Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Csak én érzem úgy, hogy az...

Csak én érzem úgy, hogy az emberek hatalmas többsége nem tudja előre gondolkodva eltervezni az életét?

Figyelt kérdés

Mindenki előtt ugyanazok a lehetőségek állnak. MINDENKI előtt!!!

De mégis valakiből milliárdos lesz, valakiből meg utcaseprő.

Ezt mégis hogy???


Hogy lehet az, hogy sír a szájuk amiért "léteznek" milliárdos gazdag emberek, de nekik semmilyük nincs, aztán meg tenni nem akarnak ellene??

Ez hogy van? Nem úgy van, hogy aki nem dolgozik ne is egyék? Kismillió olyan ismerősöm van, akiktől jön az értesítés, hogy megint kommentelt és fröcsögő szájjal k*rvaanyázott a milliárdosokon, csak mert Ő panelban lakik.


Nekem miért megy az előre gondolkodás?? Nyílván csak a saját tapasztalatamiat tudom leírni, ehhez viszonyítom a többieket.

17 éves fiú vagyok, 10. osztályba járok, gépész szakra. Az a terv, hogy érettségi után megyek egyetemre, majd gépészmérnöki diplomát szerzek, azelőtt meg már alapítok egy céget. Gyűjtöm folyamatosan már most az üzleti partnereket, támogatókat, üzlettársakat stb.

Diákmunka: Mindenkinek joga van hozzá, ott a lehetőség, mégsem dolgozik a suli 78%-a (ofő egyszer felolvasta és megmaradt bennem az adat). Kérdem én: Miért? Oké, anyuci apuci gazdag. Eddig rendben van, de a többi???

14 éves korom óta dolgozom, már akkor volt jövőképem. Gyűjtöm a pénzt és gazdag leszek. Gondoltam én, naiv kisfiúként. 3 év múlva, mostanra összegyűlt 6.480.000Ft. Ennyi lenne most a zsebemben, de azt a 480 ezret elköltöttem szórakoztató cikkekre, mert miért ne?? :D

3milió Ft az alap tőke a cégalapításhoz. És még marad 3 millió!!! RENGETEG pénz!! 3millió félre van téve. Apukám lecserélte a kocsiját, a régit nekem adta, annak is fizetem a költségeit, évi 140 ezret. Ez egy havi fizetésemnél 20e Ft-al kevesebb.

És még dolgozom! Most fogok fizetésemelést kérni, remélem megkapom a havi 200-at. Jó benyomást kell kelteni. ;)

na tehát. Van most jelenleg 2,5millió Ft a zsebemben. (fél éve) abból a pénzből én gépeket vásároltam. Eszterga, Maró és egy cnc maró, ami 1.5millió Ft volt. Teszi a dolgát rendesen.

Már csak arra várok, hogy 18 legyek és alapíthassak egy céget.

Aztán amikor lesz diplomám elkezdhetem a gyártást (csak végzettséggel lehetek igazgató). Lesznek partnereim és hopp, beindul a biznisz.



Na. ezt egyedül értem el eddig. Se anyuci, se apuci se senki nem segített, mindent magamtól csináltam. Ennyit ér a diákmunka.



A többiek hol tartanak???? Sehol. Így nyílván az lesz, hogy sírnak amiért drága az albérlet. Nekem nem lesz drága, mert nem lesz albim. Osztályelső tanuló vagyok, éjjel nappal csak tanulok, mert nem engedhetem meg magamnak a négyest!! egyszer sem! Csak így lesz jövőm.


Mások miért nem gondolkodnak így? Vagyis inkább miért úgy gondolkodnak, hogy "majd lesz valami"? Mert abból a majd lesz valamiből a végén az lesz, hogy a nagy semmi és sepreget az utcán. Ezt senki nem akarja!!


2021. márc. 15. 23:37
1 2 3 4
 21/39 A kérdező kommentje:

Igen. én ezt értem, sőt megértem, hogy milyenek ezek a hátrányos helyzetek, de azt valahogy mégsem értem, hogy a külvilágból ezt miért nem látják? Vagy magát a jövőt? Azt hogyhogy nem?


Az a bajom, hogy birtokában vagyok egy tudásnak és nagyon rossz látni, hogy akikben ez nincs meg hogyan fejlődnek és kötelességemnek érzem, hogy segítsem őket. Ezért rengetegen utálnak, de ez van, nem tudok mit csinálni. Mondhatnám, hogy hagyom a fenébe, nem érdekel, de a lelkiismeretem nem hagyja :/


15: nem teljesen értek egyet veled, nem ezt látom a válaszolókban. Anyagi siker. Oké, persze, ez az egyik, nyílván. De nem ez a fő. Hanem az, hogy sikeres legyek és biztos legyen ez az anyagi siker. Hogy ne legyen olyan, hogy jön egy válság, egy vírus, csomó lezárás és jé, mínuszban van a bevételem. Azt szeretném, hogy "tökéeltes legyen". Hogy úgy menjek nyugdíjba, hogy végig dolgoztam az életem, felépítettem egy vállalkozást, amit majd büszkén tovább adok a gyerekeimnek és száz év múlva úgy tekintenek vissza rám, mint a cég alapító atyjára! Én ezt szeretném elérni! Köszönöm, hogy meghallgattatok!

