Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Teljesen motiválatlan, tehetet...

Teljesen motiválatlan, tehetetelen és levert vagyok. Miért?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Jelenleg 11. osztályos tanuló vagyok, november óta tart az online oktatás. Eddig nagyon szerettem, úgy éreztem, jobban be tudom osztani az időmet (vidékről jártam be iskolába, többet tudok aludni stb.), ami igaz is. Csak egy a baj. Mostmár kikelni sincsen erőm az ágyamból. Még a tanuláshoz is lusta vagyok. Eddig mindig jegyzeteltem, figyeltem az órákon, tanultam a dolgozatokra, de most hirtelen fordult a kocka. Már nem igyekszem. Úgy érzem, belefáradtam ebbe az egészbe. (Mindig kitűnő/jeles tanuló voltam, most is még jól néz ki az átlagom.)


Folyamatosan hangulatingadozásaim vannak, motiválatlannak érzem magamat a nap mind a 24 órájában. Pedig igenis vannak terveim, tovább szeretnék tanulni (hajtanom is kell emiatt, 435 pont a minimum), de mégis nehezen veszem rá magamat bármire is.


Semmihez sincsen kedvem, még a hobbijaimhoz sincs, amik mindig feltöltöttek. Érzem, semmi sem tölt fel. Az egész napomat hal-pofával ülöm végig a laptop előtt görnyedve. Isten ments, ez legyen a legnagyobb problémám... de még sem érzem magamat jól ettől a gondolattól.

Ez mitől van? Lehetséges hogy most jött el nálam az igazi pubertás időszak?

Ti is voltatok már hasonló helyzetben? Mit tegyek hogy hamar átessek ezen az időszakon (már ha ez az)?



2021. márc. 17. 23:32
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
És ezt kivel tudod megbeszélni személyesen? Azt hiszem ez lesz az ogazi kérdés.
2021. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem a pubertás kor miatt van, hanem az ingerek hiánya miatt. Én egyetemista vagyok, már egy éve online oktatásban és teljesen ugyanígy érzek, mint te. Nekem az vált be, hogy a napi rutint időközönként felborítom, hogy legyen egy kis változatosság a napomban. Például más napszakban tanulok, különféle apróságokkal motiválom magam, hogyha megcsinálom ezt meg azt, akkor utána megnézek mondjuk egy részt a sorozatomból vagyok eszek egy szelet sütit, meghallgatok egy zenét stb. Nehéz időszak, de csak így lehet átvészelni, meg persze ha tartod a barátokkal a kapcsolatot!
2021. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%

Bejött a digitális oktatás, teljesen ilyen lettem egy két hónap alatt...

Éjjel voltam fent, nappal aludtam stb...

Aztán vissza kellet menni suliba, 1 hónapot voltam 1 hónapot beteg voltam...

az az 1 hónap viszont szenvedés volt, aztán most kezdek visszaállni, próbálok mindig felkelni stb... de én is ilyen vagyok

Egyébként mik a hobbijaid?

2021. márc. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
98%

Menj el sétálni,ne gondolkodj csak csináld.

Ébredés.

Megágyazás.

Szellőztetés.

Wc.

Mosakodás.

Torna,youtubon vannak fent pl egy ilyen mozgásos [link]

Nyilván minden fajta van.

Ezekután tusolj le langyos vízzel.

Egyél,valami jót meg gyümölcsöt vagy zöldséget.

Ezekután se gondolkodj csak kapd össze magad és irány egy 20-30-45 perces sétára,ezt délután is ajánlott megismételni. (Nagyon fontos a mozgás és az új dolgok is) segíts be otthon takarítás,menj el vásárolni stb..

Séta után jöhet a tanulás.

Kaja.

Tanulás.

Stb..


Tudom lehet butaság de szórakozz,most éppen máshogy,légy a családdal mert meglátod az idő hamar el fog kezdeni pörögni aztán már ott tartasz hogy öregek az szülők.

Használd ki a hely adotságait,fedezd fel a környéket szerintem érdemes megismerni egy kicsit ha már ott élsz.

Tanulj nyelvet még ha csak napi 1-2-3 szót is.

Tanulj önfejlesztést, ismerd meg magadat tényleg.

Olvasd el az akaraterő könyvet,igaz ahoz is akarat kell.

Élj az 5 másodperces szabályként,ne gondolkodj csak kezdj el számolni és csináld,5 másodperc után az emberi agy képes magát meggondolni és le beszélni arról a bizonyos dologról,szóval még az 5 másodperc előtt cselekedj.

