Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Talaltam egy penztarcat egy...

Talaltam egy penztarcat egy aruhaz elott s leadtam a biztonsagi ornek. Mi az eselye hogy ha keresi a tulaj, vissza is kapja?

Figyelt kérdés
2021. márc. 3. 08:55
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Nem sok. A rendőrségen kellett volna leadnod. Vagy belenézni, találsz-e benne esetleg telefonszámot.
2021. márc. 3. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%

50/50

De viccen kívűl ha jóérzésű ember a biztonsagi őr akkor nem nyúl bele és visszaadja hiánytalanul a tulajnak

Én ilyenkor inkább eltenném és megkeresném a tulajt azt személyesen adnám neki vissza

2021. márc. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Semmi nem volt benne csak kb 2000 Ft-nyi apró
2021. márc. 3. 09:28
 4/7 A kérdező kommentje:
"Én ilyenkor inkább eltenném és megkeresném a tulajt azt személyesen adnám neki vissza" en ezt semmiképp se tennem meg mert van aki ilyenkor kitalalja higy az egeszhavi fizetese benne volt s ramhivja a rendorseget. S nem is lehetettlen hogy aki elottem megtalalta kivette a papirpenzt az apróval pedig nem foglalkozik
2021. márc. 3. 09:30
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a biztonsági őr korrektül fog eljárni. A gond inkább ott van, hogy ha az illető észreveszi, hogy elveszett a pénztárcája, akkor elkezd gondolkodni, mikor volt még biztosan meg. A két időpont között sok helyen járt, utcán is, nagy forgalmú épületekben is, valószínű tömegközlekedésen is. Első gondolata esetleg az, hogy nem elveszítette, hanem ellopták tőle, tehát fölösleges is keresnie.


Tehát relatíve kicsi az esély, hogy ő egyáltalán érdeklődjön abban az áruházban, ami előtt ténylegesen elvesztette. Ha meg nem is ment be oda, csak előtte elsétált, akkor végképp nem fog gondolni rá, hogy ott keresse.


Én pl. ha nincsenek iratok abban a pénztárcában, valószínű nem is keresném. A készpénzt elkárolnám, a bankkártyákat letiltanám és újra csináltatnám, és vennék egy új pénztárcát.

2021. márc. 3. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Kerekes bevasarlokocsiban volt igy ez biztosra veheto hogy bent volt. Persze hogy emlékszik e majd erre nem tudni de igy azert ennek jo az eselye
2021. márc. 3. 09:48
 7/7 anonim ***** válasza:

Egyébként teljesen jogos, amit 4-es kommentedben írtál! Sok olyan ember van, aki a jóindulatú, segítőkész emberekkel így bánik!

Még ha nem is lesz rendőrségi ügyed, kell a fenének, hogy valaki fennhangon szidalmazzon és vádaskodjon, mikor te jót teszel vele!

2021. márc. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!