Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Sehol nem találok munkát,...

Sehol nem találok munkát, egyetem nélkül mi értelme van az egésznek?

Figyelt kérdés

Egy sima géplakatos szakmám van+jogosítványom.


A környéken sehova nem keresnek munkást, külföldre meg nem akarok kimenni...nem tudok normálisan angolul sem.


Eddig apámmal dolgoztam egy fa feldolgozó üzemben, amit nagyon szerettem 4 évig voltam ott, de össze kaptam a főnökkel így ő kirúgott.

A szüleimmel élek igazából nem szenvedek semmiből hiányt, de ez is csak azért van mert mind ketten dolgoznak+a nővérem közgazdász és segít nekünk.


Folyamatosan b...tatva vagyok, hogy miért nincs már melóm, és igazuk van.

De még elképzelésem sincs most mit csináljak...szerintem egyetem nélkül egy senki az ember.

Mi a feltétele, hogy valaki oda mehessen? 29f


2021. febr. 24. 14:09
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Vannak raktáros, gyári melók, ahova nem kell még érettségi sem, szinte bárkit felvesznek.
2021. febr. 24. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%

Azért a géplakatos nem olyan rossz szakma.

Körül kell nézni kisebb cégeknél, akár az ország másik végében is, nem keresnek-e esetleg fémgyárba gyártástechnológust, daraboló üzembe gépkezelőt, hőkezelő részlegre munkást.

Ha megy a marás-esztergálás, akkor a CNC-t kell megcélozni.

2021. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
73%

Egy emelt érettségi legalább kötelező, meg jó érettségi jegyek.

De az alatt a négy év alatt csak szereztél tapasztalatot valamiben. Ne mondd, hogy nincs a környéken egy gyár sem, vagy cég, ahova felvennének. Másrészt meg 29 éves vagy. Gondolom tettél már félre pénzt, gondolom költözni is tudsz legalább albiba, ha messzebb találsz melóhelyet??

2021. febr. 24. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
65%

Géplakatosként lehet, hogy olyan munkát is találsz, amihez van munkásszálló, és akkor az ország másik végében is lehet a munka. Jelentkezz be pár munkaközvetítő céghez, biztosan fogsz kapni ajánlatot (de attól még te döntöd el, hogy elfogadod-e).


Ha eddig végig a szüleidnél laktál, akkor különösen ajánlanám ezt a megoldás a munkásszállóval, egyszerűen azért, mert segíteni fog önállósodni, igazán felnőni. Dolgozol így egy évet, utána még mindig hazamehetsz a szüleidhez, ha utána ott is akad valami lehetőség.


Az pedig nincs rendben, hogy nem tudsz angolul. Tanulj meg. Akkor is, ha nem tervezel külföldre menni, mert ez egyrészt bármilyen munkánál előny lehet, másrészt ha a külföldi híreket eredetiben olvasod, akkor pontosabb képed lesz a világról. Ha másképp nem megy az elindulás, akkor ott a duolingó, de nagyon sok ingyenes angol tananyag van a neten is.

2021. febr. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
"Nem vagy egyedül! Nem vagy egyedüüüüül, - nem vagy egyedül!..." Megint a munkáltatók élik világukat, - legalább is a járványra hivatkozva soha nem tapasztalt mélységekig mehetnek le ismét és nem restek kihasználni a helyzeti előnyöket. Annak sincs jelentősége, hogy van-e diploma vagy sem...
2021. febr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 valaki : ***** válasza:
100%

Nemsokára lesz diplomám, nem találok még egy rohadt diákmunkát sem. Tavaly se találtam, 50 helyre jelentkeztem minimum, válasz sehonnan.

Én azt kívánom, bár lenne egy szakmám.

2021. máj. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!