Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ennek így mi értelme?

Ennek így mi értelme?

Figyelt kérdés

Pl. ha keresek havi 2 kilót, ebből egy minimál albérlet 130 EFt, ezen felül a normális étkezésem kb. havi 40 EFt, tehát marad kb. 30 EFt-om tisztán.

Logikailag tehát 170 EFt-ot teszek bele abba (plusz a munkával töltött időmet/stresszt/energiámat!) minden hónapban, hogy legyen 30 EFt nyereségem?!

Arról nem is beszélve, hogy 130 EFt-ot dobok ki albérletre, amivel megint más jár jól. Ennek így mi értelme?

Persze, a megoldás, hogy növelni kell a bevételt, tanulok is amit nemrég kezdtem, de mire diplomát szerzek meg még be is pozícionálom magam valahol, akkor is keresek kb. 3 kilót. Amivel - valljuk be, szintén nem vagyok kisegítve.

Pedig annyi mindent nem tapasztaltam még az életben a kötelességteljesítéseken kívül, és már erősen a 30 felé ballagok.



2021. febr. 26. 22:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az nem "nyereség" hogy nem halsz éhen?
2021. febr. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
#1: De nyereség, de azért a "ne haljak éhen" életcélt azért már szeretném megugrani.
2021. febr. 26. 22:13
 3/10 anonim ***** válasza:
A maradék 30-ból gondolom még bérletet és telefont is fizetni kell. Hmmm...
2021. febr. 26. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Telefont már nem fizetek, leszabtam az igényemet egy 7 EFt értékű, feltöltőkártyás Nokiára.
2021. febr. 26. 22:26
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Mo-n a többség az életbenmaradásért dolgozik, nem az álmaiért.
2021. febr. 26. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
#5: Nekem az a magas, hogy ha mindenki az életbenmaradásért dolgozik, akkor miért lóbál mindenki közel félmillás telefont és megy a kisközértbe is autóval?
2021. febr. 26. 22:31
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem gondolom azt, hogy mindenki.
2021. febr. 26. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Hidd el, rengetegen vannak így.

Gondolom ettől nem érzed jobban magad, de ez a magyar valóság.

Nem tudom mi a munkád, illetve mennyire kötődsz a mostani helyhez, ahol élsz. Én a helyedben vagy elköltöznék egy kisebb városba/kevésbé frekventált helyre ahol olcsóbb az albérlet vagy keresnék egy másik munkahelyet ahol jobb a fizetés vagy a kettő kombinációja.

2021. febr. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
78%

ugyanúgy 200 ezret kerestem, én szobát vettem ki, az mindennel együtt havi 65 volt (Bp), havi 40et költöttem pszichológusra, 15 volt a bérlet + utazási kiadások, 50et mindig félre tudtam rakni, szüleim kajával támogattak, pár ezer forint (se) kellett az ilyen fürdőszobai cuccokra, mosogatószer ilyenek, maradt olyan 20-30 ezer forintom, az meg a "költőpénzem" volt (ha kellett egy cipő, vagy kaját akartam rendelni, ilyesmi)

nem éreztem azt, hogy az életbenmaradásért dolgozom, sőt, mindig meg tudtam venni azt, amire vágytam, teljesen elégedett voltam az anyagi helyzetemmel, nem éreztem csóringernek magam


egyébként lehet, hogy nem normális fél millás telefonnal rohangálni, de neked miért van szükséges egy egész albérletre? miért nem elég egy szoba? vagy miért nem mész munkásszállóra? rengeteget spórolhatnál ezzel

egy egész albi akkor éri meg, ha legalább ketten vagytok rá

2021. febr. 26. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Gondolkodj el a vállalkozáson, mert sokszor ugyanakkora tudással a többszörösét lehet megkeresni, mint alkalmazottként.

A vegetálásnak semmi értelme nincs, az életet nem túlélni kell, hanem megélni.

2021. febr. 27. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!