Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy fogadjam el, hogy valószí...

Hogy fogadjam el, hogy valószínűleg halálomig minimálbért fogok max keresni?

Figyelt kérdés

Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom, semmi motivációm tanulni. Kiskoromban megutaáltatták velem a tanulást és 21 évesen is ilyen "lázadós" kiskamasznak érzem magam, hogy "de anya, nem akarok tanulni mert fúúj blöö".

Paradox világképem van, de annyira, hogy ELVÁROM, hogy a sültgalamb csettintésre az asztalra kerüljön. És ezt a paradox világképet egy pszichológus sem tudta kiűzni a fejemből, gyógyszer pedig nem létezik a hülye gondolatok normálissá alakításához.

Elmentem én idióta egyetemre, az ország leggyengébb egyetemére mérnökinfót (bsc) tanulni. Az egészet egytől-egyik kipuskáztam, minden tárgyat. Itt állok szakmai gyakorlat előtt, utolsó előtti félévem jön. Mindenhova kérnek egy tesztfeladatot, ilyen tök alapot. De nem tudom megoldani, csak pislogok. Egy 14 éves simán megcsinálja 5 perc alatt, mert tényleg csak alap programozási tudás kell hozzá. De nekem nincs. Még Youtube videókkal se megy a dolog. Egyszerűen motivációm már a lélegzetvételre sincs, nemhogy odaüljek és tanuljak.

Valószínűleg ebben az országban fogok megrohadni valami gyárban minimálbérért egész életemben (ha nem előbb leszek öngyilkos), hiszen semmi tudásom nincs. Egy dologhoz volt tehetségem és sikerem, de azt meg utálom, anno megutáltatták velem és hánynék, ha újra belekezdenék (zene). Egyetlen hobbim van a videójátékozás, ahol minden játékban eszméletlen béna vagyok több ezer órák után is. Viszont így is játszom, mert keményfüggő vagyok, ez tart egyedül életben. Hogyan lehet elfogadni a csúfos vereséget, amit az élet rámvert?



2021. febr. 3. 22:56
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
91%

"Minden álmom az volt, hogy milliomos programozó legyek, viszont semmi érzékem nincs hozzá és semmi tudásom"

.

Én meg szépségkirálynő szerettem volna lenni, de hosszú orrom van, görbe lábam és kancsal vagyok és ragyás.

Na, most, mi a kérdés?

2021. febr. 3. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 A kérdező kommentje:

#1 Igen, de én nem fogadom el, hogy nincs hozzá tudásom, érted. Viszont úgy akarok tudni, hogy nem tanulok. Valami telepatikus erővel követelem, hogy nyomják bele az agyamba a tudást. Tudom, hogy ilyen nincs, de nem akarom elfogadni.

Másik példa, hogy értsd 2+2=4. De ezt nem akarom elfogadni, hiába tudom, hogy TÉNY. Én akarom, hogy 5 legyen az eredmény.

2021. febr. 3. 23:06
 3/50 anonim ***** válasza:
79%
Ez nem csúfos vereség, hanem lusta vagy. Kezdj el tanulni, vagy jelenkezz valami gyárba szalag melletti munkára. Döntsd el, melyiket akarod, és csináld.
2021. febr. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
85%

"Másik példa, hogy értsd 2+2=4. De ezt nem akarom elfogadni, hiába tudom, hogy TÉNY. Én akarom, hogy 5 legyen az eredmény."


Olvass 1984-et.

2021. febr. 3. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
69%

En gyarba dolgozok 3 muszakba es 300 ezret kapok napi 8 oraba

Egyszeru betanitott munka

2021. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
86%
Sereg? Rendőrség?
2021. febr. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim ***** válasza:
93%

A teszt feladokra kulon keszulni kell, ha szakmai gyakorlatig eljutottal akkor azert alapok csak ragadtak rad, vannak gyakorlo oldalak ahol interju kerdesekre keszitenek fel, milliomos programozo meg 7-8 ev utan lehetsz ha annyit lehuzol programozokent.


Mas kerdes hogy tenyleg szeretned ezt csinalni vagy csak a penz erdekel, mert van egyeb ut is hogy gazdag legyel de mindegyik sok munkaval van kikovezve.


Amugy ha egesz eletedben minimalbert keresel az is csak akkor vereseg ha te ugy latod, nem a penzszerzes az elet hal istennek, igaz divat lett ezt hinni a modern vilagban.

2021. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
90%

Én is kb így voltam az egyetemen anno mint te. Aztán rajottem, hogy egyedül ebből nem tudok kimaszni. Kerestem tanárt, aki végre megertette velem, amit órákon nem sikerült megertsek, így végül meglett a diploma, és a jobb állás is vele.


Javaslat : keress valakit aki segít tanulni.

2021. febr. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 A kérdező kommentje:
#4 Tanulás nélkül jó munka. Ezt akarom, konrkétan követelem, üvöltözök az "Istennel" (bele a levegőbe). Ha nem, öngyilkos leszek. Tehát nem fogadom el azt, ahogy a természet működik. TUDOM hogy hogyan működik de NEM AKAROM TUDNI (caps lock csak a kiemelés, nem ordítás).
2021. febr. 3. 23:10
 10/50 anonim ***** válasza:
97%

1. gyárban nem feltétlen minimálbérért dolgoznak az emberek, én egyszer dolgoztam autógyárban, és nettó 250-300 között kerestem, de van jó pár olyan munka, ami semmilyen végzettséget nem igényel, és egész jól lehet vele keresni (mondjuk futár, taxis, ...)


2. 21 évesen kissé korai leírnod magad egy életre, nem muszáj most tanulnod, várj egy pár évet, hátha megjön a motivációd, vagy próbálj más módszerekkel tanulni


3. döntsd el, hogy mi a fontosabb, mert ez nem világ nekem, hogy sokat akarsz keresni inkább vagy olyan munkát szeretnél, amit szívesen csinálsz


4. pszichológus jó ötlet volt, de ha nem vált be az a szakember, akkor menj valaki máshoz

2021. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!