Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » A magyarok miért szeretnek...

A magyarok miért szeretnek ennyire panaszkodni?

Figyelt kérdés

Nem panaszkodásnak szánom a kérdést :D


Csak érdekel. Olvastam külföldiek véleményét a magyarokról, Magyarországról meg a külföldön élő magyarokról. És nagyon sokan megemlítették, hogy a magyarok imádnak panaszkodni, hogy a "Hogy vagy?/Mizu?" kérdésekre a többség egy szemetesláda mennyiségű panaszáradattal válaszol, meg hogy ilyen rosszul van, olyan sz@r az élet, stb.

Szerintem ezt nem lehet a múltra fogni, mert olvastam más véleményeket is olyan népekről, amik többet szenvedtek, meg az országuk is, és mégis kedvesek, meg nem panaszkodóak, és nem negatívak.


A magyarok többsége (tiszt kiv.!) miért szeret panaszkodni?



2016. márc. 27. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Honnént veszed, hogy csak azok a cudar Magyarok. Éltél valahol máshol, külföldön? Vagy ez a hepid: leócsárolni a Magyarokat?
2016. márc. 27. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Számomra sokkal undorítóbb, mikor valaki szarik rád és megkérdezi "hogy vagy? mi újság?" és automatikusan az kell legyen a válasz, hogy jól vagyok stb. nekem ez nem udvariasság, ha szarok valakire nem fogom megkérdezni, ha érdekel, akkor a panaszára is kiváncsi kell legyek.
2016. márc. 27. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
23%

Annyira elegem van már az emberekből. Ilyen baromságokat összehordani. Ha még ígyis lenne, akkor meg nem mindegy? Minden népnek meg van a maga dilije. De nem, baromira nem csak a magyarok panaszkodnak... nem mi vagyunk a világ legalja népje, mikor fogják már fel egyesek?


Minden országban van elég barom, hidd el.

2016. márc. 27. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
A magyarok miért szeretik ennyire a többi magyart ócsárolni? Ironikus egy tízmilliós nemzet, aminek minden tagja különbnek érzi magát az összes többinél.
2016. márc. 27. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Ezt én is szeretném tudni. Félig magyar vagyok, külföldön élek. Itt is állandóan panaszkodnak és Magyarországon is. Egy idő után rettenetesen fárasztó és lehangoló. Persze vannak kivételek is szerencsére.
2016. márc. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Feszültséglevezetés.
2016. márc. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez bizony magyar szokás.

A Hogy vagy? kérdésre a legtöbb válasz panasz. Angolok annyit mondanak És te? az amerikaiak annyit, egész jól, és te?

Ha rákeresel, hogy culture-shock Hungary, ez bizony ott lesz a listában a disznóvágás, a sok dohányzás, a káromkodás és a pálinka mellett.

2016. márc. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

A baj ott kezdődik, hogy a magyar már régóta elnyomásban él. Török-német-orosz, stb... És ehhez hozzátartozik a porosz iskola, meg a bicikli-effektus. Ha előbbre akarsz jutni, felfelé hajlongsz, lefelé taposol, anélkül, hogy fejlesztenéd magad. Ezért is van az ország válságban, ezért nem működik semmi.A másik meg a magyar mentalitás az, hogyha probléma van a munkahelyen, apáinktól megtanuljuk, hogy kussolj, és dolgozz tovább, nyelj, és tűrj. Ha a főnöknek elpanaszolnád, mi a problémád, a főnök jobb esetben ügyet se vet az egészre, rosszabb esetben kirúg valami mondvacsinált okkal vagy ellehetetlenít, vagy legalábbis megfenyeget ezzel. Mert ki szeret olyat hallani, hogy: "Ha még egy mukkot is hallok magától, kirúgom, és elintézem, hogy sehol máshol ne kapjon állást!"

És mivel a beosztott nem panaszolhatja el a főnöknek vagy a munkatársaknak a baját, elpanaszolja otthon, elpanaszolja a barátoknak, fűnek-fának, stb... De ez elmondható a szülő-gyerek, tanár-tanítvány felállásban is.

A beosztottak, gyerekek, stb. nagyon sokszor nem ismerik a jogaikat, és nem tudják, kihez forduljanak, és Magyarországon az is baj, hogy akikhez fordulhatnának hivatalosan (bíróság, felügyeletek, esélyek háza, stb.) azok se tudnak érdemi segítséget nyújtani. És mit tesz a szerencsétlen magyar? Megy ki külföldre (ott is elpanaszolja, milyen rosszul bántak vele otthon), és vagy talál munkát, szerencsét, boldogulást, vagy nem.


[link]


Ez most jó példa arra, hogy milyen kiszolgáltatottak sokszor a fiatalok.

2016. ápr. 18. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nem a panaszkodás miatt fogok elmenni innen, hanem a beszűkült negatív gondolkodás miatt.

20/l

2017. jan. 16. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A negatív gondolkodás és a panaszkodás erősen összegfügg.

Hova fogsz majd menni, ahol szerinted jobb lesz?

2017. jan. 16. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!