Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit tegyek ha nincs célom?

Mit tegyek ha nincs célom?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy jó kategóriába tettem e, de nem tudtam hova kéne.

Szóval az a problémám, hogy ugyanazok a mindennapjaim és nem vagyok boldog.. 18 éves vagyok esti suliba járok ami heti 3x van, a hét többi napján reggel 9-kor már fent vagyok igazából, de nem érzem értelmét annak, hogy fent legyek, és van, hogy vissza alszok és 10-11kor kelek fel, pedig nem akarok eddig aludni, de nem tudom minek keljek fel, nem látom értelmét, pedig a szüleim is azt mondják, hogy ne legyek ilyen lusta, legyen egy célom és legyen akaraterőm a teljesítéséhez. Én is tudom, hogy ez így nem jó, ez nem is lustaság szerintem, mert tudom, hogy nem lennék lusta, ha látnám értelmét annak, hogy felkeljek, de egyszerűen nincs semmi ami mozgatna, ami tűzbe hozna, hogy igen ezt megakarom tenni/elakarom érni. Szoktam olvasni ilyen motivációs könyveket, ezek segítenek, nagyon elgondolkodtatnak és lázba hoznak. Tetszik ez, hogy ki kell tűznöm egy célt és megkell fizetnem az árát, hogy teljesüljön. Tudom, hogy ha lenne egy célom csak tennem kéne érte, és én tennék is, de nem tudom mi a célom. Olvastam egyszer, hogy ha nincs célja valakinek akkor az legyen a célja, hogy megtalálja a célját, de gőzöm sincs, hogy találjam meg. Ha el járnék tanfolyamokra, edzeni vagy ilyesmi, tudom hogy azok sem az igazi céljaim lennének amiktől lázba jövök és mindenáron megakarom tanulni vagy elakarom sajátítani. Gondoltam arra is, hogy eljárok valamilyen nyelvet tanulni ami tetszik, de ez sem hoz lázba és nem tudom mi értelme lenne. Nem látok ezekben hosszútávon értelmét.

Pedig ha lenne valami ami tényleg érdekelne akkor tudom, hogy nagyon nagy akaraterőm lenne hozzá és mindig azon lennék hogy elérjem. De egyszerűen nem találom a célom, ilyenkor mi a megoldás? Van még valaki így?



2019. febr. 28. 12:39
 1/5 anonim ***** válasza:
Keress magadnak egy célt, majd valósítsd meg. Nincs semmi gyerekkori álmod, vágyad? Az jó kiindulási pont. Onnan lehet tovább gondolni a dolgokat. Vagy csak menj ki az utcára, fedezd fel a várost, keress érdekes helyeket, embereket. Már ez is lefoglal.
2019. febr. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Pedig a sport jó lehetne, millió erőt, türelmet igényel, viszont rengeteget ad, a választék is elég széles, bármit ki lehet próbálni. Házi állat lehet még ami motiválhat, hiszen róla neked kell gondoskodni. Vagy keress valamilyen önkéntes munkát.
2019. febr. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
18 évesen esti suliba jársz? Miért nem vagy nappali tagozatos?
2019. febr. 28. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Én hobbimból vagy abból indulnék ki hogy mit szeretek csinálni
2019. márc. 5. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szedjél be egy havi adag B komplexet, B1-el megfejelve. Mindjárt több kedved lesz mindenhez, és célt is bízvást találsz majd.
2019. márc. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!