Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Nem szégyelli magát egy...

Nem szégyelli magát egy férfi, hogy a felesége vagyonával dicsekedik?

Figyelt kérdés

Kis társasházban lakunk. Mellettünk egy hasonló korú fiatal pár. A kapcsolatot az elejétöl láttuk, az összeköltözést, eljegyzést, terhességet. A gyerek 4 éves volt amikor az anyja lelépett valami amerikai pasival, itthagyta öket. Mindenki a pasit sajnálta, mi lesz most velük. Sajnáltatta is magát, panaszkodott az anyagiak miatt. A társasházban megbeszéltük, hogy 1 évig fizetjük helyettük a közös költséget meg néhány javítás árát. Az egyik szomszéd nö még karácsonyi menüt is csinált nekik mert szegény egyedülálló pasi nehogy éhen maradjon.

Majd pár hónapja összeszedett egy csúnyácska, de nagyon gazdag 40 körüli, gyerektelen nöt! A legújabb Mercedessel jött hozzájuk látogatóba, majd nemsokára ide is költözött. Azóta a pasi jár menösködve a kocsival (tipikus lehúzott ablakok, kitett kéz, üvöltö zene!) Már nem játsza meg a szegényt. A gyerekére szivesen vigyáztunk elötte de már csak dicsekedik nekünk mint az apja. Összeházasodtak a növel. Azóta nekik (!) 5 nyaralójuk van, házaik, lakásaik, mindenük. A nö teljes vagyonát a magáénak mondja, lenéz másokat! Ajánlottam neki, hogy akkor költözzenek el valamelyik házba, nem itt nyomorgjanak a 75 négyzetméteren. Kiderült (megkérdezte a párom) hogy a nö házassági szerzödést iratott és amúgy minden (!) a szüleié akik ellenzik a kapcsolatot és azért nem vesznek nekik házat, azért maradtak itt.

Nem szégyelli magát egy ilyen férfi hogy mindenki tudja milyen csóró volt, sajnáltatta magát, majd játsza most az eszét? Már mondtam neki, hogy nem vagyunk kiváncsiak rá “mit vett” de azért is mondja. Ha máshogy nem megy, a teraszon kiabálja telefonon, hogy “50 milla” meg ilyesmi. Hogyan lehet leállítani? Már gondolkodtam, hogy összebarátkozok az apóssal és összehozom öket, hogy elhúzzanak végre innen!


2021. márc. 16. 11:37
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

Nem értem az érzéseidet!

Nagyon szép dolog, hogy amikor rászorult segítettétek - ritka dolog manapság - remélem, hogy ezt akkor meg is köszönte.

De akkor szerinted örökké nyomorognia kellene, vagy továbbra is panaszkodni?

Lehet, hogy most kicsit felszabadultabb, hogy nincsenek anyagi gondjaik, de nem jellemhiba, ha valaki kikönyököl a kocsi ablakán.

Én is megteszem ezt a Suzukival néha és gondolhatod, hogy nem menőzésből!

Persze, hogy elmondja a gyerek, vagy a pasi, hogy most kicsit megszaladt, örül, hogy a házban nem ő a szánalom tárgya!

Ezt miért kell dicsekvésnek venni, különösen, hogy közük nincs a vagyonhoz, de még a nőnek sem, mert minden az apjáé?

Irigykedés helyett legyél empatikusabb és próbálj szurkolni, hogy ez a kapcsolat 100 évig tartson!

2021. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Akkor most kié ez a sok ingatlan? A nőé vagy a szülőké?

Ha a szülőké, úgy minek kellett házasági szerződés?

2021. márc. 16. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én még a barátaim magánéletével se foglalkozok ennyit
2021. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!