Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Milyen pozitív élményed/tapasz...

Milyen pozitív élményed/tapasztalatod van a romákkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok mindenkinek vannak negatív tapasztalatai, ezért most arra lennék kíváncsi hogy ha voltak netán "pozitívak", akkor mik voltak azok. :)

2021. márc. 4. 11:45
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Van egy srác, akinek az apja az az igazi falusi, düledező házas, szamaras, lopós, segélyen élő cigánypurdé. A srác meg szakmát tanult, jól él, megnősült stb. Mondjuk Ausztráliáig kellett mennie, hogy megszabaduljon a többitől
2021. márc. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Nekem szerencsére van több pozitív tapasztalatom is. Sok olyat ismerek, akinek az egész családja normális, dolgoznak, tanulnak mind. De olyat is, akinek tipikus cigány családja van, de őt ez zavarja, és megszabadult tőlük, nem is tartják a kapcsolatot egyáltalán (ő amúgy csak félig az, és nem viselkedik úgy).
2021. márc. 4. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
68%
2 az mitől pozitív tapasztalat hogy dolgoznak és tanulnak? Ez az alap, ez nem kiemelendő ebben a társadalomban.
2021. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert a többi, akit ismerek, csak melegedni jár suliba, ebből adódóan felnőtt korára meg semmirekellő lesz. Ez LENNE az alap, elég szomorú, hogy egyáltalán nem az, és ki kell emelni.
2021. márc. 4. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltak meg ilyenek
2021. márc. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Volt egy srác, ő volt a legjobb fiúbarátom. Mondjuk amióta lett kapcsolatom, nem beszéltünk egy szót sem (4 hónapja), szóval nem tudom, hogy összességében mennyire számít pozitívnak, de nekem mindenképpen az. Akkor, amikor beszéltünk, én tényleg igaz barátomnak tartottam őt, mindig mellettem volt, mindent meg tudtunk beszélni kölcsönösen, imádtam vele lelkizni, mindig támogatott, olyan dolgokat tudtam neki elmondani, amit senki másnak sem, és nem ítélt el miatta. Komolyan mondom, ha ő nem lett volna akkor az életem része, már én sem élnék. Nagyon hiányzik a barátsága, és sajnálom, hogy már nem beszélünk, de én mindenképpen pozitív személyként és élményként emlékszek vissza rá.
2021. márc. 4. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Igazából azokkal a romákkal, akikkel életem folyamán szóba álltam szinte csak jó élményem volt (az utcán cigit tarhálókat nem veszem ide)


Egy időben nagymamám szomszédja az egyik oldalon egy roma család volt, és a nő nagyon nagy dumás volt; anno egy elég magába fordult tini voltam, aki nehezen kommunikált másokkal, de ez a nő olyan közvetlen volt, hogy simán kijottem vele.

Volt még óvodában is roma barátnőm, később pedig a munkahelyemen egy roma nő takarított, de ő is olyan volt, hogy kijött mindenkivel,nem volt naplopó, stb.

2021. márc. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Volt tanárom, aki ki tudott ugrani az ő negatív élet/gyerekkorából, és egy rendes tanár lett, aki tudja, mi az a hátrányos élethelyzet, így segítette azt, akin érezte, hogy erre van szüksége.
2021. márc. 4. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!