Addig nem nyúlhatsz a mobilodhoz még el nem kezdete a tornát de ott is csak a tornát nézheted meg aztán tedd le,tanulás után lehet nyomkodni de a teló csak le szívja az energiádat.

Az internetet pedig kontrollálni kell tanuláson kívül mert az egész idődet el veszi és sehová sem jutsz tőle,depis leszel.

Zöldség,gyümölcsöt is fogyasszatok napi rendszerességgel.

Lehet meditálni is.

Legyetek a napon mert az is fel tölt energiával még ha hülyén hangzik is ez igaz.

Fu egyelőre ennyit írnék,ha már egy embernek tudtam segíteni annak is nagyon örülök.


Sok sikert,ez egy új nap,sok lehetőséggel. 🙂

2021. márc. 18. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Kedves 4es tök jól hangzik amiket írtál de ha ezt követed miért vagy még ébren fél 1kor és böngészés a gyakorit. Hmm.
2021. márc. 18. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

#5 Köszönöm.

Beszélgettem valakivel és elhúzódott.

Most pedig azért mert van egy 15 perc szüneten amit most kivételesen itt töltök.

2021. márc. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
76%
4-es voltam.
2021. márc. 18. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Velem is ugyanez volt és van, csak már sikerült picit javítanom rajta. Én egyetemista vagyok és az első online félévben még én is inkább pozitívként értékeltem az online oktatást (nem kell utazni, jobban be tudom osztani az időmet stb., a szokásos), ám az őszi félévre már inkább átfordult és utáltam. Én is azt éreztem, hogy minden nap egyforma, nem történik velem semmi, a szüleimen kívül személyesen nem tudtam kommunikálni senkivel sem, nem értek új ingerek, folyamatosan romlott a motivációm, nem volt kedvem semmihez, nem volt erőm sem semmihez stb. Én a végén már odáig jutottam, hogy a félévemet sem fejeztem be és passziváltam a következőt, mert egyszerűen nem tudtam rá érdemben koncentrálni és foglalkozni vele (mindezt úgy, hogy előtte soha nem volt problémám a tanulással és szinte mindenből ötösöm volt az egyetemen is, kitűnőre érettségiztem stb., jó tanuló voltam). Utána elkezdtem pszichológushoz járni, amit mindig inkább elvetettem és feleslegesnek tartottam, de igazából jó volt egy kívülálló személlyel beszélni a dolgaimról. Valamint próbáltam kevésbé görcsösen, szabadon élvezni az életet, kipróbálni dolgokat, elmenni ide-oda stb. Korábban ugye alapvetően az egyetem határozta meg a napjaimat, hogy most órám van, most beadandót írok, most tanulok stb. és akkor ilyen órák közötti fél órákba próbáltam betuszkolni egy kis levegőzést, ha éjjel végeztem a tanulással akkor még gyorsan megnéztem egy részt az aktuális kedvenc sorozatomból (ha ébren bírtam maradni), előre le volt osztva a hétvége, hogy most ettől eddig tanulok, majd max. utána pihenek. Közben pedig nem tudtam jól esően kikapcsolódni, mert vagy azt éreztem, hogy "nekem most muszáj pihenni, szórakozni stb., mert most van rá a lehetőség, később nem lesz, most kell" vagy rosszul éreztem magam, hogy elveszem az időt a tanulás elől. Véletlenül sem arra biztatlak, hogy hanyagold a tanulást stb., de szerintem amennyire lehetőséged van rá, engedd meg magadnak a semmittevést, a szabadságot, a pihenést és azt, hogy ne görcsölj, stresszelj rá semmire. Ha van lehetőséged valakivel beszélgetni erről, akkor az is segíthet.
2021. márc. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Próbáltam kialakítani egy napi rutint, de eléggé nehéz betartani.

Jó tudni, hogy ha viszatérünk a régi kerékvágásba, akkor lelkileg nagyjából egyensúlyban leszek, legalábbis annyira mint tavaly. :) Csak legyen már vége...


Egyébként tartom a kapcsolatot a barátaimmal és vannak hobbijaim is (amiket-mint már írtam- nem nagyon "űzök" a kedvtelenség miatt). Ilyen például a festés, rajzolás és az olvasás.

2021. márc. 21. 16:01
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, én is hasoló helyzetben vagyok hobbik terén. Próbálj meg mozogni. Ha lehet a környéken, futni egy kört a háztömb körül, az szerintem sokat tud dobni az ember kedvén. Nem véltelenül mondják, hogy "ép testben ép lélek". :)
2021. márc. 22. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!