Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Most azokat kérdezném, akik...

Most azokat kérdezném, akik 19 évesen szültek, megosztanátok velem a gondolataitokat, nehézségeiteket, pozitív élményeiteket ezzel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Milyen nehèzségekkel jár fiatalon babát szülni. Pozitív élményekre/gondolatokra, bármire kíváncsi vagyok ezzel kapcsolatban.

2016. jún. 5. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ismerek aki 17 évesen szült.összevissza etette a gyermeket.pár honaposan tehéntej meg stb.

"Felnőttként"már tudja, hogy valami táplálási utmutatot kell követni.

De minden más ugyanolyannak tűnik mint idősebben szült nőknél.talán sokkal több türelmet, törődest mutat a gyermek felé mint az átlag.

2016. jún. 5. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

En 19 evesen szultem iden, bar par napra ra betoltottem a huszat.

Halasztanom kellett az egyetemet, most szeptemberben tervezek visszamenni, majd meglatjuk mi lesz belole :)

Hala istennek a paromnak koszonhetoen anyagi nehezsegeink nincsenek. Nem tervezett baba, es megbeszeltuk, hogy az anyagiakat megoldja o, en neveljem a babat + folytassam az egyetemet. 2 evem van meg vissza, jogi egyetem, amit imadok, ugyhogy nem ugy allok neki a tanulasnak, hogy "b.aszd meg", hanem elvezem, es igy sokkal konnyebb.

A gyereknevelesben igazabol annyira kiemelkedo nehezsegek nincsenek, mivel hala istennek nem hasfajos a baba, bar most mar 4 honapos, es elkezdodott a fogzas, es bar a foga nagyon valoszinu, hogy 1.5-2 honapig nem fog attorni, de mar most nyugosebb, mint volt eddig.

Szerencsere atlagosan jol alszik, bar van olyan ejjel, hogy 5x kell kelnem hozza, es van olyan, hogy egyszer. Meg nem aludta at egyszer sem az ejszakat, bar meg nem is varom el :) nem banom, ha fel kell hozza kelnem, mert szerencsere 10 perc utan alszik is vissza.

A furdetest imadom, viszont o 3 honapig ki nem allhatta, uvoltott szegenyke nagyon, de mar vigyorog kozben :)

A szulest nagyon jol viseltem, igaz 22.5 orat szultem, viszont egyszer sem volt olYan hatalmas fajdalmam. A szuleszek meg is dicsertek, hogy ilyet meg nem lattak, es hogy mennyi felnott not megalazok most ezzel :D

Imadom egyebkent a legjobban a vilagon, es semmit nem bantam meg :)

2016. jún. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ezt nagyon jó olvasni:)
2016. jún. 6. 06:16
 4/7 anonim ***** válasza:

18 évesen szültem az elsőt és nehéz volt. Mert szerettem volna mindent jól csinálni, de a körülöttem lévők meg voltak róla győződve, hogy sz@r vagyok és tanácsok helyett állandóan kiosztást kaptam.

De a másodiknál már a sarkamra álltam, tehát ez nem tartott örökké, most meg már (ennek 22 éve) nem is veszek róluk tudomást.

Elmondhatom, hogy bár sokat tettek keresztbe, de mindent saját magamtól és a saját hibáimból tanultam, nulla segítséggel. Nem így történt volna, ha másként állnak hozzám. Bennem ez maradt meg.

2016. jún. 6. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Szia 19évesen szültem a kislányomat én nem bánom abszolút :) sokkal rugalmasabb vagyok :) Egy a hátul ütő sok a megvető nézés a játszin meg a dokinál de hát erre nem kell figyelni :) Ha előről kezdeném is így csinálnám kislányom azóta 5éves ez idő alatt szakmát tettem,dolgoztam is,kikapcsolódtunk,szórakoztunk most pedig jön a tesó és úgy gondolom még ezután sem leszek befásult mint a sok idősebb anya aki csak dolgozik meg otthon van és elmegy a feje felett az élet :) Fiatalon jobban meglehet élni SZERINTEM :)
2016. jún. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
5%
Pedig te leszel még csak a befásult, mert te még dolgozni se fogsz tudni eljárni, mivel nincs végzettséged, semmihez nem értesz. Te fogsz még csak befásulni, ha a gyárban kell majd egész nap egy dobozba pakolni a konzerveket napi 10 órában.
2016. jún. 6. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
88%
4es vagyok, aki még korábban szült: nekem főiskolai végzettségem van, nem dolgozom gyárban és még befásult sem vagyok. Undorító, amikor egy hozzá nem értő okoskodik.
2016. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!