Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Ezért van sok helyen társadalm...

Ezért van sok helyen társadalmi széthúzás?

Figyelt kérdés

A buszon ültem, amikor már kezdett telni a busz, ült a hátam mögött két illető az egyik középkorú nő volt, egy ismerősével beszélgetett mint 3. személlyel. Szóba került a gyereke hogy kiválasztották-e már az óvodát, és úgy felelt a másik csajnak hogy X helyre szerettem volna beíratni csak ott sok az "indián"

Én úgy gondolom hogy elég sértő ez rám nézve, mert a mi családunk anyai részen cigány, viszont sose volt ebből problémájuk, tanultak, dolgoztak.


Viszont máskor egykori munkatársra, ismeretlenre kellett rászólni hogy ne cigányozzál, mennyivel vagy különb? Mert szerintem a fehér bőrödtől semennyire.


Szerintem az ilyen gondolkodás miatt tart ott a világ ahol, legyen az más eltérő kultúra.

Ráadásul pedig pont ott rontják el a szülők is hogy saját gondolkodás mód szerint akarják a gyereknek is a jövőjét úgy intézni, nem járatják olyan helyre ahol 3-nál több cigány van, persze csak ez a kizáró tényező, más nem.


Az efféle emberek társadalmilag érzik feljebb magukat, vagy büszkeség?



2017. jan. 12. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
20%
Mert agymosot primitivek.
2017. jan. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalat, hogy a cigányos oktatási intézményekben visszamarad a színvonalon. (húú, most én leszek a gonosz, aki megmondja az igazat és fél leszek jelentve, mert nem tudják egyesek elfogadni a valóságot.)


A cigányos óvodában a gyerekek Fehérváron sokkal agresszívabbak. (hozott kultúra miatt is)

2017. jan. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Auto corrector miatt bocsi, de még így is érthető a mondanivaló.
2017. jan. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szeretném, hogy a gyerekem olyan helyre járjon, ahol cigányok vannak. Teljesen megértem a helyzetet.
2017. jan. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

2#

Lehet van ahol probléma ez, de sokan azt is a cigányokra vetítik ha egy fehér gyerek nem úgy tanul, kerüli az iskolát.. Én úgy gondolom aki akar annak ott a lehetőség tanulni, persze ma már ne szakmunkás suliról beszéljünk, mert oda is azok kerülnek akik máshova nem feleltek meg.

2017. jan. 12. 15:34
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem önzőség és félelem.


Mármint most mindentől függetlenül, ugye azt kijelenthetjük, hogy ha több figyelmet igénylő (fogyatékos, hiperaktív, külföldi ...) gyerekek vannak a közösségben, akkor a tanár/ovónő kevesebbet tud foglalkozni a többi gyerekkel, mert több energiáját lekötik a problémás gyerekek.


Az, hogy a szülők nem merik a "rosszabb óvodába" iratni a gyerekeiket, főleg félelem miatt van. A romák iránt érzett lenézés, pedig szerintem a bűntudatok palástolására van, hiszen azt felvállani, hogy most teszed tönkre a magyar társadalmat, és jelentős felelősséged van benne, akkor, amikor nem a rosszabb iskolába iratod a gyereked, lényegesen nehezebb, ezért elfedik ezt az érzést lenézéssel, gyűlölettel. Kreálnak rá egy magyarázatot, hogy miért. Persze ennek vannak fokozatai, és van aki eléggé le tudja rázni a társadalmi felelősségét azzal, hogy a gyerekének az a jobb, és nem kell kitalálnia más érveket mellé.


De ez kicsit olyan mint a politika. Mindenki másokat okol (hogy most kit, az mindegy), és mindenki mástól várja a megoldást (Brüsszel, Jobbik, Fidesz általában a három lehetőség). De őszintén, hányan mondjuk akkor, ha azt mondják, hogy fizethetünk számla nélkül, azt, hogy köszi nem? Hányan próbálunk segíteni a rokonoknak állást találni, még akkor is, ha tudjuk, hogy lusta? És hányan vállalják fel, hogy feljelentsék azokat az embereket akik ezt teszik, mert ez lenne a társadalom szempontjából helyes? Hányan várunk helyette arra, hogy majd jön valaki, aki nem fog annyit lopni mint most a politikusok? Hányan álltak neki módszereket kitalálni, amivel le lehetne buktatni azt aki csal? És hányan fekszenek le úgy, hogy utálják a politikusokat, mert tönkreteszik az országot?


Pedig ők csak ugyanazt teszik, mint mi. Csak jobban. De valahol mindenki érzi, hogy beállt a játékba, amikor nem tett ellene semmit, ezért utálja magát, amit kivetít. Szintén önzőségből és félelemből. Fél, hogy rosszul jár, ha nem csinálja azt, mint mindenki más, és ha jól jár, akkor nem akar lemondani a haszonról.


Egyedül nem fog menni, és kívülről most már nem is akarnak úgy tenni, mintha segítenének nektek, szóval te tanulj sokat és ügyesen, és segíts másoknak, amennyire tudsz, hogy ők is lássanak lehetőséget a kiugrásra. Esetleg győzz meg egy-két embert, hogy segítsen, segíts nekik, hogy legyőzzék a félelmüket, és merjék oda iratni a gyerekeiket.

