Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Beszippantott a szélsőjobbolda...

Beszippantott a szélsőjobboldal, tehetek valamit ellene?

Figyelt kérdés

21 éves srác vagyok, érdekel a történelem, ezzel kapcsolatban is tanultam tovább középiskola után, most vagyok harmadéves. Az utóbbi években azt vettem észre, hogy egyre inkább a szélsőjobboldali eszmékhez kezdtem el húzódni, amit kezdetben még tudtam leplezni az ismerőseim körében (vegyes társaság politikailag) illetve az egyetemen, viszont egyre inkább elkezdtem a politikai álláspontjaimat kifejteni, akár családi beszélgetésekben, baráti beszélgetésekben, illetve egyszer véletlenül egy egyetemi órán is, ahol szimplán zavart hogy a tanár egy szívtelen szörnyetegnek állította be Szálasit, (tudom hogy a Hungarizmus alapvetően egy "ötvözete" a jobboldali és baloldali ideológiáknak, így kvázi nem tartozik bele a szélsőjobboldali ideológiákhoz, csak az egyértelműség kedvéért veszem szélsőjobboldali ideológiaként a Hungarizmust) akinek mellesleg semmilyen terve nem volt az országgal, csak kiszolgáltatni azt a németeknek minden áron.


Nem tartom magam antiszemitának / aszemitának, nincs bajom a zsidókkal, viszont erősen rasszista vagyok, ami főleg a cigányok / arabok ellen irányul. Fejben tudom, hogy alapvetően vannak közöttük is jó emberek, de amikor személyesen találkozok valamelyikkel, nem tudom eltitkolni az undoromat irántuk, látszódik rajtam. Ezentúl a politikai rendszerek közül is inkább az autoriter / diktatúra berendezkedéssel szimpatizálok, különösen Magyarország 1918 - 2020 közötti történelmét figyelembe véve.


A különféle katonai egyenruhákat is imádom (SS), illetve valami furcsa érzés fog el, hogyha korabeli Hitler / Mussolini beszédeket nézek a neten.


Másfelől a "tényekkel" is tisztában vagyok, hogy Európa vérfürdővé vált.. Tehetek valamit, hogy ne legyek ennyire elvakult / fanatikus?



2021. febr. 28. 22:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
48%
Ez ellen sajnos nem tudsz tenni semmit...De tényleg nagyon káros.
2021. febr. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Nincs ezzel semmi baj, jol van ez igy. Csak arra vigyazz, hogy ne legyel liberalis, mert ott vannak csak igazan zsido gyulolo nacik. A liberalisok iszlamizalni akarjak Europat, aminek a zsidok finoman szolva nem orulnek, ezert gyulolik a zsidokat a liberalisok.
2021. febr. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
#2 Ugye ezt te sem gondoltad komolyan?:D
2021. febr. 28. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
8%

#3:

Te inkább járj nyitott szemmel, mielőtt vihogó szmájlikkal beugatsz.

2021. márc. 1. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

Van egy erős gyanúm, hogy ez egy trollkérdés, de ha mégsem, csak annyit tudok javasolni, hogy türtőztesd magad. Meglehet a saját magad véleménye, de nem feltétlenül kell ezt mindenkinek ismertetni. Hogy fer legyek, akkor is ezt mondanám, ha szélsőbalos lennél. Akkor főleg.


Tudniillik én is jobbos vagyok, nekem is erősen megvan a véleményem egyes népcsoportokról, országokról, de ezt nem fogom híresztelni, egyrészt, mert ma ez nem "trendi", másrészt meg nem tudhatom, hogy kit sérthetek meg vele. Pl. az egyik legokosabb szaktársam cigány. Na bumm. Ezért sosem szólnék be neki.

De pl. cigánylánnyal sosem jönnék össze. Nem azért, mert ő emiatt kevesebb, vagy akármi, egyszerűen csak nem szeretném.


Érted? Lehet neked akár szélsőséges véleményed is, csak ne árts vele másoknak. Nem kell feltétlenül kikiabálni, hogy te mit gondolsz.


Egyébként, ha tudsz angolul, javaslom neked Mark Felton videóit (youtube). Ő elfogulatlanul tud beszélni a második világháborús történelem érdekességeiről.


F

2021. márc. 1. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
53%

Az ami ma megy a liberális oldalon nagyon sok embert lök a szélsőségek felé.


Én liberális vagyok maximálisan.

Viszont teljesen ellene vagyok annak a kulturális attitűdnek, ami az olyan műveket szülte, mint a Bridgerton család...

Annak hogy jogegyenlőség címén többlet jogokat akarnak nők és transzneműek.

Teljesen ellene vagyok a kultúrális relativizmusnak (iszlám), amikor emberek úgy gondolják, hogy gond nélkül együtt tudnánk élni bármelyik emberrel, akit beengedünk az országba.


Viszont a másik oldal tévedéseit, hazugságait is fel kell ismerni.

pl.: nem csak cigánybűnözés létezik, a liberálisok nem mind akarnak jogegyenlőséget a maguk javára, más nemzetiségű emberek közül sem minddel nem lehet együtt élni (bár kiszűrni sem lehet, h kivel igen és kivel nem)

És mindkét oldal demagóg, hazig propagandáját érdemes felismerni.


A szélsőségre soha nem szabad szélsőséggel válaszolni, szerintem ez az egyetlen, amit szem előtt kell tartani.

2021. márc. 1. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Ezelőtt lassan 10 éve amikor kb ugyanannyi lehettem mint te most engem is beszivott a jobboldal elég rendesen 😃 jobbik akkor járta a fenykorát, középsuliba mindenki ilyen "náci" volt akkor de hát nem volt benne semmi fura.

Aztán kinőttük, már amennyire ki lehet. Megmaradt pár dolog, Gyurcsányt azóta is utalom, most is Dr martens bakancs van rajtam, és szerintem a szekrény mélyéről elő tudnam kaparni az Árpád sávos zászlót. Még nincs 10 éve, de már kellemes nosztalgiával gondolok azokra a régi szép időkre.

2021. márc. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
De ettől miért lennél szélsőjobbos? Baromság. Ez olyan hogy ha imádod a rockzenét, akkor sem kell rockernek lenned. Nem kell szakállat növesztened, és bakancsba járnod. Utálhatod úgy is a cigányokat, hogy nem vagy szélsőjobbos. Ez annyira óvodás. Hogy lehet ezt komolyan venni?
2021. márc. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%

Hát először is ne nézzél korabeli Hitler/Mussolini beszédeket. Ők kifejezetten jó szónokok voltak, akik egy egész népet el tudtak húzni a szélsőségek felé, szóval ha nem akarsz szélsőjobbos lenni, inkább kerüld az ilyesmi propagandát.


Ha rasszista hajlamaid vannak, hát ez sajnos mindenkiben benne van. Csak próbáld meg nem kimutatni, vegyél erőt magadon és viselkedj ugyanúgy mindenkivel.


Amúgy ha ez ennyire zavar, akkor valószínűleg nem leszel elvakult fanatikus, de a legfontosabb lépés tényleg az, hogy ne olvass/nézz gyűlöletkeltő propagandát, se a régit, se a mostanit.

2021. márc. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%

Egyszerűen csak ne beszélj róla, mert hátrány érhet a véleményed miatt.

Nincs teljes szólásszabadság sehol sem.

Egyébként egyet értek Veled.

2021. márc. 1. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!