Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért zavar néhany embert az...

JaniB kérdése:

Miért zavar néhany embert az ha valaki egy balesetet vagy katasztrofat filmez a telefonjaval?

Figyelt kérdés
Ma egy fustolo autot lattam amit néhany ember probalt eloltani. Késobb az auto egyre jobban elkezdett langolni. En ugy dontottem kicsitt messzebb allok és folveszem a telefonommal amit latok. Egyszer csak azt uvolti egy autobol valaki, hogy ne kamerazz hulyegyerek. Mikor megjon a tuzolto az is elkezdi, hogy kamerat eltenni? Nem értem mi a probléma? A sajto kamerazhat az emberek pedig bamészkodhatnak de mint maganember nem vehetem fol amit latok? Mi a probléma?

2018. jún. 28. 19:59
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
92%
Egyrészt nem "néhány embert" zavar, hanem az értelmes embereket zavarja. Másrészt az a probléma, hogy nem adtad írásba, hogy nem teszed nyilvánosan elérhetővé a felvételt.
2018. jún. 28. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
93%

Kegyeletsértés, ha esetleg egy elhunyt ember utolsó keserves perceit veszed fel...

Amúgy bizonyítékként se nagyon értelmes felvenni, elvégre az okokat nem látni a felvételen, csak a következményt.


Amúgy meg minek veszed fel? Otthon újra megnézed 4x? Mint valami sorozatot?

2018. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem azért, mert ha valaki bajban van, akkor nem szeretné ha ezt valaki megörökítené.

Meg lehet jogilag sem oké, képmással visszaélés talán, nem tudom.

2018. jún. 28. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
92%

Bunkóság. Irdatlan nagy tahóság felvenni azt, ahogy más épp balesetet szenved, haldoklik, meghal, segítségre szorul, bajban van. Vagy segítesz, vagy továbbmész.

Melleeg sérti a jogait, ha az engedélye nélkül kamerázod.

2018. jún. 28. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
90%

Akkor fordítsuk meg a felállást: Te mit szólnál ahhoz, ha éppen az életedért küzdenél, és az egyetlen potenciális segítség egy Canon géppel vakuzna pofán, ahelyett, hogy segítene rajtad?


Egy kicsit azért feszült lennél, nem...!?

2018. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
87%
Kamerázás helyett segítettél volna. Ha balesetet szenvednél azt szeretnéd, hogy kamerázzanak vagy inkább azt, hogy segítséget nyújtsanak? Ritka tapló lehetsz, ha nem érzed, mi ezzel a baj..
2018. jún. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
11%
Senki sem írta, hogy bárki is ült volna az autóban.
2018. jún. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
9%

Egy égő autónál idótaság odamenni elég ha csak a motortér kap lángokba ha nem az első 1-2 percben oltod el azonnal poroltóval akkor inkább menj onnan...szempillantás alatt berobbanhat.

Ha nincs emberi sérülés (nem írta a kérdező) akkor miért ne vehetné fől ?

2018. jún. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
95%
Engem zavar, de nemcsak ez, hanem a bámészkodás is, amiről beszéltél. Egyszerűen csak nem érzem helyesnek azt, ha valaki más ember kárszenvedésére úgy tekint, mint érdekességre/szenzációra.
2018. jún. 28. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

Ja igen, hozzátenném, hogy egyszer az egyik haveromat szétverték fényes nappal, a nyílt utcán, én 160 centis, fegyvertelen lányként a rendőrség értesítésénél többet nem tehettem, de voltak ott csomóan, akik szintén megálltak néhány méterrel arrébb, és úgy nézték, mintha moziznának. Az lett volna igazán szép, ha valaki még a telefonját is elővette volna. Valószínűleg ez az egyik oka annak, hogy érzékenyebben érint ez a téma.

(#9 voltam.)

2018. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!