Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Te is bebámulsz másnak a...

Te is bebámulsz másnak a kertjébe? Miért kell jó lassan elsétálni valaki háza előtt, és benézni jó látványosan, főleg ha ott van benn a tulaj?

Figyelt kérdés

Ezt látom az embereken. Megyek valamerre gyalog, és ráérősen sétálnak az emberek, és ha valaki kinnt cigizik az udvarán, vagy autót szerel, vagy ott egy fiatal társaság iszogat a teraszon, akkor lelassítanak az emberek kb épp annyira, hogy még mozogjanak, és néznek be.

Miért? Semmi közük hozzá, hogy ki mit csinál az udvarán, de mégis sok ember lelassít, és néz, mintha valami látványosság lenne.

Én meg mögöttük megyek mondjuk, és kerülhetem ki őket, mert lelassítanak bámészkodni... Kicsit idegesítő.

Arról nem is beszélve, hogy senki nem szereti, ha otthon nyugiban van, és az utcáról idegenek bámészkodnak befelé.

Most miért szeretik ezt csinálni az emberek?

Én nem alssítok le sehol bámészkodni, mert úgy gondolom nem szereti ezt senki.

Max 1 pillanatra oda nézek, majd ismét előre, amerre megyek.

Miért nem olyanok az emberek mint én?



2013. okt. 8. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:

"Miért nem olyanok az emberek mint én?"

Az borzasztó lenne!! :) (nem azért, mintha azt gondolnám rossz vagy, hanem borzasztó lenne csupa önmagaddal találkozni)

Szerintem mennek az szürke aszfaltos, betonos, autós utcán és jól esik a növénykék felé nézelődni. Szerintem. Én legalább is ezért szoktam nézelődni, nem azért, hogy a tulaj mit csinál. De hát SZERENCSÉRE nem vagyunk egyformák!:)

2013. okt. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
"Miért nem olyanok az emberek mint én?" Unalmas világ lenne!!!!
2013. okt. 8. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát, én falusi vagyok. Azért nézek be más udvarába, hogy ha esetleg van ott valaki, akkor köszönök neki, mert illik. Bár mostanában szoktatom le magam róla, kicsit idegesítő, h biciklizés közben a fél falunak köszönök reggelente. :DD
2013. okt. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha én is szeretek bámészkodni, ez is olyan, mint mások facebook oldalát nézegetni. Az ember kíváncsi, hogyan élnek mások, hogy összehasonlíthassa a saját életével. De azért ezt diszkréten szoktuk, nem túl feltűnően:)
2013. okt. 8. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert az emberek kiváncsiak.
2013. okt. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
ha nem tetszik, csináltass olyan kaput, amin nem látnak át, ennyi...
2013. okt. 8. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Néha van, hogy én is megbámulok egy kertet, vagy házat, mert érdekel, hogy milyen elrendezése van, milyen fák vannak benn, akár meg is tetszik és ötletet merítek belőle, mit kéne még otthon ültetni. Szerintem ebben nincs semmi rossz.
2013. okt. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Finnországban pl. nem szokás benézni már kertjébe, ott udvariatlanságnak tartják. Ilyen is van.
2013. okt. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is be szoktam nézni a kertekbe, bár nem ilyen durván, ahogy leírtad. De szeretem nézegetni mások kertjét, és ötleteket meríteni a saját kertünk számára. Semmi extra, csak pl. ha egy kertben nagyon szép, nagyra nőnek a paradicsomok, akkor megnézem, hogy milyen helyre vannak ültetve, megpróbálom megfejteni, hogy mitől teremnek ilyen szépen.

Ha valaki van a kertben, akkor nem bámulok be, mert tudom jól, hogy ez kínos.

2013. okt. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%
Én meztelenül mászkálok a kertben is, nálam gyorsan haladnak el az emberek:)
2013. okt. 9. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!