Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyén döntési szabadsága...

Az egyén döntési szabadsága valóban fontosabb, mint hogy jelen állapotok szerint a magyarság szépen lassan el fog fogyni?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, és az én gyerekkoromban a magyarság lélekszáma még közel egymillióval több volt. Ez az én szememben, aki fontosnak tartom a magyarság, a mi túlélésünket Európában, rendkívül ijesztő. Ma mégis azok a hangok vannak előtérben, akik az egyén döntési szabadságát fetisizálják, szinte bátorítják a nőket, hogy ne legyen gyerekük. A facebook, amely köztudottan liberális szellemű, simán töröl jobboldali, vagy csak a baloldallal szemben kritikus hangot megütő odalakat, viszont nyugodtan fennhagy egy 20ezres létszámú csoportot, amely kifejezetten a gyerekgyűlöletéről közismert.

Ezek az emberek, akik rögtön vérszomjasan ugranak neki bárkinek, aki meg meri említeni, hogy talán társadalmi kötelesség lenne a gyerekvállalás, nem godnolnak bele abba, már csak önző anyagi alapon is, hogy ezért nem lesz nekik sem nyugdíjuk? Akik azzal vagdalkóznak, hogy tenyészállatnak nézem a nőket (nem), miért nem tartják a gyereknevelést a legszentebb és legszebb emberi feladatnak, ami?



2021. febr. 28. 10:56
1 2 3 4 5 6
 21/53 anonim ***** válasza:
85%

#20

Nincs egy gyereke se, a hármat feltételesen írta.


Ha valóban lenne három gyereked, akkor legalább képmutató nem lennél. Ugyanúgy ostoba lennél, hiszen alaptalanul várnál el bármit, de legalább képmutató nem.

2021. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/53 anonim ***** válasza:
95%
Ha lenne 3 gyereked, akkor sem lenne jogod belepofázni abba, hogy ki hány gyereket vállal és miért.
2021. febr. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/53 anonim ***** válasza:
79%

21


Tudom, hogy feltételesen írta azt hogy mi lenne ha 25 évesen 3 kölyke lenne..azt meg, hogy az ilyen inkább romáknál jellemző..csak egy apróbb sértésnek szántam.

2021. febr. 28. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/53 anonim ***** válasza:
46%
Áldassék a gyümölcs!
2021. febr. 28. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/53 anonim ***** válasza:
100%

#23

Akkor én kérek elnézést, viszont amilyen felfogása van a kérdezőnek szerintem ez neki még bók is.

2021. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/53 anonim ***** válasza:
94%

Én meg eddig azt hittem, hogy csak a papunk ilyen hülye... Ő minden misén megemlíti, hogy a fiatalok mennek ki külföldre, s későn vállalnak gyereket. Szerinte 18 évesen már el kellene kezdeni a gyerekcsinálást. 18 évesen... mikor egy normális ember még javában iskolába jár, s még az érettségitől is kb 1 évre van, a bevétele meg úgy nagyjából 0.


Arra meg amúgy nem gondoltál, hogy a terhesség nem móka és kacagás?

Anyám 35 évesen ment férjhez, 36 volt mikor szült engem. Apám még akart volna gyereket, de nem mertek még egyet vállalni, mert már az én születésem is problémás volt. (Ráadásul akkortájt halt meg egy szintém 30-as nő a 2. gyereke születésekor 2 utcával arrébb, szóval féltek.)

Vagy az egyik régi osztálytársam anyjának valami gerincproblémái vannak, így nem volt neki tanácsos gyereket vállalni. Erre fel kihordott 2 gyereket, de 5.-ben az osztálytársam már segített az anyjának a virágboltban, mert az anyja nem tudott emelni, s cipelni.

Az ilyenekre nem gondolsz?

2021. febr. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/53 anonim ***** válasza:
94%

Miért vállaljon gyereket olyan, aki nem szeretne?

Miért vállaljon gyereket olyan, akinek nem lenne rá kellő ideje?

Miért vállaljon gyereket olyan, aki felelőtlen?

Miért vállaljon gyereket olyan, aki nem tudná anyagilag eltartani?

Miért vállaljon gyereket olyan, aki nem elég érett hozzá?

Miért vállaljon gyereket olyan, aki érzelmileg nem jó támasz?


Így is túl sokan vállalnak gyereket, olyanok, akiknek nem kéne, mert alkalmatlanok.

2021. febr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/53 A kérdező kommentje:

27:

"Így is túl sokan vállalnak gyereket, olyanok, akiknek nem kéne, mert alkalmatlanok."


Ez jó, mert legalább így saját magatokról most kijelentettétek, hogy alkalmatlanok vagytok.

2021. febr. 28. 12:20
 29/53 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, majd ha túl vagy egy terhességen és szülésen (a gyereknevelést meg sem említem), meghallgatlak, mennyire akarod rátukmálni a nőkre a terveidet, még mielőtt felkergetlek egy fára. Bár erős a gyanúm, hogy az ellenkező nemet képviseled
2021. febr. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/53 anonim ***** válasza:
100%
Látom, az érvelés profin megy...
2021. febr. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!