Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit csináljak ha nehezen megy...

Mit csináljak ha nehezen megy a célkitűzés, vagy, hogy motivációt csináljak belőle?

Figyelt kérdés

Az a lényeg, hogy nagyon semmihez se nincs kedvem, elkezdek dolgokat de nem fejezem be őket. Egy példát tudok mondani amit most is csinálok. Az a karate, már fél éve csinálom, volt egy élethelyet suliba ahol az elmúlt 2 évbe 3-an is megakartak verni, ez adta a motivációt, hogy ne hagyjam abba, és, hogy folytassam tovább. De így tanulás terén, vagy edzés, gitározás terén nincs. Ezért is állok bukásra mert ha nincs célom vele, nem is tudom miért is tegyem bele a munkát. Sok baromságot láttam, hogy nézd meg a kukásokat stb.. Engem ez nem motivál. Meg nem tudják, hogy kerültek abba a helyzetbe, az meg a másik. Egyszerűen akarok tartani egy olyan napot, hogy végre rájöjjek mit akarok. Eldöntöttem, hogy ELTE, de ez még mindig nem motivál. Muhammad Ali mondta "If your dreams don't scare you, they aren't big enough". De amikor arra gondolok, hogy sikeres akarok lenni, vagy esetleg milliomos, egy érzés fog el. De most az a baj, hogy a miértjét kéne meg, hogy pontosan mibe. Gitározás, meg kondizás az meg a másik dolog, hogy mibe. De először tudnátok segíteni/rávezetni, hogy hogyan tudjam jobban kibontani?


18 F



2021. febr. 25. 13:33
 1/3 A kérdező kommentje:
*élethelyzet
2021. febr. 25. 13:36
 2/3 anonim ***** válasza:

Hát, én azt gondolom, ha valami nem motivál, az jelent valamit...


Ezer féle ember van, és akad köztük olyan is, aki azt tanácsolná, ne erőltess magadra olyan dolgokat, amik nem esnek jól - más meg azt fogja mondani, szorítsd össze a fogad, dolgozz keményen, csináld végig, aztán majd meglátod, minden szuper lesz...


Én azt gondolnám, alapvetően abba érdemes energiát feccolni, ami...:

A) örömet okoz neked, és úgy érzed, személyiséged kiteljesedik általa;

B) az életben előbbre jutatt.


Sajnos, a boldogsághoz vezető út meglehetősen rögös, sok bölcsességet és önismeretet igényel - tragikus pedig, hogy ezekre a tulajdonságokra általában csak jóval később tesz szert az ember az élete során.

Éppen ezért javasolnám, keress fel még időben egy szakembert, és kérj tőle pszichoanalízist és útmutatást - fel fogja mérni a személyiséged, kicsit megismer majd és, hacsak nem egy pancserhez mentél el, hasznos meglátásokkal tud majd szolgálni arra vonatkozóan, NEKED merre fele érdemes orientálódnod az életben.


Egyébként, magam is hasonló mentalitású vagyok, 29 éves. Én világ életemben a szívemet követtem, semmi mellett nem köteleztem el magam, mindig csak a mának éltem, és nem is volt senkim, akitől tanácsot kérhettem volna - meglehetősen szerencsés forma vagyok, de még így is elég rázós életút van mögöttem (és az ördög tudja, mi van előttem)... Viszont, más fajta élet teljességgel idegen tőlem; kevesen irígyelnék meg azt, ahogy én élek, és nem is ajánlanám a legtöbbeknek - ugyanakkor el nem cserélném egy másikra...


Amúgy meg ne pánikolj, ha nem világos minden azonnal, és ha nem mennek egyből úgy a dolgok, mint a karikacsapás - az élet, amellett hogy szép is és jó is, meglehetősen nehéz, a legtöbben csöndben szenvednek és a sötétban tapogatóznak, csak ezt nem szívesen vallják be...


Sok szerencsét a tiédhez! :)

2021. febr. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi szépen 😁
2021. febr. 25. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!