Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki balra dőlt ékezetekkel...

Aki balra dőlt ékezetekkel ír, az balkezes?

Figyelt kérdés
Nekem pèldàul nagyon bàntja a szemet ez a fajta ìràsmòd, de èn jobbkezes vagyok.
2021. márc. 5. 16:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltetlenul. Unalmasabb tanorakon en mindenfele irasmodot hasznaltam, hol balra dőlt minden betu, hol jobbra. De legtobbszor egyenesen irok. Jobbkezes vagyok.

Balkezes baratnom es padtarsam szinten normalisan irt, nem dontote az ekezeteket balra.

2021. márc. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Gépelt írásra gondolok elsősorban.
2021. márc. 5. 16:22
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ez csak valami hulyeseg mar megint, hogy ki akar tunni kicsit a tomegbol, vagy elallitodott a billentyuzete..
2021. márc. 5. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 alletta ***** válasza:
100%
billentyűzetével nincs valami rendben, szerintem.
2021. márc. 5. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
Mi a franc köze van a balkezességnek a gépi íráshoz? Semmi. Azért ír olyan karaktereket, mert olyat enged a billentyűzete.
2021. márc. 5. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A balkezesek kézírásában általában értelemszerűen az ékezetek is balra dőlnek. Csak arra voltam kíváncsi, a balkezesek gépelve is így írnak-e...
2021. márc. 5. 16:39
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem balkezes, hanem nem magyar billentyüzete van, és csak így tud valamilyen ékezetet tenni. (Ha nem tesz, akkor meg azért kötnek bele.)
2021. márc. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

A fordított ékezetek használatának historikus okai vannak, konkrétan az SMS-t lehet hibáztatni érte :D


Egy normál SMS-ben 140 byte "szöveget" tudsz küldeni. A karakterek kódolására többféle eljárás is igénybe vehetö, az egyik ezek közül a GSM 03.38. Ez a kódolás 7 biten tárol egy karaktert, így 140 byteon 160 karaktert tudsz tárolni. Viszont ebben a kódolásban nincsenek benne az á, ó, í, ú betük, viszont benne vannak a "balra dölö ékezetes párjaik".

Itt meg tudod nézni, hogy pontosan milyen karakterek vannak benne: [link]


Ha szeretnél SMS-ben küldeni ó, í, ú betüket, arra is van mód, viszont akkor a GSM 03.38 kódolás helyett az UCS-2 nevü kódolást kell használnod, amiben jóval több karakter van, viszont 7 bit helyett 16 bitet használ, így egy SMS-ben csak 70 karaktert használhatsz.


Kevert kódolású üzenetek nincsenek, így ha csak egy darab ó vagy í vagy akármi, ami nincs benne a GSM 03.38-ban megjelenik, a telefon automatikusan UCS-2-t fog használni.


Ez az oka, hogy régebben az SMS-ekben az emberek elkezdték használni a "fordított ékezeteket"



Annyi még, hogy ez GSM hálózatokra igaz, hogy valaki manapság ha nem sms-t ír, miért használja öket, azt nem tudom.

2021. márc. 5. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!