2017. jan. 12. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Rajtam látják az emberek hogy "rendezett" élet jutott nekem, és bár nem mondják, de én látom azt hogy nehéz elfogadni némelyiknek hogy ez a cigány különb munkát csinál az enyémnél.
2017. jan. 12. 16:03
 8/10 anonim ***** válasza:

Amiről írtál, az nem a társadalmi széthúzás oka, hanem az okozata. Ha a cigányságról a társadalom nagy része így általánosít, akkor nem a társdalom nagy részére kell csak mutogatni, hanem a cigányságnak önvizsgálatot kell tartania és el kell gondolkoznia.

Nos, ezt nem igazán látni sehol. A cigányság nagy része szimplán a jogszabályokra, kormányra és többi emberre mutogat és magyarnak tartja magát, de ha abból származik előnye, akkor hirtelen cigány lesz.

Cigány környék közelében lakom. Naponta láttam, hogy mit művelnek a buszon. Rengetegszer rettegésben voltak tartva azok, akik nem cigányok. Egyik nap felállt egy cigány nő és a buszon lévő összes cigányt lekiabálta, hogy úgy viselkednek, mint az állatok és miattuk kezelik úgy a cigányságot, ahogy. És egyetértek vele. Valahogy az általam ismert komolyabb cigány barátaimtól is hasonló véleményeket hallok.

Olyan általános iskolába jártam, ahol sok volt a cigány. Az egész hely egyre züllöttebb lett, mígnem bezárták az intézményt.

Mindenkit úgy kezelik, amilyen. Ha cigány, ha nem. Ettől függetlenül a tapasztalataim miatt, nem íratnám a gyermekem olyan helyre, ahol nem tudnak garantálni bizonyos eredményeket és dolgokat. Részemről ez a szint magánoviknál kezdődik.

Azt pedig ne gondoljuk, hogy azért lesz valaki ellenséges egy kultúrával, mert a szülei olyan oviba/iskolába íratták, ahol nincsenek cigányok. Durván több a rasszisták aránya azok között, akik cigányokkal jártak egy osztályba.

2017. jan. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#5: amiről én beszélek az az, hogy Borsodban volt két osztály. Az egyik csak cigány, a másik cigány mentes. Volt nagy rasszistázás és egyenlőség követelődzés.

2 vegyes osztály jött létre. A nem cigányok nem unták az órákat, és nem tanultak semmit, mégis mindenből 5öst kaptak, a cigányok meg nem bírták a tempót és azzal érveltek, hogy ha nem lenne cigány, akkor jobb jegyet kapna.

Na ez 2 évig ment, majd megszüntették ezt az értelmetlen szétosztást, mert a szülők gyerekei kerestek másik iskolát azoknak, akik unták, hogy nem tanítanak semmit a gyereknek. Ráadásul a SPECIÁLIS KÉPZÉST IGÉNYLŐ gyerekeknek a rendes képzés szintén csak bajt hozott.

Nem mondok neveket, mert közeli ismerősöm dolgozott abban az iskolában és mindvégig a gyerekek érdekeit képviselte és tiltakozott ez ellen. Végül neki lett igaza, de az elején támadták erősen (fenyegették is).


Volt általános iskolában is cigány évfolyam társam és volt 2 cigány szaktársam egyetemen is. Az általános iskolással semmi gondunk nem volt, de nem is tudom mi lett vele suli után. Az egyetemi szaktársak közül az egyik most menedzseri poziban 30 embert vezet, ott voltam az esküvőjén, a másik graffikus lett. Nem azt mondom, hogy aki cigány, az nem tud tanulni.

Azt mondom, hogy aki hátrányos helyzetből jön, annak speciális oktatás kell és liberalizmus és rasszizmus ide-vagy-oda, a hátrányos helyzetűek nagy része cigány.

Kezdve onnan, hogy otthon nem kapja meg azt a nevelést, figyelmet, tanulási lehetőséget, szabadidőt, amit egy átlag ember, egészen addig, hogy nem fogyaszthatja el az iskolatej és a kiflit hozzá, hanem haza kell vinnie az apjának, hogy az jól lakjon.


Amikor ilyenekről van szó, hogy nem íratja valaki olyan helyre a gyerekét, ahol cigányok vannak, azt is figyelembe kell venni, hogy miért. Székesen van egy cigány gyerek, aki rendszeresen veri a többieket. Hát én nem akarok börtönbe kerülni azért, mert megvédtem a gyerekem a napi kék-zöld foltoktól, miközben a tanárok tehetetlenek és a hatóság nem hajlandó foglalkozni azzal, hogy egy intézetbe való szociopata normális gyerekek között van.


Amikor én beszélek arról, hogy cigányok között van a gyerek és nem akarom, hogy ott nevelkedjen, akkor ilyenekre gondolok.

2017. jan. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Amit én gondnak látom és a társadalmi szintű széthúzás alapjának az az, hogy nagy a szakadék és a felzárkóztatást nagyon nehéz megoldani. Amíg nem lesznek olyan cigány tanárok, akik példát tudnak mutatni a cigányoknak, hogy milyen lehetőségeket kaphatnak meg, addig a nem cigány tanártól nem hajlandó sokszor elfogadni a SZÜLŐ azt, hogy a gyerekét nevelje. Pedig a GYEREK hajlandó lenne beolvadni.


Sajnos Borsodban más a helyzet, mint a nagyvárosban lévő emberek agyában élő cigányságról alkotott fantáziaképekben szeplő cigányoknál. :(


Sajnos tudnék olyanokat mondani, amitől még nagyobb rasszistának néznének az emberek. De aki ismeri a borsodi falvakban lakókat, úgy is tudja, miről van szó, aki meg nem, az nehezen fogja elfogadni, hogy milyen a valóság errefele :(

2017. jan. 13. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!