Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért ilyen negatív a magyar...

Miért ilyen negatív a magyar mentalitás?

Figyelt kérdés
Egyre jobban érződik hogy mindenki gyűlöl mindenkit, és szívesen leölnék egymást semmis dolgokért.. Ez régen is így volt? Vagy van valami különleges oka?
2021. márc. 11. 09:53
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

Ez csak az online névtelenségben tűnik ilyennek, a valóságban nincs így.

Itt mindenki nagyon bátor és nagyszájú, mert nem kell szemtől-szemben állni a másikkal és úgy vállalni a véleményt.

Ennek köszönhetően az összes troll és antiszoc az online térben tombol, hisz nincs következmény.

2021. márc. 11. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Több mint egy éve korlátozva vannak, sokuknak oda a munkahelye, és ezzel a megélhetése... Meg ha jól megnézed, a politika szándékosan úgy működik az országban, hogy minél jobban húzzunk szét, semmiképp se kezdjünk megbékélni és együttműködni.
2021. márc. 11. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
96%
Olyan nagy összetartás sose volt itt de most még rosszabb.Vannak az ún.vírusrettegők és a járványtagadók,oltásellenesek és oltáspártiak és ez nagyon megosztó.Hiába akarsz te a kettő között lenni,nem tudsz mert rád fogják hogy konteós vagy és egyéb butaságokat meg mit tudom én milyen dolgokat még.A szomszéd fűje mindig zöldebb elv is működik meg a dögöljön meg a szomszéd tehene is nagyon megy.Nem egyszer tapasztaltam.Vagy itt a terhesség kategóriában is hogy beszólnak nagyon bunkón és rosszindulatúan sok nőnek.Én nem szoktam hanem inkább oda se írok vagy ha oda írok akkor normálisan akármilyen buta is a kérdés esetleg.Rosszindulat van rengeteg ami a butaságból fakad
2021. márc. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

A magyarokat annyi sok rossz és negatív ért (háborúk, rossz oldalon való állás..stb.), hogy ez már szerintem belénk van kódolva genetikailag. Ha csak megnézzük a Himnuszunk szövegét, vagy az összes karácsonyi zenénket. Eret lehetne vágni annyira depresszív és negatív, semmi vidámság nincs bennük.

A vírus előtt is a legtöbb magyar csak panaszkodni tudott és kifogásokat keresni. Sokan irigyek a másikra, képesek még az élő fába is belekötni (pl. ha az egyik boldog, a másik csak azért belé köt, hogy még véletlenül se legyen boldog, aztán jön a p..fára esés, ha az irigykedőnek nem sikerül a mosolyt lelohasztania a jókedvű arcáról)


Mindenki saját maga életének a kovácsa. Ha azt mondom, hogy minden fejben dől el, vagy a hozzáállásod a probléma, vagy az ember nemcsak testből, hanem szellemből áll (tehát gondolatainkkal formáljuk pl. az életünket), akkor még engem h..lyéznek le, hogy mi van? :O Sokan a pszichológust is még mindig semmirekellőnek tartják, pedig sok minden megoldható lenne egy kis segítséggel.


Sokan képtelen a küzdésre, a pozitivitásra. Pedig, ha egy kicsit más szemszögből néznék az emberek az életüket, máris könnyebb lenne a helyzetük.

2021. márc. 11. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Osztom az 1-es nézeteit. Főleg itt a gyakorin érezhető ez a jelenség. Van pár száz pszichopata "törzsvendég" akiknek legnagyobb örömforrásuk az életben hogy trollkodjanak, gyűlölködjenek. De ezek beteg emberek, nem számítanak igazán.
2021. márc. 11. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Azért a valóságban is eléggé jellemző a "dögöljön meg a szomszéd tehene" hozzá állás a dolgokhoz, meg az irigység.
2021. márc. 11. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%
Én nagy átlagban az irigységet, egoizmust, gyávaságot, kivagyiságot, széthúzást látom mint magyar negatív mentalitás. Ezt akkor lehet meglátni ha valaki külföldről költözik haza több év távollét után.
2021. márc. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
94%
Régen is így volt, de 2006-tól ez nagyon erősen felerősödött a kipcsak főharcos Vezír "jóindulatú" beszédei, cselekedetei révén.
2021. márc. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Azert mindennek ketoldala van. Valoban, ott a szomszed tehen resze is, meg a himnusz, de ugyanakkor megnezed a nepdalokat, egy csomo katona dal arrol szol, hogy a kotelesseg es a huseg miatt szembe megy a halallal es a kepebe rohog. Ez azert nem sok nepnel van. De valo igaz, hogy alapvetoen sajna a negativumokra fokuszalunk, pedig amugy a magyar, mint kultura eleg, kiraly.


(Pl: az angol ismeroseimnel a 'nepmese' es a 'nepdal' ismeretlen fogalom volt... a konyhakulturat pedig mindenki tudja... ott egy sima sult *az angol* etel.)

2021. márc. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!