Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hol van az emberi gonoszság...

Hol van az emberi gonoszság legalja és hol van a jóság teteje?

Figyelt kérdés
Tehát mi a leggonoszabb és mi a legjobb dolog, amit az ember el tud követni?

2021. márc. 13. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem a többi ember manipulálása, véleményének befolyásolása elég gonosz dolog. Sajnos te is ezt tetted (lehet akaratlanul) a kérdésnél megadott hashtagekkel.
2021. márc. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

a hozzád legközelebb álló elárulása és becsapása a legalja.


a hozzád legközelebb álló támogatása önzetlenül a legteteje.

2021. márc. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
bedönteni egy ország gazdaságát, anyagi haszonért cserébe
2021. márc. 13. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
A jóság legteteje az elvárás és viszonzás nélkül adott segítség.
2021. márc. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenki szemében más a legjobb és a legrosszabb is. Sőt, az én szememben például minden relatív. Én úgy gondolom, hogy az érmének két oldala van, a mások által nagyra tartott emberek is követnek el hibákat, míg a gonosznak tűnő személyeknek is vannak jó tulajdonságaik és szép cselekedeteik. Ezt a kérdést éppen ezért szinte lehetetlen megválaszolni.

A kulcsszavak között több személy is meg van adva: Hitlert és Sztálint a legtöbben a gonosz megtestesülésének tartják, Teréz anya pedig a jóság jelképének tűnhet.

Valójában ők csak azért tudták véghez vinni azt, amit tettek, mert a helyzetükből kifolyólag volt rá lehetőségük. Ha a két diktátor nem jutott volna hatalomra, ma senki sem ismerné a nevüket, helyettük mást tartana az emberek nagy része szörnyetegnek.

Lehet, hogy rajtuk kívül sokan képesek lettek volna ugyanúgy milliókat a halálba küldeni, csak nem jutottak olyan magas pozícióba, hogy ezt megtehették volna. A lehetőség szüli a "gonoszt". Az aljasság fokát pedig nem lehet egyértelmű módon mérni.

Lehet, hogy a szomszédban lakó zsémbes fickó ha hatalomra jutna, ugyanúgy kirobbantana egy világháborút, mint ahogyan a fent említett két diktátor tette. Sokakban ott rejlik valahol nagyon mélyen a gonosz, csak nincs lehetősége kibontakozni. Lehet, hogy pont ismerünk néhány olyan személyt, akikből könnyen tömeggyilkos válhatna, ha lenne rá lehetőségük.

Hitler pedig eredetileg festőművész szeretett volna lenni, de sajnos nem vették fel a Képzőművészeti Akadémiára, ezért inkább a politikában kezdett el tevékenykedni.

Ha felvették volna, nem követhetett volna el semmi rosszat, egy tehetséges művészként emlékezne rá mindenki.

Egyáltalán nem biztos, hogy nincsen annál rosszabb, mint akit már ismerünk.

Úgy gondolom, hogy részben a körülmények, részben az adottságaink, részben pedig a mi döntésünk határozza meg azt, hogy mit hozhatunk létre és hogy milyen emberré is válhatunk.


Kicsit eltértem a témától, de a kérdésre válaszolva szerintem a legborzalmasabb dolog, amit ember megtehet, az egy teljesen kiszolgáltatott élőlény bántalmazása. Azért gondolom így, mert engem kisgyermek koromban vertek a szüleim. Esélyem sem volt magamat megvédeni.

Ugyanilyen undorító dolognak tartom az állatkínzást is, szegény állatok sem tudják megvédeni magukat az ellen, ha a gazdájuk éhezteti, vagy veri őket.

A legszebb dolognak pedig azt tartom, ha valaki egy ilyen módon bántalmazott élőlényt megment.


Nem tudom, hogy mennyire volt érdekes mások számára a válaszom, de jó érzés volt, hogy leírhattam a gondolataimat.

2021. márc. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsónak külön köszönöm!

Nagyon összeszedett precíz válasz.

Sok új dologra rávilágítál, ezért nagyon érdekes volt olvasni

2021. márc. 13. 22:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Bár Teréz anyára sokan végtelenül jóságos lényként gondolnak, és ugyebár szentté is avatták, nagyon sok megalapozott kritika érte a tevékenységét. Csak néhány példa a teljesség nélkül:

- igazolt tény, hogy az általa vezetett szervezet az adományoknak mindössze a 7%-ával tudott elszámolni,

- a szeretetkórházában nem a gyógyításon, hanem a térítésen volt a hangsúly,

- a betegek nem kaptak fájdalomcsillapítót, az injekciós tűket nem fertőtlenítették, csak lemosták csapvízzel,

- az alacsony színvonalú ellátás miatt sok olyan beteg is meghalt, akit rendes körülmények között meg lehetett volna menteni,

- öntudatlan, haldokló, más vallású embereket kereszelt meg a beleegyezésóül nélkül,

- megerőszakolt nőktől is megtagadta az abortuszt.


Egy lehetséges magyar példa Böjte Csaba, akiért sokan rajonganak, miközben egyre több kellemetlen dolog derül ki róla, illetve tesz antipatikus megnyilvánulásokat.

2023. máj. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!