Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy a viszonyla...

Miért van az, hogy a viszonylag alacsony fizetéssel rendelkező emberek jellemzően dohányoznak?

Figyelt kérdés

Ez alatt azt értem, hogy aki alapból alacsonyabb fizetéssel rendelkezik, nem túl logikus kiadni egy csomó pénzt havonta cigarettára.

Nem akarok általánosítani, de a környezetemben sok ilyen ember van. Tisztelet a kivételnek.



2021. febr. 26. 20:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
56%
Én teljesen elfogadom és megértem, nem tudom elítélni semmilyen szempontból. Az ember saját maga rendelkezik a pénze felett és mindenki saját maga mérlegelhet, állíthat fontossági sorrendet. Ha számára a dohányzás fontos - legyen ennek az oka bármi - akkor költeni is fog rá, még akkor is, ha nem ez lenne a “logikus”. Én is csomó olyan dologra költök, ami felesleges, nem létszükséglet vagy akár nem is egészséges, és csak a saját boldogságom, örömöm, kényelmem, függőségem stb. miatt veszem meg (pl. édesség és rágcsák, alkohol, Netflix vagy más előfizetés, ékszer stb.). Szerintem nem vagyok ezzel egyedül, biztos más is talál olyan kiadást, ami nem tűnik “logikusnak”. Én azt gondolom, hogy ez nem csak a normál életvitelű vagy jómódú emberek kiváltsága. Írtak páran lehetséges okokat, hogy pl. a szegény, nehéz sorsú embereket sok stressz éri, úgysem menne sokra annyi pénzhel stb., ez mind igaz. Csak szerintem ezt nem feltétlenül kell ennyire megmagyarázni, mert az is egy teljesen természetes dolog, ha az ember az alapvető szükségletein felül másban (is) örömet lel, élvez, fontosnak tart. Ha valakinek ez a dohányzás, akkor az.
2021. febr. 26. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim válasza:

Szia!

Én dohányoztam 7 évig. Váltottam elektromos-cigire, amibe a folyadék 3ezer forint kb. havonta, fizetésem 1% sincs..

Pont azért, mert alacsony a jövedelmem, de viszont akkora függőséget vált ki a nikotin, mint pl. a heroin..

Az ilyen emberek valamikor, fiatal/fiatalabb korukban rászoktak, és rohadt nehéz letenni, ilyen egyszerű a képlet.

2021. febr. 27. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Speciel pont a dohányzás az szerintem, amit kortól, rangtól, társadalmi, anyagi helyzettől függetlenül űz sok ember. Dolgoztam én már neves orvosokkal, professzorokkal, pilótákkal, és egyszerű melósokkal is, a közös vonásuk a cigiszünet volt.


Egyébként kérdező, nem kell burkoltan mások pénztárcájában turkálni. Attól még, hogy alacsonyabb a fizetése valakinek, nem biztos, hogy a dohányzás más kárára megy. Ha igen, az is az ő dolga, ha inkább nem eszik rendesen az utolsó napokban fizetés előtt, hanem bagózik. Persze nem egészséges szokás, de egyetértek a korábbi kommentelővel, hogy szinte mindenkinek van valami olyan kiadása, ami nem létszükséglet.

2021. febr. 27. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Volt munkahelyem, ahol nem kerestem sokat, inkább azt mondtam, hogy inkább kevesebbet eszek, de cigizni akarok, mert annyira stresszes volt a munka meg jó is volt a cigiszünet vagy otthon a cigizés, egyrészt megnyugtatott a cigi, másrészt kikapcsolódtam, amíg egyedül voltam.

A munkahely amúgy tele volt kocadohányosokkal. Volt olyan nő, aki azt mondta, hogy már nem dohányzik és nem akar visszaszokni, ezért nem vesz cigit, de valószínűleg anyagilag jobban megérte neki, hogy a többi dohányost nyúlja le.

2021. júl. 15. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!