Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Aki végzett a sulival,így...

Aki végzett a sulival,így utólag visszagondolni melyik a jobb?

Figyelt kérdés
2021. febr. 16. 11:58
A kérdező szavazást indított:
Iskolába járni!
Dolgozni!
30 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
97%
Dolgozni, de csak olyat, ami Téged is érdekel, különben majdnem ugyanolyan, mintha iskolába járnál.
2021. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
52%
a suli mert akkor még fiatal voltál és előtted volt az élet meg a döntések
2021. febr. 16. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

általános < középiskola < munka < egyetem


Az egyetem azért hiányzik, ugyanis akkor szereztem a legjobb barátaim és még eltartottak :-) A korábbi évek már nem hiányoznak annyira...

2021. febr. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
35%
Attól függ, mit dolgozol. Suliba csak figyelni kellett, az nem rossz.
2021. febr. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
39%
Egyértelműen jobb a munka. Semmi értelmét nem látom az iskolának ebben a formában
2021. febr. 16. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5


Mármint most így digitálisan, vagy eleve az egész oktatási rendszernek nem látod értelmét?

2021. febr. 16. 12:42
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A suli a jobb, ezerszer. Most is tanulok munka mellett és a tanulás része a jobb. :D



Amúgy amíg sulis az ember, nincs élet-halál tétje a dolgoknak. Jó, fáj egy rossz jegy, de össze nem mérhető azzal, ha hó végére nullára jössz ki vagy kitesznek valahonnan próbaidő alatt.

Én sokkal szabadabb voltam, otthon eléggé engedékenyek voltak. Lényegében amíg nem volt gond a sulival, addig a jó ízlés határain belül azt csináltam, amit akartak.

Most alig van szabadidőm (amiben hulla fáradt, erőtlen vagyok), egyébként minden percben vagy valamelyik kötelességemet teljesítem vagy azért csinálok valamit, hogy később jobb legyen.

Egy tanuló fiatal, egészségesebb, tele tervekkel, reményekkel.

Egy iskolában többféle tárgy van, nem egyféle dologgal kell foglalkozni.

A suli rövidebb is. Egy 8,5 órás munkanap ólomlábakkal tud haladni..


Én amúgy az az ember vagyok, aki inkább két számonkérésre tanul mintsem egy beadandót megcsinál. Sulizni is kevésbé utálok, mint dolgozni (amit szeretek, az a szabadidőm).

2021. febr. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Számomra a középsuli volt a legjobb. Most dolgozom, jó a munkám, nem panaszkodom, de a sulis éveknek megvolt a maguk varázsa, meg ahogy egyik előző is írja, szabadok voltunk, nem volt élet-halál tétje.
2021. febr. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Sulis időszak. Szabadabb voltál, bolondabb, tartalmasabbak voltak az évek, eseménydús. Nem olyan monoton mint a felnőtt élet.
2021. febr. 17. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Általános iskola 4-7. osztály. De a közegtől is függ, hogy milyen emberek vesznek körbe.
2023. márc. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!