Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyire nehezen bírod elvisel...

Mennyire nehezen bírod elviselni a kritikát?

Figyelt kérdés

Miért van az hogy valakinek tetszel és valaki szerint csúnya vagy?

És miért van az hogy ha valakinek nem tetszel, az összes pozitívat amit mások mondtak a külsődről egyetlen szóval lerombolt?

Van erre megoldás? Lehetsz őszinte, név nélkül vagyunk.



2021. márc. 9. 22:56
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem a külsőmmel kapcsolatos kritikák foglalkoztatnak. Két munkahelyen tapasztaltam, hogy mint újat be akartak törni, és amit jól csináltam, azért is lebaltáztak. Ez nem kritika, hanem szopatás.
2021. márc. 9. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Rendben, köszi a választ.

Engem szinte csak a külsőmre vonatkozó kritika tud megtörni.

Ha nem kaptam volna már pozitív véleményeket is, már elég szomorú életem lenne.

2021. márc. 9. 23:02
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Külsőre elég nehezen bírnám, ha nem kaptam volna sok pozitív megerősítést a másik nemtől, így szerencsém van. De nem rombol le a negatív, mert tudom, hogy valakinek tetszek. Azoknak szép vagyok, akik nekem is tetszenek. Hát ennyi elég, az h nem mindenkinek jövök be, valaki csúnyának lát, már matematika, így működik ez.
2021. márc. 9. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy én az ellenkező nemtől szinte soha nem kaptam negatívat, csak a sajátomtól.
2021. márc. 9. 23:09
 5/25 DeMoR ***** válasza:
100%

0. Én díjazom az értelmes, összeszedett, nem elfogult, érvelési hiba mentes kritikát. ^^


(De amúgy mocskosan makacs vagyok, szóval sz@rul kezelem XD)


1. A szépség leginkább egy szubjektív dolog. :D


2. Mire fogsz figyelni? 99 kiscicára, vagy a feléd rohanó éhes oroszlánra? Ez evolucionális történet. Így a 99 pozitív míg támogat, semleges, addig egy támadó, amire ugye, ha nem figyelsz oda, "halál", igazán fókuszba kerül. ^^


3. Az előbbiekben említettek miatt pár 10K év biológiai fejlődés, vagy pszichopátia.. vagy csak ahogy a nagy bölcs szólott, ,,addig aztán várhatunk az önelfogadásra, amíg várunk rá...,, :D

(Ha jól fel van építve az énképed, már csak nagyon kevés ember fog tudni rajta sebet ütni ^^)

2021. márc. 9. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ennek az alapja a gyerek korban van. Egyik véglet: Ha gyerekként semmi nem dicsérnek, akár a szülők, akár a közeli környezet, nem alakul ki elég önbizalom, folyamstos megerősítésre (pozitiv visszajelzésre) lesz szükség.

A másik véglet, ha valakit túl dicsérnek, és egyszercsak kap egy ellenkező véleményt, az annyira irreleváns, hogy nem tud vele mit kezdeni.


De a "lerombol" miatt inkább önbizalom hiányod lehet. Gondold át, miért is esett ez rosszul neked VALÓJÁBAN.

2021. márc. 10. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyfelől folyamatosan és keményen kritizálom saját magamat, önhazugságokat keresek.

Másfelől a bunkón megfogalmazott kritika nagyon tud fájni. Nem a tartalma, hanem a formája miatt. Sok ember attól, hogy igaza van, már feljogosítva érzi magát, hogy arrogáns legyen a másikkal.

2021. márc. 10. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%
Szembenézek vele, elgondolkodom róla, majd mérlegelek, mennyire reális, azonban van, hogy ellenkezek miatta.
2021. márc. 10. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Nem tudom mi a megoldás.
2021. márc. 10. 10:58
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Engem csak az a kritika bánt, amit nem tudtam magamról... Van egy felépített énképem, és ha ez egy kritika miatt meginog, azt nehezen tudom helyretenni magamban.
2021. márc. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!