Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan oldjátok meg a kávézást...

Hogyan oldjátok meg a kávézást a munkahelyen?

Figyelt kérdés
Eddig közösbe ment a kávé ez így van több mint egy éve.Most az van,hogy a két délutáni munkás akik részmunkaidősek egyáltalán nem hoznak a közösbe vagy csak akkor ha nagyon üres a kávés doboz de még akkor is megpróbálják kihúzni magukat,de előszeretettel főznek a közösből.Pl.az elmúlt héten és a héten egy váltásban voltam velük.Múlt héten a kolléga mondta nincs kávé épp akkor érkeztem kérdezte nem mennék át a boltba hogy ne öltözködjön mondtam rendben de pénzt nem kínált így meggondoltam,mondtam van egy-két tasak nálam az reggelre elég lesz utána meg majd lesz.Akkor átment ő később.A kolléganőm ugyanezt eljátszotta a héten mondta reggel átöltözik addig főzzem meg a kávét, kétszer is mondta.Nem reagáltam rá, mondja ja.. nincs kávé majd átmegy a boltba pedig látta előző délután hogy nincs.Vittem mind két héten kávét meg a főnökasszony vett mostanában legtöbbször mostmár ő is üresen hagyja a dobozt mivel gondolom látja ő is nem tölti nagyon senki.Egyébként nem volt róla szó, hogy a cég kávéztat bennünket.A közösködés se volt tisztázva így alakult idővel. Lehet nem is a kávé a fő gond itt hanem valami ott nem úgy működik ahogy kell és az kezd kiütközni.

2021. febr. 14. 08:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Azt lehetne csinálni hogy tudjátok mennyi kávé fogy mondjuk egy hónapban. Az mondjuk 5000 be kerül ti vagytok tizen akkor mindenki bead 500 forintot. Így nem tudja senki kihúzni magát.
2021. febr. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
55%

Nálunk tilos kávézni vagy bármi egyéb tevékenységgel megszakítani a munkát. Benne is van a szabályzatban, kávézni otthon kell. Akinek nem tetszik az pedig haza slattyoghat.


De nálunk halad is a munka. Így kéne mindenhol csinálni.

2021. febr. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

1-es igen így kellene csak egy év után ezt nehéz módosítani aki ezt felhozza majd ferde szemekkel néznek rá. A főnök érdektelen,ráhagyja a dolgokat neki kellett volna már az elején szabályokat bevezetni mindenben.

2-es talán az lenne a leghelyesebb...egy-két kávé munkaközben szetintem nem gond még tart a folyamat elkortyolgatni.De itt sajnos mennek más dolgok is,ami a mubka kárára van és ebben a főnöknő az egyik főkolompos.

2021. febr. 14. 08:56
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Veszel magadnak kávét és csak azt iszod, majd utána elteszed a szekrényedbe. Nem közösködünk munkatársakkal,mert akkor csak az van, ami fent le lett írva.
2021. febr. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi munkahelyemen ingyen biztosítják a kávét, így nincs probléma. Az előző munkahelyem pedig volt egy kis doboz, amibe havonta mindenki rakott párszáz ft-ot és abból vettünk minden plusz dolgot (kávé, édesítő, tea filter stb).
2021. febr. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Mindenki főzzön le otthon magának amennyit akar és vigye be ennyi.Nincs így ez a probléma hogy ki vett ki nem vett,miért üres a doboz már megint?stb....Így ez a gond megszűnik egyszer és mindenkorra.Elég kicsinyes dolog amúgy hisz nem olyan dolog összedobni azt a kávét de látom nem megy itt nálatok úgyhogy marad az első javaslatom
2021. febr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha olyan alja emberekkel vagy körülvéve, akik még egy ilyen filléres becsületkasszát sem képesek üzemeltetni, akkor első körben a váltáson kellene gondolkozni. Ha nem akarsz, akkor meg saját kávé, a szekrényedbe/fiókodba elzárva, vagy automata
2021. febr. 14. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#2: Azért nehogy már a főnöknek kelljen azzal foglalkozni, hogy a melósok közül ki mennyi kávét és hogyan vesz. Jó hogy ne állítunk már egy HR-est a kávégép mellé.
2021. febr. 14. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

7-es a váltás más dolgok miatt fordult meg a fejemben ez kávé dolog most érthetetlen bár a részmunkaidősök azelőtt se tették oda annyira magukat a kolléganő még igen a kolléga nem igazán. A munkát szeretem ha nem lesz muszáj nem váltanék. Egy év után furcsa lenne másként csinálni de lehet majd az lesz mindenki veszi magának.

8-as nem azt mondtam,hogy a főnök kell,hogy ezt megoldja, de mint írtam is ő is veszi a kávét mivel velünk dolgozik.

2021. febr. 14. 13:46
 10/11 anonim ***** válasza:

#9: Az ilyen emberektől őrülök meg. Szar, de tavaly is így volt, akkor is szar volt, ezért inkább nem csinálunk semmit, csak sírunk, hogy szar. (Mondjuk nekem az a szakmám, hogy ha valami szar abból jót csináljak, lehet azért irritál túlságosan ez a hozzáállás). Ha a főnök is ugyanazt a kávét issza, akkor össze kell rántani a csapatot egy műszakváltáskor és előadni, hogy így nem jó. Fent javasoltak jó pár megoldást a közös kávé finanszírozására, nem írnám le újra. Elő kell adni ezeket és eldönteni közösen melyik működőképes. Arra számíts, hogy mivel te kezdeményezed, neked kell belerakni majd a kis pluszt (legalábbis ezt fogják elvárni). Nem anyagilag, hanem, mondjuk,hjó elején mindenki neked adja a kávépénzt és te mész ki a közös pénzzel kávéért, vagy ilyesmi.


#7,8

2021. febr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!