Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Az ázsiai emberek iránt miért...

Az ázsiai emberek iránt miért kevésbé rasszisták az emberek?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre hogy Európában az emberek jobban befogadják az kelet ázsiaiakat (kínaiak, japánok, vietnámiak stb..) mint a feketéket vagy az arabokat. Gyakran látom a boltokban hogy az afrikaiakkal kevésbé kedvesek a kasszások mint az ázsiaiakkal.
2021. márc. 6. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:
79%

Hallottál már olyat, hogy egy kínai felrobbantotta magát és 10 ártatlan embert? Vagy olyat, hogy egy kínai megerőszakolt volna valakit?

Én előítéletes vagyok az arabokkal és a feketékkel, sokkal agresszívabb a viselkedésük és a természetük mint az ázsiaiaknak.

2021. márc. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
85%

Mert az csak egy mítosz, hogy bárkinek is bárki bőrszínével, szó szerint a színével lenne gondja. A valóságban nem előítéletről, hanem utóítéletről van szó, azaz olyan csoportok ellenében vagyunk "rasszisták", akik esetében valamilyen társadalomellenes viselkedés/tulajdonság olyan nagy mértékben jellemző, hogy általánosítunk.


Konkrétan az ázsiaiak, pl. japánok nem szoktak tömegesen bűnözni, nem retardáltak, nem primitívek stb., így észre sem vesszük a színüket.

2021. márc. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
61%

Az ázsiait észre se veszed, mert annyira maguknak valók és nem keverednek a magyarokkal, ha nem szükséges. A saját nyelvükön beszélnek, a saját fajtájukkal tartanak fenn közösséget, egymás között is házasodnak.

Az arabok és feketék mind magyar nőket választanak (legtöbbször a letelepedés miatt), ami itthon sokaknak nem tetszik.

2021. márc. 6. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez már csak azért is jó kérdés, mert pl. az arabok is az europid nagyrasszhoz tartoznak (akárcsak mi), a kínaiak, japánok, koreaiak, stb. pedig a mongoloidhoz. Tehát ha valaki valóban rasszista itt, Magyarországon, akkor elvileg a mongoloidokat kellene jobban utálnia. Csakhogy természetesen ez nem így van, mert ahogy írták a többiek is, viselkedés alapján ítélkezünk. A nálunk élő kínaiak pedig tökéletesen be tudnak illeszkedni a kultúránkba (és ez a világ minden táján jellemző rájuk). Sosem hallom őket veszekedni, üvöltözni, randalírozni, de még ittas állapotban sem láttam egyet sem.
2021. márc. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
5%
tapasztalat alapján . én a cigányok iránti rásszizmust nem értem
2021. márc. 6. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kettes írta le az igazságot. Nem igazán a bőrszín számít. Az emberről sokat elárulnak a kapcsolatai is pl. Én mindig kérdezek,megismerem a másikat. De nagyon hamar megmutatkozik,ha valaki nem normális. Nem fogom kockáztatni,hogy 100-ból majd az az 1 C type lesz az,aki pont nem fogja a kabátomat közelebbről felülvizsgálni,ha ott a fogason.
2021. márc. 7. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!