Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem tudok leszokni a lábkörmöm...

Nem tudok leszokni a lábkörmöm rágásáról pedig szeretnék! Mi lene a jó módszer?

Figyelt kérdés
Néha szinte mintha "bizseregne" a lábujjam hogy rágjam le a körmöt. Mit tegyek?

2021. márc. 3. 19:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
48%

Több megoldás is van, nem biztos hogy, mindegyik megéri.

1. Levágod a lábujjaidat annyira, hogy ne nőjön rá köröm. (Vagy leégeted, lemaratod, fantáziától és lehetőségtől függően)

2. Meghízol annyira, hogy ne tudd kivitelezni, mert nem férsz hozzá a határtól.

3. A kettes pont egy másik változata, valahogy ki kell mereviteni mondjuk a térdet, hogy ne működjön. Pl gipsz, de akár komolyabb, hosszú távúbb változatban is megoldható.

4. Tedd undorítóvá, hogy ne érezz rá késztetést. Pl szerezz lábgombát.

5. Indulhatsz a probléma másik oldaláról is, tedd a szádat rágásképtelenné. Pl szedd ki a fogakat.

6. Ugyanilyen irányból a nyakmerevítő, kutyagallér stb is jó módszer.

2021. márc. 3. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Én a kezemen szoktam nagyon régóta, és azóta sem tudtam leszokni.
2021. márc. 3. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
10, nem tudom, hogy mi váltja ki.
2021. márc. 3. 19:56
 14/20 anonim ***** válasza:

#13

Akkor figyeld meg, hogy amikor legközelebb ingered támad rá, milyen környezetben vagy, milyen érzések vannak benned.

Aztán újra és újra. Fogsz találni egyezést: az lesz a kiváltó ok.


Erre már fel tudsz húzni egy új, kevésbé ártalmas szokást, amivel lecserélheted a régit.

2021. márc. 3. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
64%
Vagd rovidre. Akkor majd mas kenyszered lesz, de elsosorban a fogaim miatt aggodnek, amellett, hogy iszonyu gusztustalan.
2021. márc. 3. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
15, akkor még rövidebbre rágom.
2021. márc. 3. 20:23
 17/20 anonim ***** válasza:

En a kezemen ragtam már nagyon kiskoromban óta kb.10 éve és most már 1 hónapja nem ragom

Igazából legyen meg az elhatározás benned hogy leszeretnel róla szokni és találj egy olyan okot ami motivál téged amiért "erdemes" lenne hogy nem ragd

Pl nekem az volt hogy át egyik ismerősöm tud rá rakni műkörmöt 2 hónap múlva a vizsgáján ha elég nagyra megnol

Engem ez motivált😂 Es én már annyira rá voltam szokva hogy már észre sem vettem ha ragom de próbálj tudatosan rá figyelni és akkor amikor elkezdened állj meg egy 10 masodpercre🥴

2021. márc. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Miért szeretnél leszokni? Mi a vaj ezzel? Még hajlékonyságot is edzi. Sztem egészséges.
2021. márc. 4. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
you did what???
2021. márc. 4. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Tekerd körbe sebtapasszal vagy szigetelőszalaggal.
2021. márc. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!