Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan távolodjak el egy...

Hogyan távolodjak el egy depressziós embertől úgy, hogy (lehetőleg) ne okozzak neki nagy fájdalmat?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mindeddig csak ismerős volt, de pár hónappal ezelőtt elvesztette a nagyszüleit és azóta depresszív állapotban van. Ez számomra eléggé megterhelő, csak a panaszkodását hallgatom, amire egyáltalán nem vagyok kíváncsi. Ha ezt így elmondanám neki, lehet, hogy meg is ölné magát, amit nyilván szeretnék elkerülni, mert szeretem a szabad életet. Hogyan távolodjak el tőle kis lépésekben? Hiába ignorálom, addig zaklat minden formában, míg kénytelen vagyok reagálni.


Nem a kérdéshez kapcsolódó válaszokkal ne próbálkozzatok, tudom, hogy bunkó és önző vagyok, de tanácsokat ezzel kapcsolatban nem kérek. Köszi a megértést!


2021. márc. 10. 22:00
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

mire vársz választ? nincs ilyen, hogy óvatosan eltávolodni...ígyis-úgyis egyedülhagyva fogja magát érezni. próbáld rávenni, hogy menjen el egy szakemberhez, mert neked ez így sok és nem tudsz segíteni rajta...ennyi.


ha erre sem tud reagálni érdemben, akkor valójában csak sajnáltatja magát és akkor meg nem tudsz vele mit kezdeni, sajnálni sem feltétlenül kell.

2021. márc. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Ha tudnád, hányszor említettem neki a szakmai segítséget...

Egyáltalán nem sajnálom, semmit sem érzek iránta, de félő, hogy elítélhetnek a jövőben amiatt, hogy miattam tesz kárt az életében vagy ilyesmi. Vagy ilyen nincs? Honnan is tudnák, hogy miért lett öngyilkos. Engem igazából már az sem zavarna, de nyilván nem mondhatok neki ilyet :D


Próbáltam már megutáltatni magam, de az sem jött össze.

2021. márc. 10. 22:05
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen csak szakítsd meg vele a kapcsolatot. Tudom durván hangzik és a lelkiismereted is mást mond, de az ilyen ember jó esetben nem fog öngyilkos lenni, nem ismerem, de mondani könnyebb mint megtenni, természetesen, amikor olyan van akkor még egy kicsit foglalkozz vele, de legyél elfoglalt, hogy bocsi, de most mennem kell. Ha tényleg para a helyzet, akkor 112-őt is kihívhatod rá.
2021. márc. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
ha nem fogad el segítséget, csak rádakasztkodik, nem tudsz mit tenni. nyilvánvaló nem a te hibád lesz, nem vagy köteles pátyolgatni.
2021. márc. 10. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval akkor nem ítélhetnek el azért, ha miattam lett öngyilkos? Nem hiszem, hogy van más ember az életében. Ha lenne, akkor nem velem társalogna, ő is tudja, hogy nem én vagyok erre a legjobb lehetőség.
2021. márc. 10. 22:12
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Miért kezdett el neked panaszkodni amúgy?
2021. márc. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
46%
Majd ha te is hasonló cipőbe fogsz járni,kívánom hogy téged is hagyjanak magadra.
2021. márc. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 Cortez.felesege ***** válasza:
60%
Szerintem kezd el erzekeltetni vele h nem erdekel amirol beszel. Utana kezdj kevesebbet talalkozni vele es igy szepen fokozatosan elvalnak majd az utjaitok. Biztos megbantod, de en igy csinalnam.
2021. márc. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

6

A nagyszülei halála miatt.

7

Bocsi, én valahogy depresszió nélkül túléltem az összes nagyszülőm halálát. Szóval voltam hasonló cipőben, el lehet kussolni. :)

2021. márc. 10. 22:24
 10/20 anonim ***** válasza:
83%
Nem úgy értettem, hogy miért nem: ha nem voltatok jó viszonyban, Akkor minek kezdtetek el beszélni?
2021. márc. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!