Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire jó dolog tisztában...

Mennyire jó dolog tisztában lenni a szülők pénzügyeivel és azzal, hogy mit fog örökölni az ember?

Figyelt kérdés
Abban az esetben, ha vagyonosak a szülők. Őszintén attól félek, hogy ha ezt részletesen tisztázzák nekem, akkor onnantól kezdve kevésbé leszek motivált az életben, hogy saját vagyont szerezzek, kevésbé fogok keményen dolgozni.
2021. márc. 8. 13:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát mit fogsz csinálni? Várni, hogy meghaljanak? Aki így áll hozzá, annak vannak a fejében súlyosabb gondok is.

Szerintem felnőtt embernél jó tudni. És nem csak a végösszeget illetően, hanem hogy nagyjából tisztában legyen a helyzettel, mire számíthat, hitelek, ingatlanok, miegymás.

2021. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Elég butaság lenne így tenned. Tudod ami a szüleidnek van, azzal ők azt csinálnak, amit csak akarnak. Ha úgy döntenek, akár szándékosan el is herdálhatják a vagyonukat, el is osztogathatják, ha ahhoz van kedvük. Aztán az is lehet, hogy még éltükben felélik és nem örökölsz utána semmit, a temettetésük költségeit viszont neked kötelességed lesz megfizetni. Ha minden a terv szerint halad és örökölnél, akkor sem leszel kisegítve vele, ha mondjuk 65-70 évesen csurran-cseppen egy kis lóvé.
2021. márc. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
46%
Hülyeség! Ha alapvetően törekvő, motivált ember vsgy, akkor ez nem fog megváltoztatni! Ha meg lusta, lébecoló természetű vagy, .......
2021. márc. 8. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Azt, hogy mit örökölsz, CSAK AKKOR tudod meg, ha már meghaltak a szülök. Ugyanis addig bármikor rendelkezhetnek máshogy az örökségröl, az "örökség" elfogyhat, szóval arra épeszü ember nem számít.

Másrészt nekem az igazán nem sokat ér, amir csak úgy kapok valahonnan, értéke annak van, amit én szereztem.

2021. márc. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Utolsó: de ennek szellemében mondjuk lemondanál egy saját lakásról, amit a szüleid adnak neked huszonéves korodban?
2021. márc. 8. 13:33
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Annak mi köze a leendő örökséghez?


60 3ves koridig albiban akarnál lakni, mert majd vmikor örökölni fogsz?

2021. márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
0%

A szüleim nem adnának nekem 25 évesen lakást, mert ennél több eszük van.

De eleve el sem fogadnám!

Másrészt ezt semmi esetre sem lehetne "örökségnek" nevezni, az ugyanis akkor keletkezik, amikor az örökhagyó meghal.

2021. márc. 8. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A lakás nem az öröklés kérdésére vonatkozott.
2021. márc. 8. 13:50
 9/12 A kérdező kommentje:

"A szüleim nem adnának nekem 25 évesen lakást, mert ennél több eszük van."


Ha az én szüleimnek nincs ennyi eszük, akkor nemet kellett volna mondanom arra a szándékukra, hogy vegyenek nekem egy lakást? Vissza kellett volna utasítanom elvből, hogy ne induljon olyan könnyen az életem?

2021. márc. 8. 14:00
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9: ez butaság!


Kb. háromtucat kérdésben szétrágtuk már a témát!


Miért is jó módszer az, hogy a szülők "szívjál magad" módszer szerint járnának el, holott megtehetnék a lakásvásárlást...????


Ha kapsz egy lakást, ugyanúgy spórolni fogsz, hiszen ugyanezt a gondoskodást úgyis tovább fogod adni a gyerekeidnek. Szóval a spórolás ugyanúgy szükséges - csak kicsit kényelmesebb sok-sok évre _előre_ spórolni, mint a napi megélhetésed mellett a saját lakhatásodra.

2021. márc. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!