Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az egyén döntési szabadsága...

Az egyén döntési szabadsága valóban fontosabb, mint hogy jelen állapotok szerint a magyarság szépen lassan el fog fogyni?

Figyelt kérdés

Én 25 vagyok, és az én gyerekkoromban a magyarság lélekszáma még közel egymillióval több volt. Ez az én szememben, aki fontosnak tartom a magyarság, a mi túlélésünket Európában, rendkívül ijesztő. Ma mégis azok a hangok vannak előtérben, akik az egyén döntési szabadságát fetisizálják, szinte bátorítják a nőket, hogy ne legyen gyerekük. A facebook, amely köztudottan liberális szellemű, simán töröl jobboldali, vagy csak a baloldallal szemben kritikus hangot megütő odalakat, viszont nyugodtan fennhagy egy 20ezres létszámú csoportot, amely kifejezetten a gyerekgyűlöletéről közismert.

Ezek az emberek, akik rögtön vérszomjasan ugranak neki bárkinek, aki meg meri említeni, hogy talán társadalmi kötelesség lenne a gyerekvállalás, nem godnolnak bele abba, már csak önző anyagi alapon is, hogy ezért nem lesz nekik sem nyugdíjuk? Akik azzal vagdalkóznak, hogy tenyészállatnak nézem a nőket (nem), miért nem tartják a gyereknevelést a legszentebb és legszebb emberi feladatnak, ami?



2021. febr. 28. 10:56
1 2 3 4 5 6
 51/53 anonim ***** válasza:
100%

Én pl. elismerem hogy alkalmatlan vagyok a gyereknevelésre. Mi ezzel a gond? Mármint komolyan kifejthetnéd, kérdező, hogy ezzel mi a baj?

Én legalább beismerem és elfogadom, nem érzem szégyennek és főleg nem szülök ennek ellenére x kölyköt hogy csak növögessenek mint a gaz - miért is kéne? Mert társadalmi érdek? És akkor már kötelező lenne keltetőként élnem? :D


"Ingatlanárakat a piac szabályoz"

Bezony, a milliós hitelek-támogatások egyáltalán nem szabályozták, véletlenül se lett 10-20 millióval drágább egy ingatlan azért, mert csok meg babaváró...... ja várj, de, pont ez történt.


Így is túl sokan vagyunk a bolygón - és nem, nem érdekel hogy a "Magyarország" nevű porfészekben történetesen épp nem vagyunk túl sokan (ez maximum annyiban érdekel, hogy ez lehetne a jó példa más országok számára), a világ nem Magyarországból áll, a globális népességnövekedés hatásai hozzánk is el fognak érni.


Nulla gyerekesként, és gyanítom férfiként meg erről tök egyszerű beszélni, biztos jó mókának tűnik a nemzethfenntartás, hajrá. De más magánéletébe kár beleugatni.

2021. márc. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/53 anonim ***** válasza:
80%

Nem érdekel kérdező, hány gyereked van vagy lenne, attól tartom magam a véleményemhez.

Ostobaság azzal érvelni, hogy nálunk szegényebb országok is vannak, ahol 8-10 gyerek is van egy családban. Hát, nem tervezett gyerekek voltak az bizonyos és nem is azért jöttek világra, hogy ne pusztuljon ki a nemzetség. Sokkal prózaibb oka van a nagy családnak, méghozzá az, hogy a megfelelő védekezés drága, elérhetetlen számukra, vagy nem is ismerik a lehetőségeket, tájékozatlanok, "ösztönlényként" élnek. Mi lesz belőlük, ha felnőnek? Legjobb esetben is, rabszolga. Itt nálunk hasonlóan megy, némileg kultúráltabbnak tűnő mázzal. Ezt én egyáltalán nem látom követendőnek. Akkor már a kipusztulás is jobb opció. Majd ha egyszer, sok száz év múlva jóléti állam leszünk, akkor jogos lesz akérdés, ha továbbra sem lesz gyermekvállalási kedv. Egyenlőre azonban teljesen érthető, logikus reakció az itteni állapotokra.

2021. márc. 1. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/53 anonim ***** válasza:
90%
Kérdező, a saját szaporodásodhoz van közöd, máséhoz baromira nincs.
2021. ápr. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!