Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mit gondoltok? Egyetértetek?

Mit gondoltok? Egyetértetek?

Figyelt kérdés
Sokan mondják, hogy a szépség szubjektív, viszont én úgy gondolom, hogy ez egy ordas nagy hazugság, amivel a csúnya embereket próbálják vígasztalni. Egyedül az ízlést mondanám szubjektívnek, de csakis a vonzó emberek szintjén, ami annyit tesz, hogy valakinek Brad Pitt jön be, másnak meg Johnny Depp, de sajnos Danny DeVito már senkinek nem fog tetszeni. Szóval igen, ez a szubjektív dolog csakis a szép/jóképű emberek esetében igaz, a ronda az ronda marad ettől még.

2021. márc. 5. 00:44
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
7.:Ne értetlenkedj.Hát pont erről a hozzáállásról beszéltem.
2021. márc. 5. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Kevered az esztétikát a vonzalommal
2021. márc. 5. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

"10 000-ből nagyjából 1 fog szépnek találni"


Már akkor is közel egymillió ilyen ember van a Földön.

2021. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

"Sokan mondják, hogy a szépség szubjektív, viszont én úgy gondolom, hogy ez egy ordas nagy hazugság, amivel a csúnya embereket próbálják vígasztalni."


Ha így van ha nem,a lényeg az,hogy nagyon kevés az az ember,aki ne tetszene legalább egy valakinek.Egyik nő ismerősöm kb.150 cm.túlsúlyos,szemüveges,dawn-kóros beütéssel.Még most is nehezen fér a fejembe,hogy volt képes nőként tekinteni rá a férje,aki egy átlagos,de jó kiállású pali.Van egy kislányuk is.

2021. márc. 5. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

A szépség szerintem egy sokkal összetettebb fogalom annál, mintsem a külsővel azonosítsuk.


Hozzátartozik egy ember hangja, viselkedése, kisugárzása, személyisége (és még egyénfüggő, hogy ki mit vesz bele). Ezek összeképe ad ki egy bizonyos szépséget.


Egyik alkalommal találkoztam egy csajjal, aki külsőre egész megtetszett elsőre. Amíg meg nem szólalt. Hiába értelmes, nekem a hanghordozása, kifejezésmódja és beszédstílusa egészen taszító volt. És nem is tudom megmagyarázni, hogy miért, mert nem volt rosszindulatú vagy ostoba.

2021. márc. 5. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:

"Már akkor is közel egymillió ilyen ember van a Földön."

Persze. De azon emberek száma, akikhez egy átlagos élet esetén kapcsolatba kerülsz, közelebb van a tízezerhez, mint a nyolcmilliárdhoz.

2021. márc. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
#9 megnézném, hogy akkor mi lett volna vele, ha nem lenne híres és gazdag. Valószínűleg egy nő sem házasodott volna vele össze.
2021. márc. 5. 10:24
 18/25 anonim ***** válasza:
71%

#16

De az a tízezer nem feltétlenül a te statisztikád szerint oszlik meg. Tehát nagy valószínűséggel lesz köztük akár több olyan is, akiknek bejön az illető. No meg arról ne is beszéljünk, hogy az ember érésével a saját szépségmodellje is változik.

2021. márc. 5. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

"Tehát nagy valószínűséggel lesz köztük akár több olyan is, akiknek bejön az illető."

De akkor még csak ott vagyunk, hogy ez az egy szempont kirostált majdnem mindenkit, és akkor hol van az összes többi szempont. Szóval Zámbó Árpynak lenni nem egy főnyeremény állapot. Persze életerős ember emiatt nem roskad magába, hanem ezzel próbál meg kezdeni valamit (a szóban forgó férfiúnak is vannak gyerekei).

2021. márc. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
50%

#19

Nyilván óriási a szórás, de a külső csak egy szempont, ami vonzóvá tesz valakit. Minél híresebb egy ember, annál több rajongója van, és annál kevésbé számít a külseje. Ezenkívül több olyan szempont van, ami szintén sokat javít az esetleg kevésbé esztétikus kinézeten.

2021. márc. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!