Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogyan távolodjak el egy...

Hogyan távolodjak el egy depressziós embertől úgy, hogy (lehetőleg) ne okozzak neki nagy fájdalmat?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mindeddig csak ismerős volt, de pár hónappal ezelőtt elvesztette a nagyszüleit és azóta depresszív állapotban van. Ez számomra eléggé megterhelő, csak a panaszkodását hallgatom, amire egyáltalán nem vagyok kíváncsi. Ha ezt így elmondanám neki, lehet, hogy meg is ölné magát, amit nyilván szeretnék elkerülni, mert szeretem a szabad életet. Hogyan távolodjak el tőle kis lépésekben? Hiába ignorálom, addig zaklat minden formában, míg kénytelen vagyok reagálni.


Nem a kérdéshez kapcsolódó válaszokkal ne próbálkozzatok, tudom, hogy bunkó és önző vagyok, de tanácsokat ezzel kapcsolatban nem kérek. Köszi a megértést!


2021. márc. 10. 22:00
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

10

Ezt már tőle kellene megkérdezned. :D

Egy lányról van szó, akit ismerek pár éve, anno barátok is voltunk valamennyire, de ő többet akart, ezért én megszakítottam a kapcsolatot. Most, hogy visszaköltöztem az eredeti helyemre, rámkattant újra, csak most a depresszió miatt még szorosabb lett az általa behallucinált kötelék.

2021. márc. 10. 22:35
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Jaaa tehát rád akaszkodott... Hát pajtás, finoman valahogy le kell koptatni. Mondd azt, hogy történt valami, ami miatt neked most nehezebb és nem akarsz róla beszélni, egyedül akarsz lenni. De ezt csak akkor ha nem talalkoztok :D
2021. márc. 10. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

12

Köszi. Azon is gondolkodtam, hogy ha alávágok, akkor talán elfelejt, de rájöttem, hogy nőknél nem valószínű ez a lehetőség. :D

2021. márc. 10. 22:40
 14/20 anonim ***** válasza:
91%
Nem miattad lesz öngyilkos, ha az lesz, hanem a depressziója miatt. Nem vagy érte felelős, mert nem családtag vagy közeli barát. Nem neked kell megmentened saját magától.
2021. márc. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
9.:Értem.Ezt nem tudhattam.Elnézést kérek ha megbántottalak. :)
2021. márc. 10. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:

Sikerült tiltanom. Köszi a segítséget, srácok! Akkor nem megyek börtönbe. :D


16

Ebben egyetértünk.

2021. márc. 11. 00:14
 17/20 anonim válasza:
62%

16

Miért is? Ha nekem semmit nem jelent ő, semmi okom pátyolgatni a lelkét. Nem fogok fölösleges időt szánni rá, el tudom ezt azokkal is tölteni, akiket tényleg szeretek. Azért ezt már hadd döntsem el én. Egyébként én szarnék a következményekbe. Oldják meg a rokonai.

2021. márc. 11. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
79%

16

Inkább talán az a sz@r ember, aki érzelmileg zsarolja a másikat, nem gondolod?

2021. márc. 11. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
32%
Oszinten? Csak linkeld be neki ezt a kiirt kerdesedet es ra fog jonni, hogy o is jobban jar, ha megszabadul toled.
2021. márc. 15. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

19

Köszi a tippet, már megoldottam! Szerencsére az okos emberek feltalálták a tiltás funkciót. :D

2021. márc. 15. 00:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!