Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a viszonyla...

Miért van az, hogy a viszonylag alacsony fizetéssel rendelkező emberek jellemzően dohányoznak?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy aki alapból alacsonyabb fizetéssel rendelkezik, nem túl logikus kiadni egy csomó pénzt havonta cigarettára.

Nem akarok általánosítani, de a környezetemben sok ilyen ember van. Tisztelet a kivételnek.



2021. febr. 26. 20:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
88%

rosszabb életkörülmények > nagyobb stressz, több probléma > stresszlevezetés


Ha valakinek tényleg kevés a fizetése, akkor bár elfogadni nem tudom, de megértem, ha az illető belegondol, hogy az egész semmire sem elég, és inkább a nagy részét piára költi vagy cigire. Ilyen kilátástalan helyzetben nem biztos, hogy te is logikusan tudnál gondolkodni.

2021. febr. 26. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%
alacsony értelmi képesség --> rossz munka --> rossz fizetés. Az alacsony értelmi képességhez társul a cigi. Lehet lepontozni, de ezt mindenki megfigyelhetné. Egy gyárban mindenki cigizik, míg egy élettani egyetemi tanszéken senki
2021. febr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
#2: Én meg jópár orvost ismerek akik cigiznek. Azokkal mi van?
2021. febr. 26. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
A kivételek mindig erősítik a szabályt. Én is ismerek szuper orvost is és olyat is, akit senki sem érti, hogy tudott egyáltalán lediplomázni
2021. febr. 26. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
84%
#2 Akkor ezek szerint Churchill, Mark Twain és Einstein is buta emberek voltak, hogy ne is folytassam a sort. :D De a cégvezető ismerőseim, vagy a háziorvosom is tutira hülyék. Hagyjuk már az ilyen általánosításokat.
2021. febr. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%
Ez is csak egy ugyanolyan függőség, mint az alkohol mondjuk.
2021. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
17%
Itt te általánosítasz. Ki mondta, hogy minden dohányos h.lye? No látod, senki. Az átlag igen. És pont. GOndolom te is dohányzol, azért kaptad fel így a vizet, de a hisztizés helyett inkább gondolkozhatnál is néha
2021. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az összes osztályvezető főorvos cigizik, illetve az egyetemi hallgatók is. Nem sok köze van a kettőnek egymáshoz. Én is cigizek diplomás ápolóként.
2021. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Na a bagósok jönnek az albínó kenguru példákkal... 😂😂😂
2021. febr. 26. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
97%
Alacsony fizetésűek között is vannak sokat akik nem dohányoznak és jó fizetéssel is svannak sokan akik dohányoznak.
2021. febr. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!