Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Bunkóság lenne azt írni egy...

Bunkóság lenne azt írni egy Wattpados író írására, hogy katasztrófa? Ő kért meg üzenetben, hogy írjak véleményt.

Figyelt kérdés

Szép napot!


Wattpadon írt egy lány, aki kéri, írjak véleményt az történetéről. Nincs sok fejezet, nem lenne nagy kaland... ha nem lenne fizikai fájdalom. A történettel alapvetően nincs gond, arra azt mondom, egész érdekes. A probléma a helyesírás, amitől az egészre ránézni is rossz. Én sem vagyok tökéletes, de az ő írásaiban ezek ismétlődők. Alig vannak vesszők, a mondat végére a pont UTÁN indokolatlanul vessző, de van amikor a pont helyett vessző, a beszédek "nem tűnnek igazinak", és nem kellemes olvasni sem, olyan összecsapott az egész. Azonban, ő ebbe tényleg szívét-lelkét beleadja, nagyon szeret írni. Nem akarok bunkó lenni, de azonkívül, hogy maga a téma (szerintem) érdekes, minden más rossz.


Mi a túrót írjak erre, hogy ne sértésnek tűnjön?!


Nem konkrét sorokra gondolok, csak tanácsra, mit kezdjek ezzel. :/


2021. febr. 25. 16:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hány éves?
2021. febr. 25. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen, bunkóság, mert ez nem kritika.

Írd le neki azt, hogy pontosan mi nem tetszett anélkül hogy feleslegesen megjegyzéseket tennél.


Ha csak annyit írsz, hogy ez egy rakás szar, onnan nem lehet fejlődni. Ezzel max elveszed a kedvét az írástól. Ha viszont rámutatsz, hogy hol a probléma, akkor már van esélye kijavitani ezeket a dolgokat.

2021. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Írd meg neki, hogy igazán érdekes maga a történet, látszik rajta, hogy szívét-lelkét beleteszi, de még csiszolásra szorul. Senki nem születik profinak! Említsd meg neki, hogy a helyesírása sokkal jobban kellene figyelni.

Véleményt kért, nem tutujgatást. Ha bekamuzod neki, hogy jó, azzal ő nem fejlődik sehova.

2021. febr. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen kifejteném, nem annyit írnék, hogy katasztrófa az egész.
2021. febr. 25. 17:14
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Na, hát akkor tedd azt, de diszkréten. 😉
2021. febr. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

"Alig vannak vesszők, a mondat végére a pont UTÁN indokolatlanul vessző, de van amikor a pont helyett vessző, a beszédek "nem tűnnek igazinak", és nem kellemes olvasni sem, olyan összecsapott az egész."


Ezt így megírhatod neki. Erre igazán jobban odafigyelhetne.

2021. febr. 25. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem azt írd amit a kérdésben leírtál :)

de komolyan, összefoglaltad mi a jó bene, mi a rossz, most ctrl c, ctrl v és kész is.

2021. febr. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha leirod, hogy mi nem jó, akkor már felesleges, hogy "ez katasztrófa volt". Minek írnád? Mit ad ez hozzá a mondandódhoz?
2021. febr. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az igazi kritika a műről szól, és tartalmaz pozitív és fejlesztendő meglátásokat egyaránt.


Hogy ne legyen bántó, kezdd a pozitívumokkal, majd térj rá arra, amin szerinted javítani kellene, és zárd ismét pozitívval.

2021. febr. 25. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen normálisan mondd el neki, hogy dolgozzon a helyesírásán, ha elveszed a kedvét, azzal semmit nem érsz el. Mikor én kaptam annyi kritikát, hogy "ez nem tetszett", azzal sok mindent nem tudtam kezdeni, de amikor kifejtették legalább tudtam, hogyan kéne folytatni az írást.

Mikor én írok kritikát se alázok, azért kritizálok, hogy segítsek. Láttam már szörnyen klisés, vagy rosszul megírt sztorit, amire viszont mindenki azt mondta milyen jó, mert szerették az írót, ezért soha nem is javított semmin. Ezzel sincs baj, van aki kedvtelésből ír, ha kritikát kér, elmondja az ember mi van, de nem kell leszólni sem.

2021. febr. 25. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!