Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Szerintetek Magyarországon...

Szerintetek Magyarországon széthúzás van az emberek között általánosságban véve?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy megfigyelhető, hogy az idős a fiatalra mondja a magáét, a fiatal az idősre, baloldali a jobboldalira, jobboldali a baloldalira, tanár a diákra,diák a tanárra, kommentelők egymásra, gazdag a szegényre, szegény a gazdagra. és így tovább lehetne sorolni.

2021. márc. 2. 14:34
A kérdező szavazást indított:
Igen,teljes mértékben
Nagyon
Kicsit
Egyáltalán nem
Inkább nem
Mesterségesen gerjesztik a széthúzást
Egyéb vélemény, ha igen, mi?
37 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
85%
Általában azok a társadalmak széthúzók, amelyben magasabb szinten jelen van a félelem és a frusztráció, illetve az ebből fakadó önzés.
2021. márc. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
92%
Abszolút a "dögöljön meg a szomszéd tehene is" hozzáállás uralkodik.
2021. márc. 2. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az oktatás csak papíron létezik, ezért a beszűkült látókörű emberek csak azt ismerik ami nekik van, és szerintük csak az a jó és elfogadható. Ha az ő idejében még a kapálás volt a munka és mindenki bódog vót nem tud mit kezdeni a (tőlük idézem) "marketinges kávéfőző" szakmával, hiszen nem ismeri...

Ha én nem érvek mentén, csak propaganda és félelem miatt vagyok jobb (vagy bal) oldali, eszemben sincs meghallgatni és átogndolni a másik álláspontját, csak a belém épített hamis világképet tudom szajkózni.

Sajnos konfliktust kezelni se tanítanak meg minket (mert pszichológia óra helyett szerintük sokkal többet profitálhatunk a 8.órai énekórábol), így alapvetően egy tanár és egy diák is a köztük felmerülő generációs szakadékot, vagy épp bármi okból létrejövő vitás helyzetet nem asszertív kommunikációval, hanem kivagyiskodással akarja "megoldani" (inkább megnyerni és földbe taposni a másikat).

Az oktatásunk egy nagy kalap kaki, amiből minden kiindul, ami mindennek az alapja, és ami tizen éveken keresztül önthetNÉ belénk a hasznos információkat, felkészíthetNE minket az életre.

Ehelyett buta majomcsordák tevődnek össze olyan emberekből, akik önmagukon kívűl nem képesek látni, nem képesek megérteni hogy például a fiatalok olyanok mint régen, csak babos kendő és magnó helyett szakadt gatya és okostelefon van, hogy jobb oldal nélkül nem létezhetne bal oldal (vagy fordítva), hogy,az a jó ha rengeteg félék vagyunk mert máskülönben egy unalmas szürkeség lenne a világ, és hogy vélemények, gondolatok ütköztetésével fejlődik és tanul a társadalom, és az ember egyenként is.

De szerencsére vissza tudom mondani a műelemzési szempontokat, attól vagyok boldog és teljes ember, és tökéletesen felkészítettek vele az életre...

(Szóval válasz röviden, van széthúzás, és szerintem az oktatási rendszer elégtelensége tehet róla)

2021. márc. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
70%
Az ilyen radikalizáció úgy összességében mindenhol megjelenik, és ennek egyik fő bűnöse a social media.
2021. márc. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!