Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani ami egy olyan (lehetőleg) gyerekről szól, aki esetleg depressziós a családi háttere miatt és nem találja a helyét úgy a világba?

Figyelt kérdés

Nem olyanra gondolok h pl. "Jaj kövér vagyok ezért csúfolnak a suliba és öngyilkos akarok lenni 12 évesen", hanem valami okosan megírott könyvre, ami tényleg sok mindent átad és olyan hatással van rám is. Gondolom ismerős az érzés amikor valami olyan jó könyvet olvastok ami miatt akár megváltozik a láásmódotok vagy valami. És kb olyan 16-7 éves körüli gyerekről szóló könyvet keresnék, de lehet nincs is,mert azthiszik hogy a tizenéveseknek ninsenek problémáik / az unalmas iskolai és szerelmi dolgaikat tennék bele, ami nem feltétlen rossz, de általába csak ugyan azokat írják, ugyan olyan sablonos karakterekkel, szóval szeretnék valami "egyedi" könyvet ilyen témában.

Hallottam a Zabhegyezőről, amit tervezek megvenni Rozsban a fogó formájában, mert ez a fordítása elvileg jobb. De szóval valami ilyesmi könyvet keresnék, mert (elvileg) ez egy 17(?) éves fiúrol szól, aki lóg az iskolából, meg elvileg van egy egyedibb világképe szóval szívesen olvasnám,de olvastam h nagyon sok embernek nem tetszett.



2019. febr. 14. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
67%
Az életem
2019. febr. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nincs a Zabhegyező fordításával semmi gond,talán az új fordítás modernebb,a mai stílushoz igazított,de ettől eltekintve baromira élvezhető.Azért azt megjegyezném hogy Holden története az 50-es 60-as évek New Yorkjában játszódik,éppen ezért feleslegesnek tartom a mai szlenggel ellátott frissítést szvsz.szóval a A kérdésed olvasása közben ez lett volna a javaslatom,de láttam lentebb Te is említetted,mint amit elakarsz olvasni.Egy biztos,a könyv világsiker,és a keresett témához a tökéletes választás.
2019. febr. 15. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a CSALÁDI (vér szerinti szülők) háttéren van a hangsúly?


Vagy a depresszió, a kiközösítés, az el nem fogadottságnak számtalan egyéb formája is lehet az, ami miatt a főhős "nem találja helyét a világbaN?


Ezt azért kérdezem, mert ami nagyhirtelen "beugrott", ott a MOSTOHAszülők példáját látván dönt úgy a főhős,

hogy ő nem az általa tapasztalt "mintát" követi, más utat választ, másképp akarja formálni az életét, nem alacsonyodik le azokhoz, akiktől egyébként a megértést, a szeretetet, a biztos háttértámogatást kéne kapnia "útravalóul".

Egyedül kell "megnevelnie" magát, "menni a saját feje után", saját erőből, de akár "ellenszélben" is meg kell küzdenie azért, hogy a maga elé tűzött, elérendő életcélt megvalósíthassa.


Vagy azért, hogy ne másokat okoljon félrecsúszott életéért, elmondhassa, hogy "ha szr is, legalább magamnak csináltam", nem mások helyettem". ( : Mint pl. jómagam :D )


Azért feltételezem, hogy nagyon félreérthettem a kérdésedet, mert az általam vázolt "élethelyzetekről" szóló történetekkel telis-tele a világirodalom. Többek között éppen azért, mert tudják, hogy ha valakinek vannak "problémáik", nem is kevés, hát az éppen a tizenévesek korosztálya. Képzeld el, mivé lett volna Csipkerózsika, Harry Potter, Jane Eyre, Kisdarázs, és még ezren mások, ha a megtapasztalt "családi" életüket fogadják el későbbi "mintának" !


Nézd, itt csak és kizárólag az anyagiak hiányáról írnak : [link]

De sokak úgy valósítottak depis, üres étköznapokból értékálló, példaadó életet, hogy a CSALÁD volt az utolsó a sorban, akiktől valami pozitívumot, ösztönzést kaphattak volna. Sem anyagit, sem egyéb mást.


pl. ilyen "családi" szitukra, alaptörténetekre gondolsz? : https://www.gyakorikerdesek.hu/emberek__emberi-tulajdonsagok..


Te mennyi idős vagy? :)

(Ha nem vet fel a pénz, a netről is le tudod tölteni az általad írt könyvet)


Üdv.

2019. febr. 15. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Jack Kerouac : Úton ?

ˇˇˇˇ

[link]

2019. febr. 15. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
100%
Janne Teller-Semmi című könyve adepresszios részt eléggé lefedi.
2019. febr. 15. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jégviráglányok

Amikor ezt olvasod, én már nem leszek

2019. febr. 15. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nem azokra a tipikus rossz családi hátteres dolgolra épülő történetre gondolgam. Igazából csak azért írtam h pl az egy ok arra miért olyan a fő karaker, meg szivesen olvasnák vérszerinti szülős dolgokról pl lelépett valamelyik szülő, ezért nyílván mérges rá meg kb az egész világra.

Szóval igazából egy olyan könyvet olvasnék, amiben a karakernek van egy egyedibb látásmódja egy rosszabb múlt miatt vagy valami. És pl egy Harry Potter féle könyv nem igazán érdekelne,mert nem olyanra gondoltam. Abban is benne van a család, de én szeretnék olvasni a gondolataiban a szereplőnek vagy hogy mondjam. Szóval ha jól kitudnák fejezni benne az érzéseket meg ilyenek.

Talán nem annyia ideillik, de nagyon szeretem a Twenty One Pilots (nagyrészt régebbi) zenéit, mert elég "mélyek" vagy mi, és nagyon kíváncsi lennék mondjuk egy könyvre amit Tyler ír, mert ő nagyon jól kitudja fejezni az érekes gondolatait.

2019. febr. 15. 21:12
 8/11 anonim ***** válasza:
86%

Stephen King: Az.

Tudom, hülyén hangzik, ez egy horror, ráadásul nem is akármilyen, de amellett, hogy tokkal vonóval az élet nagy kérdéseit teszi fel, az egész a gyermekkori traumákról szól.

2019. febr. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Az-t mont most olvasom, és nem rossz, mondjuk nekem pár része túl hosszúnam és unalmasnak tűnik,de néha tényleg nagyon letud kötni, mondjuk most nem annyira ilyen könyvre gondoltam, bár ez még tényleg hasonlít egy kicsit.
2019. febr. 16. 21:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg Sylvia Plath-tól az Üvegbura...

Nem gyerekről szól, hanem egy 19 éves lányról, de megfelel a többi kikötésednek.

Egy viszonylag rövid, önéletrajzi ihletésű könyv, amiben zseniális érzékkel van bemutatva a depresszió illetve a neurózis mibenléte, a felnőtté válás ijesztő volta, a fiatalok félelmei és tanácstalansága. A főszereplő se nem kövér, se nem csúnya, a történet pedig nem egy tucat-sztori a "suli fura lányáról".

És nem is egy könnyfakasztó történet, nem primer módon szomorú. Inkább végtelenül nyomasztó és valami megmagyarázhatatlan és feloldhatatlan keserűséget, és egyfajta ürességet hagy benned, miután elolvastad az utolsó oldalt.

Szóval mindenképpen ajánlom, hatásos, de nem hatásvadász könyv. Nekem az egyik kedvencem.

2019. febr. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!