Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Akinek ritka neve van, ti...

Akinek ritka neve van, ti szeretitek a neveteket?

Figyelt kérdés

Én abban a helyzetben vagyok, hogy a vezetéknevem furcsa és sosem értik meg elsőre, gyakran elírják, rosszul ejtik, a keresztnevem viszont tucatnév (véletlen, akkor jött kb divatba, mikor születtem) és akárhova megyek, mindig van egy másik ilyen nevű ember, én meg forgolódok, hogy nekem szóltak-e, majd furán néznek rám, mert nem így van.

Végülis nem néz ki rosszul leírva, a monogramom, becenevem szeretem, de rengeteget szívok vele, így kíváncsi vagyok, nektek milyen tapasztalataitok vannak.



2021. márc. 9. 22:16
A kérdező szavazást indított:
Imádom a nevem
Szeretem a nevem
Semleges számomra
Hullámzó a viszonyulásom a nevemhez
Nem szeretem
Utálom
41 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon szeretem a nevemet. Sajnos manapság egyre többen kapják, többségük roma, amit meg is értek. Legnagyobb bajom vele, hogy nagyon idétlenül néz ki leírva, mivel ez külföldi név és magyarosítva lehet csak anyakönyveztetni, viszont a hangzását egyszerűen imádom.

Dzsesszika :)

2021. márc. 9. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ki nem állhatom. Senki nem érti elsőre, sokan másodjára se, úgyhogy lehet ismételgetni jó sokszor. Iskoláskoromban jó ürügy volt a kiközösítésre. Az első nem túl színvonalas munkahelyen szintúgy, bár a felnőttek világa más, de ott is megy ez. Hivatali ügyintézés is rémálom. Ismerkedést is megnehezíti.

Ja és külön szívás, hogy néhány prolibb körökben híresebb embert pont így hívnak, akikhez nagyon nem szeretném, ha hasonlítanának, de ugye kevés lehetőség van az asszociációra, úgyhogy fürödhetek a poénáradatban.

Trónok harcában az egyik részben Tyrion mondta, hogy mindenki, aki a törpeségével viccelődik, azt hiszi magáról, hogy ő az első. Na pont ilyen, ha ritka neved van. Mindenki humoristának képzeli magát és kreatívnak a vicceit, amiket már százszor végighallgattál másoktól.

2021. márc. 10. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Mivel folyamatosan átkeresztelnek csak a hivatalos papírokon használom.
2021. márc. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A vezetéknevem utálom... nem találkoztam gyerekkoromban olyan emberrel, aki nem viccelt volna vele vagy ne röhögött volna először, "haha, xy". 10 ezerszer végighallgattam már... Apukám vezetékneve is ez, de neki a keresztneve sokkal férfiasabb, jobban illik a vezetéknevéhez, szóval az ő neve jól hangzik.
2021. márc. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
Utáltam a vezetéknevem,szóval mikor férjhez mentem gyorsan meg is váltam tőle 😁 A keresztnevemmel nincs bajom.
2021. márc. 27. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!