű (Lumineers) a Twiglight filmek teljes dallistája.

Imádok olvasni, a verseket, a mitológiát.

De zavar kicsit az, ha a barátaimmal lógok nem érzem magam elég metálosnak, ha a neten nézek dark academiás dolgokat ahhoz túl kevés vagyok, aztán ott vannak stílusjegyek amikhez meg csak szimplán nincs önbizalmam.

(+ a nagymamis énem: imádok sütni főzni, horgolni és hímezni, kertészkedni)

Szóval olyan érzés mintha egyszerre mindenhova és sehova se tartoznék.


Valakivel volt már ilyen?



2021. febr. 23. 17:20
 1/7 A kérdező kommentje:
** persze a barátaim ezt soha nem éreztették így velem, csak valahogy ez van.
2021. febr. 23. 17:21
 2/7 alletta ***** válasza:
miért nem élsz úgy, ahogy jól is érzed magad? úgy érzed kilógnál a sorból? szerintem még nem találtad meg önmagad. bocsi, de ez a véleményem.
2021. febr. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Épp ez az, hogy több dolog érdekel, és én ezt imádom. Csak amikor olyan emberek vesznek körül akik egy dologba fektetik az energiájukat de abba magyon, akkor kicsit kevésnek érzem magam a társaságukhoz.
2021. febr. 23. 17:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell beskatulyáznod magad egy bizonyos kategóriába. Attól leszel egyéniség, hogy összekombinálsz mindent, ami tükrözi a személyiségedet és boldoggá tesz, hiszen a jellemed is mindezeknek a keveréke. A stílus nem azt jelenti, hogy megpróbálsz azokhoz hasonulni akiket szeretsz, vagy egy bizonyos módon akarsz kinézni, mert az a menő, hanem hogy a megjelenésed reprezentálja a személyiségedet.

Tudod, a nagy ikonok nem stílusokat követnek, hanem megteremtik őket.

Tudom, hogy tartozni szeretnél valahova, de a barátaid nem attól a barátaid, ahogy öltözködsz, hanem attól, hogy a személyiséged szeretik. Szóval ha ennek megfelelően öltözködsz, akkor még jobban tartozni fogsz, hozzájuk is és önmagadhoz is

2021. febr. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Metionin ***** válasza:
100%
Ne kategorizáld magad kényszeresen. Szerintem még érdekes is ha valaki nem egyféle irányzat szerint öltözködik. Mondom ezt úgy hogy ránézésre olyan goth tudok lenni mint aki denevért xarik de a platform bakancsomban cicás zokni van és black metált hallgatok miközben balettórára melegítek. Mégis mi köze a hobbidnak ahhoz hogy épp milyen ruhákat szeretsz? A személyiséged az egyedi akkor is amikor épp takarítasz meg akkor is amikor épp koncerten vereted full corpse paint-ben.
2021. febr. 23. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

ismerős amit írsz, és ja, nehéz elfogadni, hogy nem egy helyre passzolsz, de ha ez vagy te, akkor ez vagy te :) nekem is volt egy ilyenem kamaszként, hogy jajj de csak egyvalamihez tartozhatok, tehát kirámoltam az életemből a rockzenét, a szuperhősösfilmeket, a társásjátékokat, majdnem a balettórákat és a nagyon bizarr, saját készítésű "fairy punk(?!)" stílusú ruhatáramat, mert a barátaim pont animések voltak, egyébként nagyon jó emberek, csak volt egy ilyen korszakom, amikor azt hittem, hogy csak akkor lehetek a barátjuk, ha ugyanaz az érdeklődésünk... (ne essék félreértés, addig is szerettem az animéket és a füles pulcsikat és a kpopot is, nem ők nyomták rám)

aztán valahogy kinőttem ezt a megfelelni akarást, és ma már nagyon jól tudok rockzenét hallgatni bts-es pulcsiban, a mandaloriant elemezve az öcsémmel, miközben csillámpónit varrok. fun fact: az animés társaság azóta is a barátom, csak lettek még többen mások is, akikkel meg más dolgokon osztozunk. persze nem ugyanazzal megyek moziba mondjuk, mint akivel koncertre vagy játszani, de attól még ugyanúgy a barátom az összes.

2021. febr. 23. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

"Szóval olyan érzés mintha egyszerre mindenhova és sehova se tartoznék."

Idővel specializálódsz. Nincs azzal baj, hogy nincs meg a konkrét stílusod...


"De zavar kicsit az, ha a barátaimmal lógok nem érzem magam elég metálosnak, "

Ezzel van a baj. Mintha "elég" metálosnak kéne lenni, mintha valamit valahogy csinálnod kellene, hogy te elég legyél, és jó helyed legyen ott, akik között vagy. Ezek stílusok. Az legyen a mérvadó, hogy milyen ember vagy. Ha jó vagy, keresd a jókat, és legyél jó, tegyél jót. A stílusok csak a felszín, felszínes dolgokkal foglalkozol.

2021. febr. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!