Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én nem bízom meg az...

Csak én nem bízom meg az emberekben?

Figyelt kérdés

Ezt sajnos vagy nem sajnos de szó szerint kell érteni. A helyzet az hogy anyám és apám kivételével egyáltalán nem bízok meg az emberekben.

Bár vannak olyan pillanatok amikor bennük sem de azért hellyel közzel még ők csak csak viszont a többségben tényleg nem.

Nem tudom mi lehet ennek az oka anno kicsit jóhiszeműbb voltam aminek sajnos lett böjtje de mostanában ez nem igazán mondható el.

Van még olyan aki hasonló helyzetben van?



#furcsa #bizalmatlanság #naivitás #nem bízok emberekben #kétszínű emberek
2021. márc. 7. 18:47
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én se bízok senkiben. És az a pár alkalom, amikor kivételt teszek, mindig megerősít abban, hogy jól teszem.

Sajnos.

2021. márc. 7. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se nem is szabad...a legrosszabb dolgok az életemben mindig úgy történtek meg, hogy rossz emberben bíztam meg.
2021. márc. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálam alapból mindenki gyanús. A bizalmat ki kell érdemelni!
2021. márc. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Én se.De nem mondom azt hogy azért mert minden ember egyforma,aki csak átveri a másikat,csak olyan szerencsétlen és naív voltam világ életembe,hogy csak ilyenekkel akadtam össze.Szóval biztos vannak rendes,normális,szeretnitudó,jólelkű emberek is,csak én sajnos ilyenekkel nem akadtam még össze.De nagyon remélem,hogy azért még fogok.
2021. márc. 7. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Én nekem hála vannak olyan barátaim, ismerőseim hogy van bizalom. Nagyon ritka de létezik higgyétek el.
2021. márc. 7. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Én megmondom az őszintét hogy valahogy inkább kihagyom az emberekkel való kommunikációt is.

Komolyan mondom a többséget inkább nem jellemezném mert kapnék itt a fejemre az hétszentség.

2021. márc. 7. 19:32
 7/14 A kérdező kommentje:
Ötös akkor te mázlista vagy de én bele gondolok hogy mennyi moslék emberrel voltam körbevéve. Hát sokszor tényleg nem voltam irigylésre méltó helyzetben.
2021. márc. 7. 19:34
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szociofóbiás is vagy?
2021. márc. 7. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a legnagyobbat az édesapámmal zakóztam. 19 éven keresztül megbíztam benne, és bár nem egyik pillanatról a másikra (hanem szép fokozatosan), de rájöttem, hogy pont ő volt az világéletemben az, aki a legjobban beleszart a számba és aki által sose fogom tudni megvalósítani az álmaim (most már nyilván igen, mert már semmi közöm hozzá). De szerencsére már nem élek vele és úgy érzem, jó döntést hoztam fél éve, hogy elvágtam vele minden összefüggést.


Egyébként bennem is nagy bizalmatlanság van az emberek iránt. Akárhányszor randiztam egy lánnyal, az elsődlegesebb okok (passzivitás, rossz önbizalom, szuicidhajlam, viszonzatlanság, stb.) után azért se nagyon éreztem úgy, hogy működne köztünk bármi, mert nem bíztam meg bennük. Mindig úgy éreztem, hogy az aktuális lány rám van utalva, mintha én lennék érte a felelős, és különben a randipartnerek tettek is ennek a helyzetnek az előidézéséért, szóval nem én képzeltem be. Volt egy eset, hogy a 3. randin az egész északi részét bejártuk Magyarországnak, veszélyesebbnél veszélyesebb helyszínekre látogattunk el (nagy, romos épületek, amik vertikálisan nagy kiterjedésűek és légüres terűek, szerpentines útvonalak, stb.), ahol saját magamat szándékosan veszélyes, kalandos helyzetekbe sodortam. Nem azért, mert balf@sz vagyok, hanem szándékosan, én a veszélyt és a kalandot keresem az életben mindenhol. Természetesen ennek nem tettem ki az aktuális randipartnert, és nem is menőztem neki, meg nem voltam magamhoz felelőtlen, de csak utólag jöttem arra rá, hogy ha velem történt volna valami (persze erre kicsi az esély), akkor a randipartnerem szart volna rám nagy ívben. Bármilyen probléma felmerült, a lány csak bent ült a kocsiban és a telefonját nyomkodva megvárta, míg én felrakom az új ékszíjjat a kocsira például. Az se érdekelte volna, ha a világ végén maradunk! Röviden és csúnyán fogalmazva életképtelenek lettek volna bármire, nekik csak annyi volt az igényük, hogy egy bármilyen fiú mellett legyenek. Metaforikusabban kifejtve, ők csak egy menedéket láttak meg bennem, ahova veszély esetén el tudnak bújni, de az nem esett le nekik, hogy benne van a pakliban az, hogy a menedék esetleg összeomlik és nekik kéne velem együtt helyrehozni. Nekem olyan nőre (igen, nőre, nem lányra) van szükségem, aki taplraesetten jár el a legtöbb helyzetben, aki határozott, de ezzel együtt gyengéd is, és ahogy én is képes lennék rá, ő is képes segíteni rajtam. Eddig összesen 6 randipartnerem volt 17 éves korom óta (igen, nem sok), de senkiben nem találtam meg azt, amit keresek egy lányban, vagy inkább egy nőben. Bár ez külsőleg nem látszik rajtam, de amikor valaki leül velem randizni, én sokáig bizalmatlan vagyok a velem szemben ülővel. De szerintem ez egészséges bizalom a részemről.


Ha más részét nézzük az életnek, a többi ember esetében szinte hibátlanul mérlegelem már, hogy meddig lehet benne megbízni és mikortól már nem. A közelmúltban (7-8 hónapja) csak egy naiv esetem volt, ott egy cigány műkereskedő vert át elég csúnyán, ott még azt a kérdést is feltettem magamban, hogy én vagyok ennyire naiv tényleg? De azóta csomó olyan helyzet történt már velem, ahol szintén megüthettem volna magam, ha naivan állok hozzá és mégis jól jártam el szerintem.


Kérdezőnek: Bármilyen mértékű bizalmatlanság is van benned, annak soha ne mutasd láthatóan a jeleit. A "rossz" emberek a bizalmatlannak tűnő, határozatlan embereket fogják leginkább átverni. Legyen benned határozottság, hogy lássák, te igenis tudod, mit csinálsz. Egy nagyon-nagyon minimális szintű arrogancia is lehet a beszédstílusodban, hogy egy egészséges félelmet, távolságtartást kiépíts az olyan emberek fejében (nyilván nem a randipartnerekre gondolok, hanem a gyanúsabb figurákra), így kevésbé mernek majd átvágni téged. A bizalmatlansággal nincs gond, csak akkor, ha már látható ez rajtad.


20/F

2021. márc. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

A nagy harci helyzet az hogy nem félek senkitől sőt inkább tőlem félhetnének na de mindegy nem ez a lényeg. Inkább arról van szó hogy megannyi és számtalan kérdés lakozik bennem amik még egyelőre megválaszolatlanok.

Most mondanám azt hogy kerülöm az embereket de az életben biztos lesznek olyan pillanatok amikor találkoznom kell velük és akkor kell magamtól megkérdezni hogy

Na én ebben megbízhatok? Honnan tudom hogy nem ver át? És még lehetne jócskán sorolni reggeltől napestig de a lényegen nem változtat.

2021. márc. 7. 20:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!