Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Lányok,nők! Hogyan kezelitek...

Lányok,nők! Hogyan kezelitek a pms-t? Nem tudom már mit tegyek

Figyelt kérdés

Mensi előtt egy hèttel már azt érzem,hogy nem vagyok önmagam.

Fáradt vagyok extrèmen, ingerült minden apró kis dologra. Semmi kedvem nincs mèg az alapvető dolgokat is elvègezni illetve ilyenkor extrèmen ügyetlen is vagyok, ha kimegyek az utcára tuti valamit bènázok, elbambulok, leejtek, elesem.

Aztán amikor megjön már kezdek egyre jobban lenni. Az a gond, hogy kb egy hètig vagyok ilyen egy hónapban és nagyon rossz! Teljesen rontja az èletminősègem.

Nektek mi vált be erre? 24n


2021. febr. 24. 17:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Az egy dolog hogy én hogy kezelem, de szegény párom mit él át...

Igazából én észre sem vettem hogy hülye vagyok ilyenkor, amíg fel nem hívta rá a figyelmem.

2021. febr. 24. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Én mindig az adott fura viselkedés után veszem észre, hogy ez tuti valami hormon dolog. Pl. múltkor beszélgetés közben erős kéztetést éreztem, hogy összevesszek vele. Aztán most kapcsoltam és nem csináltam hülyeséget, de még néha engem is meglep, hogy milyen hülyeségekre kéztetnek a hormonok. Sajnos kétlem, hogy ennek lenne ellenszere.
2021. febr. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

1.igen, az a másik dolog, elég ha hozzám szól és én már robbanok! Hirtelen felindulásból, utána megbánom de nem tudom türtőztetni magam.

Az agyam se úgy működik ahogy kell, zagyvaságokat és nehezen beszelèk.

Mondjátok kèrlek, hogy van valami megoldás erre!:((

Fogamzásgátlók ? Én mèg sosem szedtem, de ha használhat én bevállalnám.

2021. febr. 24. 18:05
 4/8 A kérdező kommentje:
Jaj most olvasom, hogy enyhíti a pms fizikai tüneteit a fog.gátló, viszont felerősíti a hangulatingadozást és depis tüneteket...nálam meg ezek elèg erősek alapból is:((
2021. febr. 24. 18:15
 5/8 anonim ***** válasza:

Ha eler egy veszelyesen rossz szintet, neurozis, eros szorongas, szuicid gondolatok, akkor van ra gyogyszer. Nem hormon, hanem antidepresszanshoz hasonlo.

En jo es rossz ertelemben fel vagyok porogve. A rossz, hogy akar agressziv is tudok lenni, ami maskor nem vagyok. Persze csak kulso hatasra, de tulzottan. Van ez a sirhatnek is. Viszont van az a szinte manias aktivitas is, hogy butort tologatok, festeket veszek, es neki akarok allni atfesteni a szobamat. Szoval ilyenkor igyekszem fedezekbe vonulni.

2021. febr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
5 teljesen átèrzem! Én általában pontosan a mensi előtti napon vagyok nagyon aktív, mindent csinálnèk, viszont előtte egy pár nap még az alapokat se. Konkrètan rendet rakni sincs erőm, kedvem csak nyom az ágy. Nekem sajnos a depresszív gondolatok is nagyon gyakoriak. Pszichológus vagy nőgyógyász írhat fel erre gyogyszert?
2021. febr. 24. 18:30
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekrm majdnem pont ugyanez, amit te írtál. Es nekem is akkor zeng a hallelujah kórus mikor megjön.

Előtte hullafáradt vagyok, ha 8 órát alszom ha 24et. Plusz van amikor hiába vagyok fáradt (testileg) fejben annyira pörgök hogy nem tudok ekaludni. Plusz 1 hétig síkideg vagyok.

Nekem a Premens-et ajánlotta nőgyógyász, esetleg azt próbálhatod, nem hormon, gyógynövényes. Meg ami bejött még az a cink+C-vitamin pezsgőtabletta, és/vagy magnézium.

24N

2021. febr. 24. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is érdemes kipróbálni néhány gyógynövényes készítményt. Nem mondom, hogy megváltotta a világot, de én néhány éve szedtem ilyet és nekem bevált. Legalábbis az extrém hangulatingadozást kilőtte és lerövidítette 1-2 napra a tüneteket.

Ma már alapból csak 1-2 napig érzem őket, többnyire ingerültség és fáradtság a jellemző némi depresszív hangulattal. Többnyire tudom, hogy mitől hülyülök meg, ilyenkor elszoktam mondani a férjemnek, hogy nyugalomra van szükségem és kész. Megtanultunk együtt élni ezzel. :D A lényeg, hogy magadban kell tudatosítani, hogy ez most ez. Aztán tudatni kell a környezeteddel is, hogy ez most ezért van. Ők legyenek megértőbbek, te pedig tanuld meg kezelni a negatív hatásokat. Pl. ha érzed, hogy most ok nélkül (illetve mondvacsinált okkal) borulsz ki valamin, akkor tudatosan állítsd le magad.

2021. febr. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!