2021. márc. 16. 00:07
 22/39 A kérdező kommentje:
20: természetesen ezt a kommentelgető szidjuk a gazdagabbat, de tenni nem teszünk a saját dolgunkért-emberekre értettem. Azokra, akik mindent akarnak nulla befektetéssel. (munka) Például azok, akik erőszakkal elveszik a gazdagtól a vagyonát, hogy elosszák a szegények között. Az mi? Lopás. Semmit nem dolgoznak, mert nem akarnak, de mindenük meglegyen.
2021. márc. 16. 00:09
 23/39 anonim ***** válasza:
92%
A kérdező szerencsés, mert piacképes dolog érdekli. De van egy csomó szociálisan érzékeny meg művészlékek. Na, ők hogy a fszba érvényesüljenek manapság, amikor arra nincs kereslet?!?! Persze, ők meg erőszakolják meg magukat... Szép kis jövő!
2021. márc. 16. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki akar gazdag lenni. Én pl. csak boldog akarok lenni és abba nem fér bele az állandó anyagi törtetés. De a kérdezőnek sok sikert kívánok!
2021. márc. 16. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 A kérdező kommentje:
23. az egy dolog, de hát ha azt szeretné csinálni?? Akkor csinálja. De valamikor be kell látnia, hogy amit csinál abból nem fog tudni megélni és fel kell hagynia vele. Szomorú, de ez van. Ezért mondom, hogy ha hamarabb rájönnének ezekre az emberek, akkor jobb jövőjük lenne. Általános iskola alsó tagozatáig mozdonyvezető akartam lenni. 4. osztályban gondolkoztam el azon amit apukám mondott: Fiam lehetsz, te a világ legjobb mozdonyvezetője, de abból nem fogsz tudni úgy megélni, hogy kényelmesen élj. Meg lehet élni, de a fizetésedhez kell szabni az életkörülményeidet. És beláttam, hogy hát igen, nem mindegy, hogy egy alagsori elbérletben lakom, ahol éjjel nappal ordítanak a kisebbségiek körülöttem, vagy fent a dunakanyarban egy hatalmas házban nyugiban a fák között.
2021. márc. 16. 00:15
 26/39 anonim ***** válasza:
100%
...ahogy az sem mindegy, hogyélvezettel és szeretettel végzed-e a munkádat, vagy csak mint egy robot, a pénzért. Most azt mondod, megéri a pénzért feladni az ember álmati, de pár év olyan munka után, amit utálsz, és napról-napra egyre inkább megutálsz, belátnád, hogy a pénz nem ér meg mindent. Az életet amblock kell nézni, munkával töltött és otthon töltött időt is, és mind a kettő legyen inkább élhető középszer, mint az egyik fényűző, a másik rühellt.
2021. márc. 16. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
97%
#25: magyarul fel kell adnia önmagát azért, hogy majd egy dunakanyaros villában éljen boldogan?! De hogy lehetne boldog valaki, ha nem lehet önmaga?! Nem minden a pénz..! De majd rájössz.
2021. márc. 16. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
100%

"Túl sok empátia van bennem, ezt anyám is megmondta, nem tudok nem foglalkozni másokkal. Muszáj, nem bírok a seggemen maradni, hogy ne mondjam meg másnak, hogy a "majd eltart valaki" és a "majd lesz valami" megoldások nem jók!! Nem lehet, hogy csak várunk, mert mi van, ha elbszódik az életünk?? Na."


Ez amúgy nem empátia. Alapból empatikus ember nem mond olyat, hogy mindenki előtt ugyanazok a lehetőségek vannak, mert egyszerűen nincs így.


Most online oktatás van? Képzeld el, van, akinél nincs net. Már akkora lemaradásban van, amit talán be tudna hozni, de fel kéne áldoznia érte olyat, amit neked nem. És már màs helyzetben vagytok.


Én valóban empatikus emberként viszont azt nem értem, hogy akinek annyi pénze van, mint a szr, az magától miért nem segít másoknak? Ha annyi pénzem lenne, mint Jeff Bezosnak, de akár csak tizedannyi, tuti felújítanám itthon a kórházakat. Fel akarnám emelni a "legalul lévő" embereket egy olyan szintre, ahonnan mehetünk együtt tovább.

2021. márc. 16. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
#25: aztán majd nyugiban kirabolnak..
2021. márc. 16. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 A kérdező kommentje:
28: Mert jólelkű vagy :) szerinted én nem gondolkzotam ilyenen? ;) Csak ezek gondolkozom. :D Hogy mi lenne, ha... én döntenék bizonyos helyzetekben.
2021. márc. 16. 00:24
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!