Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Melyik a jobb, ha kinutatod...

Melyik a jobb, ha kinutatod az érzelmeid mások előtt, vagy ha nem?

Figyelt kérdés
Gondolom van akit idegesít, vagy zavar, mások szemében meg pont, hogy pozitív, mert emberibbnek tűnök.

2021. márc. 6. 11:49
A kérdező szavazást indított:
Ne mutasd ki
Mutasd ki
18 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Helyzettol fugg.

Egy munkahelyre lehetoleg nem viszem be az itthoni problemaimat, ha vannak, es nem ott fogok sirni a kollegaknak.

Egy parkapcsolatban viszont ki kell mutatni azt is ami a bant, azt is ha orulsz, szoval ott lehet nyitottabbnak lenni erzelmek teren is.

2021. márc. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Családnak haveroknak kimutatom.
2021. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 alletta ***** válasza:
családi körben mindenképp fontos. ismerős, munkahely, szomszéd stb. akkor is érdemes, legalább tisztában vannak/lesznek vele, hogy mi a véleményed egy adott szituációban.
2021. márc. 6. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Saját tapasztalat: egyik szitu sem jó, mert sosem tudod, melyik emberből mit vált ki, de rendszerint ellentétest.

Tehát:

Ha valakinek kimutatod, akkor később rájössz, hogy neki épp nem kellett volna.

Ha nem mutatod ki, akkor meg bánod, hogy elhalasztottad a lehetőséget...

2021. márc. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Embere válogatja.

Ha kimutatja valaki, akkor igen, emberibbnek tűnik, meg lesz egy mélyebb megértés a másik fél részéről stb., de én ezt a gyakorlatban soha nem tapasztaltam, helyette azt tapasztaltam, hogy nagyon sokan nem tudják kezelni az érzelmeket - se a magukét se a másét. Van, akit csak szimplán nem érdekel hogy a másik hogyan érez. Van, aki jószándékból tanácsot adna, azt amit (gondolom) neki is mondtak, de már az is hülyeség volt, így kb. "vak vezet világtalant". (Pl. nekem tanácsolták már hogy tökmindegy hogyan érzem magam, ne foglalkozzak vele, majd elmúlik). Van, aki úgy gondolja hogy ez feljogosítja arra, hogy ezzel visszaéljen. Van, aki egyik alkalommal segít, és megértő, de egy másik alkalommal meg pont nem olyan kedve van, akkor meg beléd rúg még egyet.

Úgyhogy elméletben működik a kimutatás, meg annak a következmenye, gyakorlatban nem.

2021. márc. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Helyzettől függ. De az esetek közel 100%ában érdemes kimutatni. Aki mást mond, nem ismeri magát és a világot.
2021. márc. 7. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!