Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Mennyi ideig tartott kimásznod...

Mennyi ideig tartott kimásznod a gödörből, ahová gyerekkorodban löktek - és mi adott erőt a küzdéshez?

Figyelt kérdés

A kérdésben feltettnél kicsit komplexebben értelmezném a helyzetet. Az érdekelne, becslésed szerint mennyire volt problémás a családi, iskolai, kortárscsoporti háttered, mennyire vitt a mélyre a helyzet lelkileg, mennyire volt nehéz felnőttként "kimászni a gödörből", illetve mennyire lett megoldott, rendezett a helyzet, maradtak-e elakadásaid? Mindezeket a körülményeket 10-es skálán nézve. És mi az, ami segített, ami erőt és lendületet adott ebben a helyzetben?

Nálam például a problémásság 6/10, a mélyrevittség 5/10, a kimászás nehézsége 8/10, a megoldottság szintje 6/10.

Ami erőt adott nekem: az alkotás, illetve a (világot) megismerés és megértés vágya.



2021. márc. 15. 10:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

problémásság 7/10

mélyrevittség 8/10

kimászás nehézsége 9/10

megoldottság 6/10


Ami nagy lendületet adott, hogy 13 évvel ezelőtt, 26 évesen elköltöztem otthonról, kijöttem külföldre. De teljesen megoldva még ma sincs. Vannak még pszichés godjaim, és nincs párkapcsolatom, soha életemben nem volt még. Úgy mondanám, nem élek rosszul, de nem is fényesen.

2021. márc. 15. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nekem se volt 10/10-es a gyerekkorom, sok sérelem ért és elég rossz volt így vissza tekintve. Viszont elköltöztem, önálló életet kezdtem, nekem ment majdnem minden, kisebb nagyobb fentakadásokkal. Lehet a lelkem mélyén a gyerekkori traumák elvannak nyomva, de a jelenlegi problémáimat nem vezetem vissza odáig. Szóval, ha az, h mi adott erőtt az az önállóság és a nem másokat okolom a saját problémáim miatt.

Szüleim elváltak, apám alkesz volt, anyám 2 műszakban dolgozott, alig volt ideje foglalkozni velem és a nővéremmel. Engem majdnem a nővérem nevelt fel, lehet ezért nem érzékeltem olyan problémásnak a helyzetet. Azóta mindketten felnőttünk és éljük az életünket.

2021. márc. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
1-es vagyok. Még annyit hozzátennék, hogy alapjában véve a mindennapjaim kb. 30%-ban arról szólnak, hogy kellemetlen emlékeket hesegetek el.
2021. márc. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es, a sztori mellé pontszámokat nem írtál.
2021. márc. 15. 10:59
 5/10 A kérdező kommentje:
1-es, 3-as, a 30%-ot soknak érzem, ez eléggé ronthatja az életminőséged, és párkapcsolatod sincs. Fordultál már segítő szakemberhez? A pontszámaidból az érzékelhető, hogy a helyzet nem volt annyira súlyos, viszont önmagad nemigen tudsz megbirkózni a problémákkal.
2021. márc. 15. 11:03
 6/10 anonim ***** válasza:

Szintén a költözés segített, ráadásul a kapcsolatom is rengeteget javult a szüleimmel. Őket is megértem, 23 évesen még otthon éltem és már nagyon egymás agyára mentünk, nem csoda, hogy elmérgesedett a viszony.

Utólag visszatekintve már egyértelmű, hogy én is rendesen kivettem a részem a sok veszekedésből.

2021. márc. 15. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

2. vagyok

kb

5/10

7/10

3/10

8/10

2021. márc. 15. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

5: Elírtam, a felső kettő igazából 7/10 és 8/10. De már írtam, hogy javítsák át. Ezért lenne jó ha legalább 2-3 percig lehetne szerkeszteni a kommentet.

Régebbem volt, hogy háziorvoshoz mentem, és az felírt antidepresszánst meg nyugtatót. De az csak átmenetileg oldotta meg. Most ilyet nem szeretnék. Tavaly év elején gondolkodtam, hogy felmérések egy itteni magyar pszichológust, de pont akkor ütött be a covid. És én személyes találkozást szeretnék, nem online-t.

2021. márc. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Régebbem=Régebben

felmérések=felkeresek

2021. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

problémásság 5/10


mélyrevittség 4/10


kimászás nehézsége 9/10


megoldottság 4/10

De ezen dolgozom most, így folyamatosan nő.

2021. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!